Raporty

Eleganckie prosto z butiku RAZEM

Eleganckie prosto z butiku RAZEM

Na OFF Piotrkowska znajdziecie wyjątkowe miejsce z eleganckimi, klasycznymi, ponadczasowymi szytymi w Polsce ubraniami od polskich projektantów. Butik RAZEM stworzyły Katarzyna Gabara i Maria Wiatrowska. Powstają tu także projekty na miarę.

 

Jak długo działa butik RAZEM?

Katarzyna Gabara: Mały jubileusz świętujemy, na OFF Piotrkowska działamy od roku. RAZEM to nasza druga marka, pierwszą PO PROSTU oferującą suknie ślubne stworzyłyśmy kilka lat temu. I przy okazji tego projektu zaczęłyśmy również szyć najpierw suknie dla mam panny młodej, a z czasem pojawiały się prośby o suknie wieczorowe, potem biznesowe garnitury. Potem przyszedł czas na autorskie minikolekcje.

Maria Wiatrowska: Aż w końcu wyrosła marka RAZEM, miejsce, które skupia polskich projektantów. Cenimy klasykę, elegancję i ponadczasowe wzornictwo, które pozwala komponować garderobę w sposób kapsułowy z uwzględnieniem akcesoriów takich jak paski, rękawiczki, czapki, szale, torebki, biżuteria czy nawet niszowe perfumy. Projektanci, z którymi współpracujemy, uciekają przed powtarzalnością i tempem dyktowanym przez sieciówki, realizują swoje projekty w niewielkich seriach, z naciskiem na jakość surowców, wykonanie i wartości estetyczne. Wszystkie wyroby oferowane w naszym butiku produkowane są w Polsce przez polskich rzemieślników.

Kto najchętniej tu zagląda? Czy tylko panie, czy panowie również?

Katarzyna Gabara: Przede wszystkim panie, ponieważ asortyment, który mamy w dużej mierze jest do nich skierowany. Ale mamy też kilka perełek dla panów i w tym zakresie cały czas się rozwijamy. Przychodzą do nas klienci, którzy szukają konkretnych produktów danego projektanta, ale też ceniący indywidualny styl i przede wszystkim jakość – materiałów, wykonania.

Maria Wiatrowska: I w dużej mierze klasykę. Stawiamy na komplementarność oferty i na to, żeby projekty się nawzajem uzupełniały.

Katarzyna Gabara: Mamy też własne kolekcje, które przygotowuje Maria. Właśnie pracuje nad najnowszą. Premiera już w marcu.

Widzę tu zaplecze krawieckie, czy to oznacza, że realizujecie również na miejscu projekty na miarę?

Maria Wiatrowska: Jak najbardziej, jeśli ktoś pragnie czegoś wyjątkowego, ale też poszykuje wskazówek stylistycznych, zależy mu na indywidualnym projekcie i dobrych jakościowo materiałach, to serdecznie zapraszamy. Mamy stałe klientki, które ubieramy od paru lat. Szyjemy suknie na specjalne okazje, ale też biznesowe garnitury, koszule, sukienki na co dzień. Zależy nam na tym, aby nasze projekty były dopasowane do danej osobowości i jej charakteru. Lubimy ubierać ludzi i patrzeć, jak na co dzień noszą oferowane przez nas rzeczy. Nie lubimy tworzyć sztuki dla sztuki, nie porywamy się na rzeczy awangardowe, bardziej zależy nam na ich użytkowym, ponadczasowym charakterze.

Katarzyna Gabara: Brakowało nam takiego miejsca w Łodzi, w którym po pierwsze znajdziemy coś niepowtarzalnego, świetnej jakości i zaprojektowanego przez polskich projektantów, po drugie, w którym powstają ubrania na miarę do codziennego użytku, a nie tylko na specjalne okazje. Cieszymy się, że udało nam się takie stworzyć miejsce, w którym możemy zadbać o potrzeby każdej kobiety.

I na dodatek stworzyłyście pani biznesowy duet idealny.

Katarzyna Gabara: To prawda doskonale się uzupełniamy. Maria jest projektantką mody, wykładowcą w naszej łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, autorką wielu kolekcji dla firm odzieżowych. Artystycznym sercem naszego biznesu.

Maria Wiatrowska: Gdy pracuję koncepcyjnie, Kasia Rozwija nasz biznes. Przez lata pracowała w agencjach reklamowych, miała też własną, więc wiele doskonale, jak wprowadza się produkty na rynek, czuwa też nad naszymi finansami. Cieszę się bardzo, że nasza szkolna przyjaźń zaowocowała wspólnym biznesem.

Rozmawiała Beata Sakowska
Zdjęcie Justyna Tomczak

 

OFF Piotrkowska, Łódź, ul. Roosevelta 12
tel. 608 415 033
e-mail: biuro@poprostu.to
www.razempoprostu.pl