Polecamy

Kalendarz Virako od czerwca 2020 do maja 2021!

Kalendarz Virako od czerwca 2020 do maja 2021!

Już niebawem ukaże się kolejna edycja Kalendarza Virako, projektu realizowanego od 2009 roku. Kalendarz wyróżniają najwyższe walory artystyczne, estetyka i limitowany nakład. Najbliższa edycja obejmie okres od czerwca 2020 do maja 2021.

Po rocznej Virako powraca ze swoim unikatowym wydawnictwem. Kalendarz Virako, od pierwszego wydania zachwycał i sprawiał, że w jego przygotowanie angażowali się wybitni twórcy. Właśnie to było gwarancją powodzenia tego przedsięwzięcia. Przy dotychczasowych edycjach kalendarza Virako współpracowali: Joanna Pawłowska, Filip Maranda, Janusz Kaniewski, Chris Niedenthal, Jodi Bieber, Ryszard Horowitz, Andrzej Pągowski, Arkadiusz Branicki i Izabela Urbaniak. Do tego grona wybitnych artystów w tym roku dołączył jeden z najlepszych polskich fotografów mody Sebastian Ćwik.

Kalendarza Virako 2020/21 jest wyjątkowy, nie tylko ze względu na swój artystyczny wyraz, ale także na datę premiery. Nieprzypadkowo pokrywa się ona z kulinarną inauguracją kompleksu i wyznacza nowy rozdział w historii tego miejsca. Na uwagę zasługuje zatem fakt, że obejmuje on okres od czerwca 2020 do maja 2021.

– Tegoroczny kalendarz to jak dotąd nasza największa i nieco zaskakująco produkcja: jeden z najlepszych fotografów, fantastyczne polskie modelki, wyjątkowa scenografia, piękne stroje i nieoczywisty przedział czasowy. Ale o efektach pracy naszej ekipy będzie można przekonać już niebawem, bo podczas uroczystej kolacji pod gwiazdami, 10 czerwca. Wtedy to odbędzie się wernisaż Kalendarza Virako. Dlatego między innymi warto zarezerwować stolik na kulinarny długi weekend w Monopolis. – zapowiada wydarzenie Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu Virako i inicjator projektu.

Zdjęcia powstawały w listopadzie ubiegłego roku. W całe przedsięwzięcie zaangażowanych było niemal 30 osób a same przygotowania trwały kilka miesięcy. Tematem przewodnim fotografii stały się piękne motywy kwiatowe nawiązujące swą kolorystyką do kolorowego lata. Kluczem było jednak dobranie twórców. Autorem zdjęć, które zdobią karty Kalendarza jest Sebastian Ćwik. Uznany w Polsce i na świecie fotograf, pochodzący z Chorzowa. Realizował on projekty nie tylko w Polsce, ale również w Europie i Ameryce. Dwa lata mieszkał i pracował w Paryżu (2013-2015 r.). Zdobył nagrody w wielu prestiżowych konkursach: „Dream Team” 2013 „Viva! Photo Awards” 2009, „L’Esprit Photo” 2009. Realizował sesje fotograficzne dla takich marek jak: Martini, Adidas, La Mania, Eva Minge oraz z magazynów L’Officiel, Glamour, Grazia, Cosmopolitan i wielu innych.

Za stylizację modelek odpowiadała Agnieszką Ścibior, nazywana królową polskich stylistów. Jedna z niewielu osób, którym udało się osiągnąć sukces na międzynarodowej arenie mody. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im . Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Pracowała jako dyrektor kreatywna i redaktor naczelna kwartalnika VIVA! MODA. Zrealizowała sesje dla portugalskiej, tajskiej, ukraińskiej i japońskiej edycji miesięcznika Vogue, włoskiego Vanity Fair, francuskiego Marie Claire, amerykańskiego i japońskiego Nylonu, Harper’s Bazaar. Stylizowała sesje okładkowe z Karoliną Kurkovą, Georgia May Jagger, Małgorzatą Kożuchowską , Anją Rubik i Karlem Lagerfeldem.

Wielkim wyzwaniem był temat przewodni sesji, której dominantą były kwiaty w różnych odsłonach. Tu nad całością czuwał Michał Zomer, twórca wielu scenografii, także tych teatralnych. Studiował rzeźbę na warszawskiej ASP. Pracuje z polskimi i zagranicznymi klientami. Jedną z ostatnich jego realizacji jest scenografia dla domu mody Valentino.

Do sesji zaproszone zostały dwie światowej sławy modelki. Pierwszą Julię Banaś mogliśmy podziwiać w lutym na okładce polskiego Vogua. Druga Maria Konieczna, współpracowała z największymi domami mody, m.in. z Cartier.

Osoby zaangażowane

Inicjator: Krzysztof Witkowski

Koordynator Projektu: Barbara Otto, Bibiana Kołodziejczyk

Fotograf: Sebastian Ćwik

Stylizacja: Agnieszka Ścibior

Modelki: Julia Banaś / Modelplus, Maria Konieczna / Gaga Models

Stylista fryzur: Michał Bielecki

Makijaż: Aneta Kostrzewa / ILIKEPHOTO

Scenografia: Michał Zomer

Asystent fotografa: Filip Zawadzki, Damian Tomaszowski / Studio99

Asystent stylisty: Stefania Lazar

Produkcja: Monika Kandefer

Projekt graficzny kalendarza: STUDIO-DESIGN

Druk: OLTOM

Virako

Jest dynamicznie rozwijającą się polską firmą deweloperską, inwestującą w budowę kompleksów biurowych. Spółka działa od 2001 roku. Jej niewątpliwym atutem jest profesjonalne i przemyślane podejście do biznesu. Dorobek Virako spotyka się z uznaniem nie tylko międzynarodowych korporacji, ale również mniejszych, lokalnych firm. Flagową inwestycją Virako jest Monopolis. Kompleks biurowy w dawnych zakładach Monopolu Wódczanego z 1902 roku, trzeci co do wielkości zabytkowy zespół fabryczny w Łodzi (po zakładach Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego). Monopolis w niezwykły sposób łączy różne obszary działania. Obok części biurowych powstaną przestrzenie dla wydarzeń kulturalnych, spędzania wolnego czasu i relaksu. Miejsce inspirujące i przyjazne.