Polecamy

Jeszcze będzie pięknie – balkonowe koncerty w Sieradzu

Jeszcze będzie pięknie – balkonowe koncerty w Sieradzu

Wszyscy zapraszają na koncerty online, a tymczasem w Sieradzu koncertów będzie można posłuchać z balkonu swojego mieszkania.

Jeszcze będzie pięknie – pod takim właśnie hasłem w najbliższy długi majowy weekend Urząd Miasta Sieradza wspólnie z Sieradzkim Centrum Kultury i wsparciu Sieradzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej zorganizuje cykl koncertów.

Instytucje kultury cały czas pozostają zamknięte, nie można organizować wydarzeń o charakterze masowym. Cały świat żyje w izolacji. Nie każdy jednak dobrze ją znosi. Mało jest bodźców, które mogłyby podnieść na duchu osoby zamknięte w swoich – często ciasnych – mieszkaniach. Niepokojące są sygnały psychologów, a także telefonicznych linii zaufania, które alarmują o coraz gorszym stanie psychicznym Polaków.

Dlatego Urząd Miasta Sieradza i Sieradzkie Centrum Kultury, wsparte przez Sieradzką Spółdzielnią Mieszkaniową  postanowiły zaprosić mieszkańców Sieradza na cykl kameralnych koncertów „Jeszcze będzie pięknie”, których można wysłuchać, siedząc na balkonie. Pierwszy z koncertów zaplanowany jest już w najbliższy czwartek (30 kwietnia). O godz. 18.00 w parku Broniewskiego (przy Miejskiej Bibliotece Publicznej) wystąpi Zuzanna Juchner. Dzień później, także o godz. 18.00, na Osiedlu Za Szpitalem (przy boisku) zaśpiewa Magdalena Kowalczyk. 2 maja (godz. 18.00) koncertu z udziałem Jakuba Kurasa będą mogli wysłuchać mieszkańcy bloków przy ulicach Łokietka i Jagiellońskiej, ulokowanych w pobliżu Pedagogicznej Biblioteki Publicznej.
Na zakończenie, 3 maja (godz. 18.00) na Osiedlu Klonowe (przy skateparku) wystąpi Jarosław Miłek oraz Małgorzata Fraszka.

Koncerty będą pilnowane przez ochroniarzy tak, aby wokół muzyków nie gromadzili się ludzie. Obsługa techniczna koncertów ograniczona zostanie do minimum, osoby ją zapewniające będą miały maseczki i zachowywać będą bezpieczną odległość.