Styl życia

Jubileuszowe Targi Fast Textile

Jubileuszowe Targi Fast Textile

Najważniejsze wydarzenie w branży tekstylnej – 5. edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile odbędzie się w dniach od 22 do 24 listopada w PTAK WARSAW EXPO.

Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile są jedynym tak prestiżowym i profesjonalnym wydarzeniem w Polsce. Powstały, by wyjść naprzeciw potrzebom producentów odzieży, którzy chcą kupować tkaniny, maszyny, dodatki i akcesoria podczas jednego wydarzenia. Tekstylia odzieżowe to idealna podstawa targów, jednak elementem napędowym stało się poszukiwanie branż, w których tekstylia są również wykorzystywane. Zainteresowanie wystawców nie tylko z Polski, ale również z zagranicy pozwala budować coraz to większe wydarzenie, rozpoznawalne na całym świecie.

Powierzchnia targów podzielona jest na strefy tematyczne Tkaniny i Dzianiny, Maszyny, Przędza, Usługi, Dodatki i Akcesoria. Dodatkowo PTAK WARSAW EXPO to największe centrum targowo-kongresowe w Europie Środkowej o tak wyjątkowej lokalizacji, które jest idealny punktem na mapie Polski dla wystawców z kraju i zagranicy.

Wystawcy 5. edycji Fast Textile

To jedyne targi w Polsce, na których można spotkać zarówno wystawców jak i odwiedzających z zagranicy.

Silną grupę będą stanowić wystawcy, których stoiska mieścić się będą w Pawilonach Narodowych, a wśród nich m.in. Turcja, Włochy, Chiny, Pakistan, Tajwan, Indie, Iran, Gruzja, Kazachstan i Azerbejdżan. – Ponadto swoje produkty zaprezentują firmy z Francji, Niemiec, Rosji, Czech, Ukrainy, Portugalii, Danii, Czech, Egiptu, Uzbekistanu, Grecji, Holandii, Białorusi, Estonii, Hiszpanii, Anglii i Litwy. Podczas V jubileuszowej edycji będzie ponad 500 wystawców – mówi Sylwia Jamroż, organizator Targów.

Wydarzenia towarzyszące

Jednym z wydarzeń towarzyszących jest plebiscyt na Stoisko uszyte na miarę, polegający na wytypowaniu przez odwiedzających najpiękniejszego stoiska. Nagrodą jest wyjątkowa, dedykowana statuetka oraz rabat w wysokości 50 procent na udział w kolejnej edycji Targów. Kolejnym elementem są warsztaty pasmanteryjne organizowane przez firmę Pasmanteriaozdobna.pl. Odwiedzających zainteresują też warsztaty Pierwsze spotkanie z maszyną organizowane przez UltraMaszynę.

– Tradycyjnie, podczas targów odbywać się będzie Forum Tekstylne. Wybitni eksperci z najbardziej znanych firm, poprowadzą warsztaty i szkolenia dotyczące między innymi innowacji w włókiennictwie, ekologii tekstyliów, wymagań prawnych i normalizacji w odzieży dziecięcej czy surowców odnawialnych w innowacyjnym włókiennictwie. Specjaliści reprezentować będą Izbę Bawełny, Instytut Tekstyliów z Manchesteru, Instytut Włókiennictwa, Świat Druku, Urząd Marszałkowski czy TRIZ zarządzanie innowacyjnym włókiennictwem – zaznacza Sylwia Pięt, organizator Targów.

Ogromnym ułatwieniem dla tych, którzy będą chcieli dotrzeć na targi będzie bezpłatny shuttle bus z Warszawy. Dla odwiedzających będzie dostępny bezpłatny parking na 15000 pojazdów bezpośrednio przy halach wystawienniczych. Serdecznie zapraszamy 22-24 listopada do PTAK WARSAW EXPO!

 

Jedyne tak prestiżowe i profesjonalne wydarzenie

O piątej, jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile rozmawiamy z Niną Ryszką, organizatorem Targów.

LIFE IN. Łódzkie: Targi Fast Textile najważniejszą imprezę w branży tekstylnej, organizuje Pani już po raz piąty.

Nina Ryszka: Zainteresowanie wystawców nie tylko z Polski, ale również z zagranicy pozwala budować coraz to większe wydarzenie, rozpoznawalne na całym świecie. Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile są jedynym tak prestiżowym i profesjonalnym wydarzeniem w Polsce. Dodatkowo PTAK WARSAW EXPO, to największe centrum targowo-kongresowe w Europie Środkowej o tak wyjątkowej lokalizacji, które jest idealnym punktem na mapie Polski dla wystawców z kraju i zagranicy. Udział w targach jest formą promocji – wzmacnia profesjonalny wizerunek firmy i daje możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat oferowanych produktów.

