Polecamy

Karolina Skrzyńska na Pikniku u Grohmana

Karolina Skrzyńska na Pikniku u Grohmana

Drugi z czterech Pikników u Grohmana za nami. W niedzielę teren Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Tymienieckiego zamienił się w piknikowe miasteczko, które odwiedziło ponad dwieście osób. Przed nami jeszcze dwa pikniki – 21 i 28 lipca.

Teren łódzkiej specjalnej strefy ekonomicznej zamienił się w piknikowe miasteczko. Ponad dwieście osób wzięło udział w drugim z czterech pikników u Grohmana. Główną atrakcją był muzyczny spektakl przygotowany przez Karolinę Skrzyńską z zespołem. To była prawdziwa uczta dla miłośników muzyki z pogranicza world, folku czy popu. Artystka przygotowała dla zgromadzonych gości piosenki z albumów „W oddali” i „Palcem po wodzie”. Wokół „strefy muzyki” nie brakowało atrakcji. Dzieci odwiedzały najchętniej kącik plastyczny i dmuchane zjeżdżalnie. Trochę starsi zainteresowali się malowaniem na folii i olbrzymimi drewnianymi klockami do układania, czyli grą popularnie nazywaną jengą. Najbardziej aktywni połączyli uczestniczenie w koncercie z grami zespołowymi.

Pikniki w łódzkiej strefie przy Tymienieckiego będą gościły w każdą niedzielę do końca lipca. Za tydzień na piknikowej scenie zagra Krzysztof Raczyński Quartet, a w ostatnią niedzielę lipca Olga Maroszek Ensemble.

Pikniki znalazły miejsce w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nieprzypadkowo. Kiedyś mieściło się tutaj imperium przemysłowe Henryka Grohmana, przedstawiciela jednego z najważniejszych łódzkich rodów fabrykanckich, który był wybitnym mecenasem kultury, wspierał twórców i kolekcjonował dzieła sztuki. Szczególne miejsce w jego sercu zajmowała muzyka. Sam z zamiłowaniem grał na skrzypcach, a w jego domu koncertował Ignacy Jan Paderewski oraz młody Artur Rubinstein. Miejsce to w przeszłości było wypełnione muzyką, dlatego ŁSSE postanowiła podtrzymywać tę tradycję, co czyni przez organizację pikników.

Koncerty i piknikowe atrakcje są bezpłatne i dla wszystkich. Trzeba jednak pamiętać, że ze względu na dużą liczbę dzieci na teren pikników nie mogą wchodzić zwierzęta. Zespoły podczas pikników prezentują się dwukrotnie. Na scenę wychodzą o godzinie 15:30 i 17. Wszystkie pozostałe dodatkowe atrakcje będą działały w czasie pikniku. W razie deszczu artyści przeniosą się do budynku strefy i tam odbędą się koncerty oraz inne atrakcje.