Motoryzacja

Just Cars Club – tu pasja spotyka się z luksusem

Just Cars Club – tu pasja spotyka się z luksusem

Masz ochotę na weekendową przejażdżkę ekskluzywnym, luksusowym, a zarazem sportowym autem? A może chciałbyś pojeździć nim nieco dłużej? Żaden problem, bo w łódzkiej wypożyczalni aut luksusowych Just Cars Club czeka szeroka gama samochodów marek premium. Rozmawiamy z Piotrem Głydziakiem, właścicielem wypożyczalni.

LIFE IN Łódzkie: Jak zrodził się pomysł na wypożyczalnię samochodów luksusowych – Just Cars Club?

Piotr Głydziak: Najlepsze pomysły biznesowe rodzą się zazwyczaj z pasji i marzeń. Just Cars Club pewnie by nie powstał, gdyby nie moje zainteresowanie motoryzacją, a szczególny sentyment do aut luksusowych takich marek jak Mercedes, Porsche czy Lamborghini. Oczywiście, podczas podróży przyglądałem się, jak funkcjonują tego typu wypożyczalnie (polskie i zagraniczne), jaki mają model biznesowy. Niesiony własnymi potrzebami korzystałem z ich usług, sprawdzając na własnej skórze. I cztery lata temu nadszedł taki moment i zdecydowałem, że czas otworzyć Just Cars Club. Spełnić marzenie o posiadaniu garażu z elitarnymi i wyjątkowymi modelami aut.

I nie żałuje Pan podjętej przed czterema laty decyzji?

Ani przez moment, choć muszę przyznać, że początki wcale nie były łatwe. Ale teraz nie mogę narzekać, flota liczy ponad dwadzieścia aut i jest w ciągłej rotacji.

No to zajrzyjmy na chwilę do garażu Just Cars Club. Co tam zobaczymy?

Może się zdarzyć, że nic (śmiech), bo akurat wszystkie auta będą wynajęte. A już tak na poważnie, to naszą flotę dobieramy bardzo starannie, poszukujemy najciekawszych modeli danej marki, inspirujemy się nowościami na targach motoryzacyjnych i oczywiście, a może przede wszystkim słuchamy naszych klientów. Do ich dyspozycji mamy całą bardzo zróżnicowaną gamę samochodów, począwszy od siedmioosobowych vanów (Mercedes V-Class), przez ekskluzywne i komfortowe auta do codziennej jazdy (Audi RS7 czy Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid), aż po supersamochody – Lamborghini Huracan Evo czy Ferrari GTC4 Lusso, dedykowane miłośnikom motoryzacji w sportowym wydaniu. Aczkolwiek mamy duże plany co do dalszego rozwoju floty.

Czym wyróżniają się oferowane przez Was auta?

Wszystkie modele w ofercie Just Cars Club to jedne z najbogatszych wersji danego modelu w wysokim standardzie wyposażenia. Każde z aut zostało skonfigurowane indywidualnie i wyposażone w nowoczesne systemy nawigacji, bogate systemy multimedialne oraz efektownie brzmiące nagłośnienie. Wyposażone są w jedne z najmocniejszych wersji silnikowych w danym modelu, mają sportowe zawieszenia, możliwość wyboru trybu jazdy i sportowe układy kierownicze. Naszą ideą jest, by samochody spełniały oczekiwania każdego nawet najbardziej wymagającego biznesmena i bizneswoman.

W których modelach najczęściej zasiadają klienci?

Największym zainteresowaniem cieszą się głównie modele luksusowe i sportowe m.in. Lamborghini Urus i Huracan Evo. To stosunkowo nowe samochody na rynku, niewiele jest ich w Polsce, są bardzo komfortowe, szybkie, a jazda nimi dostarcza niezapomnianych wrażeń. Dodatkowo nasze Urusy, ale także niektóre modele Audi, zostały doposażone w mocno brzmiące układy wydechowe Akrapovic.

Pana ulubiony model ze stajni Just Cars Club?

