Motoryzacja

OPEL – nowa marka w ofercie firmy JASZPOL

OPEL – nowa marka w ofercie firmy JASZPOL

.

Mimo niezwykle trudnego roku dla wielu branż, w tym motoryzacyjnej, firma Jaszpol nie zwalnia i poszerza swoją ofertę. Obok samochodów marek Renault i Dacia firma wprowadza kolejną markę, tym razem należącą do koncernu PSA, OPEL.

Z Krzysztofem Jaroszewiczem, Prezesem Zarządu firmy Jaszpol spotykamy się ponad rok po tym, kiedy to firma świętowała swoje 30-lecie. Już wówczas wiadomo było, że Jaszpol zamierza się nadal rozwijać, ale zupełnie nic nie wskazywało na to, że będzie to rok, który przyniesie tyle wyzwań, rok, w którym gospodarka całego świata co rusz będzie zwalniała, świata, w którym trudno kreślić jakiekolwiek plany.

– Miniony rok, upływający pod znakiem pandemii, nie oszczędził nikogo. Dla nas nie oznacza to jednak rezygnacji z nakreślonych już wcześniej planów. Dlatego już dziś możemy zaoferować naszym klientom większą gamę samochodów, obok Renault i Dacii w naszej ofercie pojawił się OPEL – mówi Krzysztof Jaroszewicz, prezes firmy Jaszpol.

Cztery salony firmy Jaszpol

Dziś Jaszpol może pochwalić się już czteroma salonami samochodowymi pracującymi zgodnie z najwyższymi standardami obsługi. Do grona trzech oferujących samochody marki Renault i Dacia, dołączył czwarty tym razem z zupełnie nową marką – OPEL.

Jak podkreśla prezes Krzysztof Jaroszewicz: Trzeba działać jak sejsmograf, być czułym na wszystkie wahania. Dziś żyjemy w warunkach turbulentnej rzeczywistości biznesowej, a umiejętne zarządzanie zmianą pozwala osiągać nawet najbardziej ambitne cele biznesowe. Liczy się doświadczenie, znajomość rynku i kompetencje.

Pierwszy lockdown z marca ubiegłego roku pokazał nam, że nie wolno stać w miejscu, że trzeba iść do przodu. Wprowadziliśmy nowe formy komunikacji z klientem, aby nie tylko ułatwiać kontakt, ale i gwarantować bezpieczeństwo klientom i naszym pracownikom. Strzałem w dziesiątkę okazała się możliwość video – prezentacji samochodu. Jesteśmy przygotowani na każdą sytuację – dodaje Krzysztof Jaroszewicz.

Jaszpol 30 lat na rynku

Działająca od 30 lat firma Jaszpol jest obecnie jednym z największych samochodowych graczy na terenie województwa łódzkiego. Na kartach jej historii zapisano wiele przełomowych momentów. Swoją historię firma zaczęła dokładnie 1 sierpnia 1989 roku w Zgierzu przy ulicy Łódzkiej 28. Trzy lata później podpisano umowę z Renault na dystrybucję samochodów tej marki. W marcu 1998 roku rozpoczęto budowę drugiego salonu przy ulicy Brukowej 2 w Łodzi, a w listopadzie tego samego roku przyjęto już pierwszych klientów.

W 2002 roku zostało otwarte Centrum Obsługi Firm, a w czerwcu 2003 roku oddano do użytku najnowocześniejszą w regionie halę napraw blacharsko-lakierniczych. W 2012 roku salon w Zgierzu przeszedł gruntowną modernizację. W 2015 roku Jaszpol otwiera nowy salon przy ulicy Przybyszewskiego 176 w Łodzi i staje się  największym dealerem marek  Renault i Dacia w województwie łódzkim. Rok później powstaje pod tym samym adresem  nowoczesny, zadaszony salon samochodów używanych.

Firma odpowiedzialna społecznie

Firma Jaszpol otrzymała wiele branżowych nagród, m.in. Złoty Klucz Jakości, czy wielokrotnie tytuł Najlepszego Salonu Renault w Polsce pod względem jakości obsługi klienta.

Prezes firmy Krzysztof Jaroszewicz  został m.in. laureatem dziewiątej edycji konkursu Menedżer Roku Regionu Łódzkiego 2016. Jaszpol  jest firmą odpowiedzialną społecznie, wspiera lokalne fundacje, inicjatywy społeczne i artystyczne, dba o zrównoważony rozwój, uwzględniając wpływ na środowisko, a w dobie pandemii szczególnie zwraca uwagę na zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników i klientów.

– Budowanie relacji z Klientem to także pomoc tym, którzy potrzebują naszego wsparcia w innej postaci. Od zawsze byliśmy wrażliwi na potrzeby innych i dlatego wspieramy działania, których celem jest bezpośrednia pomoc ludziom potrzebującym lub poprzez organizacje do tego powołane. Pomagamy lokalnie, bo znamy te instytucje i mamy pewność, że pieniądze z naszej pomocy wykorzystają w 100 procentach na swoje potrzeby. Pomagamy także studentom Politechniki Łódzkiej budującym bolida zasilanego energią słoneczną – mówi prezes Krzysztof Jaroszewicz Prezes Zarządu firmy Jaszpol.

Teraz nadszedł czas na nowy rozdział. W ofercie obok Renault i Dacii pojawia się kolejna marka OPEL w Łodzi przy ul. Szparagowej 4.

Więcej o firmie JASZPOL w LIFE IN Łódzkie:

Wydanie specjalnie z okazji 30-lecia

Rozmowy z prezesem Krzysztofem Jaroszewiczem:

Trzeba być odważnym

To już 30 lat odważnych decyzji