Miejsca

Jubileuszowe Targi Fast Textile

Jubileuszowe Targi Fast Textile

Najważniejsze wydarzenie w branży tekstylnej – 5. edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile odbędzie się w dniach od 22 do 24 listopada 2018 w PTAK WARSAW EXPO.

Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile są jedynym tak prestiżowym i profesjonalnym wydarzeniem w Polsce. Powstały, by wyjść naprzeciw potrzebom producentów odzieży, którzy chcą kupować tkaniny, maszyny, dodatki, tekstylia domowe i akcesoria podczas jednego wydarzenia. Tekstylia odzieżowe to idealna podstawa targów, jednak elementem napędowym stało się poszukiwanie branż, w których tekstylia są również wykorzystywane.

Udział w Targach

– Zainteresowanie wystawców nie tylko z Polski, ale również z zagranicy pozwala budować coraz to większe wydarzenie, rozpoznawalne na całym świecie. Powierzchnia targów podzielona jest na strefy tematyczne: Tkaniny i Dzianiny, Maszyny, Przędza, Usługi, Dodatki i Akcesoria. Dodatkowo PTAK WARSAW EXPO to największe centrum targowo-kongresowe w Europie Środkowej o tak wyjątkowej lokalizacji, które jest idealny punktem na mapie Polski dla wystawców z kraju i zagranicy – wyjaśnia Prezes Nina Ryszka, organizator Targów.Udział w targach jest formą promocji – wzmacnia profesjonalny wizerunek firmy i daje możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat oferowanych produktów. Należy pamiętać o tym, do kogo adresowana jest oferta. Czy chcemy pokazać wszystko, co znajduje się w ofercie, czy też skupiamy się na odpowiedniej grupie odbiorców. Poza tym każdy wystawca powinien promować udział w targach wśród swoich klientów i kontrahentów, bo pojawienie się na targach umożliwia podtrzymywanie długofalowych relacji biznesowych.

Klient docelowy

Podczas poprzedniej edycji Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile w PTAK WARSAW EXPO 400 wystawców miało szansę pokazać swoje najlepsze produkty i usługi klientom biznesowym i detalicznym, a wśród nich projektanci wnętrz i mody, międzynarodowi kontrahenci, producenci odzieży i dekoracji wnętrz, szwalnie, hurtownicy, właściciele sklepów multibrandowych, właściciele sklepów internetowych, media i blogerzy, pracownicy działu zamówień. – W trzy dni targów 27 000 odwiedzających wypełniło PTAK WARSAW EXPO. Targi odwiedzają również uczniowie i studenci z całej Polski, którzy mają unikalną szansę, aby zajrzeć za kulisy przemysłu odzieżowego – dodaje Sylwia Jamroż, organizator Targów.

Wystawcy V edycji Fast Textile

To jedyne branżowe targi w Polsce, na których można spotkać zarówno wystawców jak i odwiedzających z zagranicy. Silną grupę będą stanowić wystawcy, których stoiska mieścić się będą w Pawilonach Narodowych, a wśród nich m.in. Turcja, Włochy, Chiny, Pakistan, Tajwan, Indie, Iran, Gruzja, Kazachstan i Azerbejdżan. – Ponadto swoje produkty zaprezentują firmy z Francji, Niemiec, Rosji, Czech, Ukrainy, Portugalii, Danii, Egiptu, Uzbekistanu, Grecji, Holandii, Białorusi, Estonii, Hiszpanii, Anglii i Litwy. Podczas piątej jubileuszowej edycji zaprezentuje się ponad 500 wystawców – mówi Adam Ścibór, organizator Targów.

Wydarzenia towarzyszące

Jednym z wydarzeń towarzyszących jest plebiscyt na Stoisko uszyte na miarę, polegający na wytypowaniu przez odwiedzających najpiękniejszego stoiska. Nagrodą jest wyjątkowa, dedykowana statuetka oraz rabat w wysokości 50% na udział w kolejnej edycji Targów. Kolejnym elementem są warsztaty pasmanteryjne organizowane przez firmę Pasmanteriaozdobna.pl. Odwiedzających zainteresują również warsztaty – Pierwsze spotkanie z maszyną organizowane przez UltraMaszynę. – Tradycyjnie, podczas targów odbywać się będzie Forum Tekstylne. Wybitni eksperci z najbardziej znanych firm, poprowadzą warsztaty i szkolenia dotyczące między innymi innowacji w włókiennictwie, ekologii tekstyliów, wymagań prawnych i normalizacji w odzieży dziecięcej czy surowców odnawialnych w innowacyjnym włókiennictwie.