Do kogo są skierowane Targi?

Podczas poprzednich edycji Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile w PTAK WARSAW EXPO 400 wystawców miało szansę pokazać najlepsze produkty i usługi klientom biznesowym i detalicznym – byli to projektanci wnętrz i mody, międzynarodowi kontrahenci, producenci odzieży i dekoracji wnętrz, szwalnie, hurtownie, właściciele sklepów multibrandowych, właściciele sklepów internetowych, media i blogerzy oraz pracownicy działów zamówień. W ubiegłym roku przez trzy dni PTAK WARSAW EXPO odwiedziło 27000 osób, w tym uczniowie i studenci z całej Polski, którzy mają unikalną szansę, aby zajrzeć za kulisy przemysłu odzieżowego. Nabywcy docenili wysokiej jakości tkaniny i maszyny, przystępną cenę oferowaną specjalnie na Fast Textile oraz różnorodny asortyment.

W tym roku zaskoczycie czymś wystawców i gości?

Szykujemy dwa ważne wydarzenia. Gościem specjalnym tegorocznej, piątej edycji będzie Monic Millinery z Londynu, która jest dyplomowaną mistrzynią modniarstwa, kreatorką nakryć głowy i nauczycielką zawodu modystka. Dzięki królewskiej rodzinie i ślubowi książęcej pary, awangardowe nakrycia głowy znów budzą podziw i pożądanie. W strefie szkoleń pani Monika poprowadzi warsztaty, na których wyjaśni jak stworzyć wymarzony fascynator. Dodatkowo pokażemy wystawę czapek, ozdób, woalek, kapeluszy i fascynatorów. Drugą nowością będą warsztaty z konstrukcji odzieży i przygotowania szablonów do jej produkcji. Zawsze na początku nauka szycia jest trudna, w związku z tym odkryjemy rąbka tajemnicy tej pracy, a podczas warsztatów będzie można zdobyć niezbędne umiejętności do stworzenia wykroju.

Wystawcy o targach

Anna Kosińska
Linexim-TK
W targach Fast Textile bierzemy udział po raz czwarty. Mimo że jesteśmy dobrze rozpoznawalni na rynku, dzięki targom mamy szansę poznać nowych klientów, których przyciąga tak duże wydarzenie branżowe. W tym roku zaprezentujemy wspólną modową ofertę wraz z naszym zagranicznym partnerem, firmą Knipidee z Holandii. Pojawią się także najnowsze kolekcje gładkich i drukowanych tkanin hiszpańskich na sezon 2019. Podzielimy się również wiedzą o trendach w czasie wykładu w ramach Forum Tekstylnego.

Dmytro Prosvietin
Fabric House S.R.L. Unipersonale

W biznesie zawsze istnieje potrzeba osobistego spotkania, szczególnie w kontaktach między firmami i klientami. W każdej branży odbywają się targi, które umożliwiają takie spotkania, kiedy zaledwie w kilka dni można spotkać osobiście tak wiele osób. Targi to miejsce, w którym każdy może osiągnąć określone cele: sprzedaż, kupno, czy poznanie trendów. Targi Fast Textile są największym tego typu wydarzeniem w Polsce i dlatego wystawiamy się na nich i serdecznie je polecamy!

Małgorzata Opielska, Sylwia Zych
MS Dodatki Krawieckie

Targi Fast Textile okazały się strzałem w dziesiątkę. Odwiedziło nas wielu klientów, którzy zachwycili się naszą ofertą. Utwierdziło nas w przekonaniu, że nasza kolekcja jest inspiracją dla projektantów i stylistów, natomiast różnorodność i rozmaitość naszych dodatków pomaga w tworzeniu nowych projektów. Miejsce godne polecenia dla spotkań biznesowych.

Kamil Libich
Lama

Targi Fast Textile cieszą się coraz większą popularnością i stają się wiodącym wydarzeniem branżowym. Dlatego to kolejna edycja targów, której towarzyszymy. Dzięki nim pozyskujemy nowych klientów, co pozwoliło nam się otworzyć na nowe rynki zbytu oraz znacząco rozwinąć produkcję. Jestem przekonany, że i ta edycja targów będzie równie udana. Dlatego też zapraszam wszystkich do uczestnictwa w targach Fast Textile, gdzie zaprezentujemy najnowszą kolekcję dzianin powstałą w oparciu o światowe trendy mody. Firma Lama funkcjonuje od 1994 roku. Zajmujemy się produkcją dzianin futerkowych, odzieżowych i włóknin igłowanych.