Motoryzacja

Jakość bez eksperymentów

Jakość bez eksperymentów

Z serwisami blacharsko-lakierniczymi jest jak z kolorami: jest ich wiele i trudno wybrać ten właściwy. Możesz poświęcić czas na poszukiwania. Możesz też wybrać autoryzowany serwis blacharsko-lakierniczy BMW Tłokiński, dający gwarancję wykonania naprawy na najwyższym poziomie, w zgodzie z wyśrubowanymi standardami producenta.

W życiu nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli. Czasami zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, które zmuszają nas do zweryfikowania planów i skorzystania z rozwiązań, których nigdy nie bralibyśmy pod uwagę. Podobnie bywa z samochodami – gdy ich używamy nie myślimy o tym, że kiedyś będziemy musieli skorzystać z pomocy mechanika, a już na pewno nie z usług serwisu blacharsko-lakierniczego. A jednak…

Stłuczka, drzewo przewrócone podczas wichury na samochód, grad wielkości włoskich orzechów – nie ma takiego samochodu, którego karoseria byłaby odporna na takie zrządzenia losu. Nawet BMW.

Konsekwencją takich zdarzeń losowych i atmosferycznych mogą być rozległe uszkodzenia nadwozia auta, w tym również takie, w których niezbędna okazuje się radykalna/gruntowna naprawa karoserii. Jeżeli na dodatek poszczególne elementy karoserii są zdeformowane, pęknięte, a powłoki lakieru uległy głębokim zniszczeniom, niezbędne są kompleksowe działania przy użyciu zaawansowanych narzędzi oraz maszyn.

Na czym polega naprawa blacharska?

Oferowane przez serwis BMW Tłokiński usługi blacharsko-lakiernicze obejmują pełny zakres napraw powypadkowych, drobnych uszkodzeń, wgnieceń, czy zarysowań powierzchni lakierniczej. W przypadku naprawy samochodu w ramach polisy AC lub OC naprawa odbywa się w formie bezgotówkowego rozliczenia bezpośrednio z firmą ubezpieczeniową. Oględziny uszkodzonego pojazdu mogą być przeprowadzone na terenie serwisu blacharsko-lakierniczego po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Warto wiedzieć, że serwis blacharsko-lakierniczy BMW Tłokiński korzysta wyłącznie z najnowocześniejszego sprzętu oraz oryginalnych wodnych lakierów BMW ColorSystem, które gwarantują idealne dopasowanie koloru do istniejącego już lakieru. Dzięki temu właściciele samochodów BMW mają zapewnioną doskonałą jakość napraw i lakierowania.

Gwarantują to wyszkoleni specjaliści, którzy bez względu na to, czy samochód wymaga prac blacharskich, czy lakierniczych, są odpowiednio przygotowani do tego rodzaju precyzyjnych napraw. Po naprawie uszkodzeń auto będzie znów dawało radość z jazdy. Dostępne w Polsce autoryzowane blacharsko-lakiernicze serwisy BMW oferują dodatkowo usługi auto detailingu, które obejmują m.in. renowację powłoki lakierniczej wraz z zabezpieczeniem powierzchni pojazdu specjalną powłoką ochronną, gwarantującą długotrwały efekt połysku i nieosiadania kurzu i pyłu.

Jak długo trwa naprawa

Czas wykonania naprawy blacharsko-lakierniczej zależy od dwóch głównych czynników: od tego, jak bardzo rozległe są uszkodzenia oraz od liczby aut, które czekają w kolejce do naprawy. Oddając samochód do serwisu blacharsko-lakierniczego BMW Tłokiński, klienci bardzo szybko otrzymują informację na temat kosztów naprawy karoserii. Odbywa się to jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac.

Dodatkowo na czas naprawy właścicielom uszkodzonych pojazdów oferowane są samochody zastępcze. Oczywiście w przypadku większości polis ubezpieczeniowych wynajem takiego pojazdu jest dla właściciela uszkodzonego pojazdu bezpłatny, ponieważ koszty pokrywa zakład ubezpieczeń.

Na czym polega renowacja powłoki?

Pobyt samochodu w serwisie blacharsko-lakierniczym nie zawsze jest związany z uszkodzeniem karoserii. Bardzo często większemu lub mniejszemu uszkodzeniu ulega powłoka lakiernicza, która we wszystkich samochodach BMW składa się z kilku warstw i obejmuje m.in.: podkład, warstwę bazową określającą kolor oraz warstwę bezbarwną gwarantującą połysk i ochronę powierzchni. W wyniku eksploatacji pojazdu bardzo często ścieraniu ulega warstwa ochronna. Wpływa na to częste polerowania powierzchni czy korzystanie z myjni automatycznej. Ponadto długotrwałe działanie słońca i substancji chemicznych, takich jak zimowe zasolenie dróg, ptasie odchody, środki chemiczne ochrony roślin również wpływają na stan powierzchni lakierniczych, ich matowienie i uszkodzenia. W takich przypadkach renowacja powłoki lakierniczej polega na jej uzupełnieniu
– likwidacji drobnych rys, delikatnym polerowaniu i nałożeniu specjalnej powłoki ochronnej (na bazie teflonu), która ochroni warstwę bazową i bezbarwną od dalszej destrukcji i matowienia. W jakim czasie zostanie zrobiona renowacja powłoki lakierniczej i za co trzeba zapłacić? Czas potrzebny do wykonania renowacji powłoki lakierniczej jest zależny od jej stanu i zakresu. Zazwyczaj trwa od kilku godzin do nawet kilku dni, w przypadku konieczności uzupełnienia powłoki lub likwidacji głębokich zarysowań. Z kolei koszt naprawy blacharsko-lakierniczej obejmuje koszt części, materiałów lakierniczych i robocizny. Zawsze jest on wcześniej uzgadniany z klientem przed rozpoczęciem prac. W większości napraw powypadkowych lub innych realizowanych w oparciu o polisy AC lub OC koszty są uzgadniane bezpośrednio z firmami ubezpieczeniowymi i rozliczane bezgotówkowo bez angażowania właścicieli pojazdów.

Bezgotówkowe naprawy
Podczas naprawy karoserii w serwisie blacharsko-lakierniczym klienci BMW mogą liczyć na bezgotówkowe naprawy szkód komunikacyjnych z AC i OC, samochody zastępcze na czas naprawy, najwyższy standard usług i obsługi oraz na Car Spa.

Certyfikowany serwis BMW i MINI Tłokiński

Wraz z postępem technologicznym, naprawy blacharsko-lakiernicze BMW stają się coraz bardziej wyrafinowane i wymagają coraz większej wiedzy naprawczej. Certyfikowany serwis blacharsko-lakierniczy BMW Tłokiński w pełni spełnia te wymagania i gwarantuje: wykonanie napraw blacharsko-lakierniczych według najwyższych standardów określonych przez producenta i zrealizowanych przez wykwalifikowanych blacharzy i lakierników, wykorzystanie podczas naprawy najnowszych urządzeń, technologii i oryginalnych części BMW, doprowadzenia uszkodzonego samochodu do najwyższego poziomu bezpieczeństwa i komfortu, wykorzystanie fabrycznych lakierów BMW ColorSystem, które są idealnie dopasowane do indywidualnych odcieni modeli BMW.

Serwis BMW i MINI Tłokiński
Łódź, ul. Aleksandrowska 131c
tel. 42 655 98 47
informacja@bmw-tlokinski.pl
www.bmw-tlokinski.pl