Bez chwili wahania odpowiem, że obecnie to Lamborghini Urus. Ma świetny design, niepowtarzalny dźwięk wydechu, jest autem rodzinnym, a zarazem ma niesamowite osiągi. To najszybszy SUV świata. Pod maską Urusa pracuje 650-konny silnik V8, który w typowym dla Lamborghini stylu napędza wszystkie koła. A do setki przyspiesza w zaledwie 3,4 sekundy. Nadmienię, ze moja prywatna wersja tego auta została wzbogacona o dodatkowe 100 KM systemem Novitec.

Pobudził Pan mocno moją wyobraźnię. Co muszę zrobić, by siąść za kółkiem tego atlety?

Oferta Just Cars Club dostosowana jest za każdym razem do wymagań klientów indywidualnych, jak i biznesowych. W zależności od potrzeb z naszej floty można korzystać w opcji: wynajmu krótkoterminowego – doba, weekend, tydzień oraz na dłuższy okres – miesiąc, rok lub dłużej. Wynajem długoterminowy to doskonała odpowiedź na potrzeby biznesu. Jest to bowiem rozsądna alternatywa do rozpowszechnionego leasingu – dużo korzystniejsza i atrakcyjna.

Proszę mnie przekonać, że faktycznie wynajem jest lepszy od leasingu.

Proszę bardzo. Wynajem długoterminowy ma wiele zalet. Jedną z nich jest fakt, że w razie stłuczki, awarii czy jakiegokolwiek problemu, za serwis odpowiada nie kierowca, a firma, do której należy pojazd. Jest to niewątpliwie duży plus dla osób, które nie chcą martwić się organizowaniem serwisu, naprawami, dzwonieniem po lawetę. Firma wypożyczająca ponosi także koszty związane z sezonową wymianą opon, czy obowiązkowym przeglądem! Nie ma więc problemu związanego z żadnymi wydatkami poza opłacaniem wynajmu. A ten jest stały przez cały czas trwania umowy, a miesięczna opłata nie obciąża historii kredytowej najemcy. W razie stłuczki lub awarii każdy kierowca bez problemu otrzyma samochód zastępczy.

Po co wynajmować luksusowe auto na krótki czas?

Powody są różne, możemy przetestować samochód przed jego zakupem, odstresować się w komfortowym sportowym pojeździe, zrobić wrażenie na kontrahentach lub współpracownikach, wykorzystać auto do służbowego lub rodzinnego wyjazdu i to zarówno w kraju, jak i za granicą.

Przekonał mnie Pan, chciałabym wynająć na próbę sportowe auto?

To naprawdę nic trudnego. Nie więcej niż trzy minuty zajmie Pani rezerwacja online. Nasz system do dyspozycji klientów dostępny jest 24 godziny na dobę, wystarczy wybrać interesujący nas model, okres wynajmu i miejsce odbioru. Można również zarezerwować auto telefonicznie pod numerami 721 106 107 lub 669 106 107, jak i dokonać rezerwacji mailowej – biuro@justcc.pl. Główna nasza siedziba znajduje się w Łodzi, mamy oddział w Poznaniu, a niebawem otwieramy też w Warszawie. Aczkolwiek naszych klientów obsługujemy na terenie całej Polski, elastycznie zgodnie z oczekiwaniami.

Czy mogę poprosić o dostarczenie samochodu pod dom?

Jak najbardziej mamy taką usługę, a jakby Pani potrzebowała, to może także skorzystać z wypożyczenia auta wraz z kierowcą.

Kto najchętniej korzysta z tej usługi?

Przede wszystkim osoby ze świata biznesu i polityki. Nasi kierowcy zawiozą klientów do dowolnego miejsca w Polsce. Dodam jeszcze tylko, że nasza oferta obejmuje również możliwość wystawienia naszych samochodów podczas imprez czy eventów firmowych. To dodaje charakteru i wyjątkowości wydarzeniu.

Rozmawiała Beata Sakowska
Zdjęcia Archiwum Just Cars Club

JUST CARS CLUB
Łódź, ul. Piotrkowska 295C
tel. 721 106 107
pon.-pt.: 9-17
www.justcarsclub.pl