Specjaliści reprezentować będą Izbę Bawełny, Instytut Tekstyliów z Manchesteru, Instytut Włókiennictwa, Świat Druku, Urząd Marszałkowski czy TRIZ zarządzanie innowacyjnym włókiennictwem – zaznacza Sylwia Pięt, organizator Targów. Podczas jubileuszowej piątej edycji nie zabraknie nowych, ważnych wydarzeń, przygotowanych z myślą o odwiedzających. Z pewnością wielu zainteresuje spotkanie z gościem specjalnym – Monic Millinery London, dyplomowaną Mistrzynią Modniarstwa, kreatorką nakryć głowy i nauczycielką zawodu modystka. W strefie szkoleń przeprowadzi warsztaty, podczas których wyjaśni jak stworzyć wymarzony fascynator. Drugą nowością będą warsztaty z konstrukcji odzieży i przygotowania szablonów do jej produkcji.

Nauka szycia z początku jest trudna, zawiłe strony konstrukcji odzieży wydają się być bardzo skomplikowane. Portal Papavero.pl odkryje rąbek tajemnicy tej pracy i podczas warsztatów pokaże jak zdobyć niezbędne umiejętności do stworzenia wykroju. Ogromnym ułatwieniem dla tych, którzy będą chcieli dotrzeć na targi będzie bezpłatny shuttle bus z Warszawy. Dla odwiedzających będzie dostępny bezpłatny parking na 15000 pojazdów bezpośrednio przy halach wystawienniczych. Serdecznie zapraszamy 22-24 listopada 2018 do PTAK WARSAW EXPO!

Paweł Lipiński
Dyrektor handlowy, prokurent w Union Knopf Polska
Firma Union Knopf Polska, działająca w ramach Grupy Union Knopf – światowego lidera w produkcji guzików i innych modnych zapięć odzieżowych, po raz piąty weźmie udział w Targach Fast Textile. Jest to świetna okazja do spotkania się z naszymi klientami oraz poszerzenia dotychczasowej bazy o nowe kontakty młodych, rozwijających się marek modowych, które tak chętnie odwiedzają te Targi. Podczas targów będziemy prezentować najnowszą kolekcję, którą nasz team projektowy stworzył w oparciu o światowe prognozy trendów modowych.
Karolina Ignaczak-Krasuska, Agnieszka Byczek
Tkaniny Karoliny
Targi Fast Textile to dla nas najważniejsza impreza branżowa, podczas której możemy zaprezentować ofertę naszego sklepu Tkaniny Karoliny, znaleźć dostawców i przede wszystkim spotkać się z naszymi klientami. Prowadzimy sklep internetowy, więc głównie kontaktujemy się z klientami telefonicznie, mailowo oraz za pomocą mediów społecznościowych. Udział w takich targach to najlepsza okazja porozmawiania z nimi na żywo. Targi Fast Textile są najważniejszym wydarzeniem branżowym w Polsce, które przyciąga największą ilość odwiedzających.
Jarosław Banaczkowski
Manager sprzedaży krajowej w Fabryce Firanek WISAN
W Targach Fast Textile uczestniczymy po raz trzeci i widzimy ich potencjał, jak szybko się rozwijają, przyciągają coraz większą ilość wystawców, a co za tym idzie, coraz więcej odwiedzających, związanych z branżą dekoracyjną i włókienniczą. Dzięki uczestnictwu w tej imprezie docieramy do nowych klientów lub tych, którzy już nas znają, ale wciąż kojarzą wyłącznie z tradycyjną firaną żakardową. Nasze stoisko odwiedzają kontrahenci z Białorusi, Litwy, Ukrainy, które są dla nas ważnym kierunkiem rozwoju. Fabryka Firanek WISAN S.A. jest jednym z największych w Polsce producentów firan żakardowych, tkanin dekoracyjnych oraz konfekcji stołowej.
Aga Kobylińska, Ewa Brzozowska
Polka Dots Art Collective
Jesteśmy dwoma niezależnymi projektantkami oferującymi usługi w zakresie projektowania pięknych autorskich wzorów nadruków na tkaniny. Pod szyldem Polka Dots Art Collective wystawiamy się na Targach Fast Textile już trzeci raz. Pod względem biznesowym jest to dla nas kluczowy moment roku, w którym mamy okazję dać się poznać osobom poszukującym wyjątkowego wzornictwa i zainspirować nowe firmy do współpracy z nami.