Wydarzenia

Jakie smycze dla psa są najlepsze – przegląd psich akcesoriów

Jakie smycze dla psa są najlepsze – przegląd psich akcesoriów

Nie ma wątpliwości, że smycze dla psów są podstawowym akcesorium w celu realizowania komfortowych i bezpiecznych spacerów z czworonożnymi przyjaciółmi. Sprawdź, jaka smycz dla psa sprawdzi się najlepiej dla Twojego pupila już teraz!

Wybór smyczy dla psów jest ogromny, natomiast ten najlepszy gadżet należy wybierać, uwzględniając indywidualne potrzeby, rasę psa, a nawet jego usposobienie i temperament. Smycze dla psa różnią się materiałem wykonania, mechanizmem obsługi czy rozmiarem, a wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na wygodę podczas długich spacerów.

Czy smycze dla psa to obowiązkowy ekwipunek podczas spacerów?

Przepisy polskiego prawa nie mówią wprost o obowiązku wyposażania psa w smycz podczas spacerów, natomiast nakładają na właściciela czworonoga konieczność brania całkowitej odpowiedzialności za zwierzę oraz zachowanie optymalnego bezpieczeństwa podczas wyprowadzania psa na spacer. Oznacza to, że należy zachować wszelkie środki ostrożności, aby wyjście z pupilem mogło przebiegać w pełnej wygodzie i bez zagrożeń dla otoczenia. Smycz dla psa oraz nierzadko kaganiec z całą pewnością są tymi elementami, które pozwalają spełniać te warunki.

Jakie smycze dla psa sprawdzają się najlepiej?

Przy wyborze smyczy dla swojego psa bierz pod uwagę jego rasę, wielkość, wagę oraz siłę. Znaczenie ma również Twój komfort prowadzenia pupila podczas spaceru oraz otoczenie, w jakim wypuszczanie domowego zwierzęcia jest realizowane. Smycze dla psa wyróżniają się różnymi modelami. Do wyboru są te spacerowe, przepinane, z amortyzatorem, z szelkami czy smycze automatyczne typu „flexi”.

Jeśli Twój pies jest duży i silny, przyda mu się smycz dla psa skórzana, właśnie taka jest najbardziej wytrzymała i odporna na urwanie. Dla piesków mniejszych dobrym rozwiązaniem będzie smycz materiałowa, która jest znacznie lżejsza, miękka i elastyczna. Co istotne, smycze dla psów powinny uwzględniać nie tylko zachowanie bezpieczeństwa dla otoczenia, ale również komfort samego zwierzęcia. Niejednokrotnie przy wyborze pod uwagę bierze się również aspekty zdrowotne. Właśnie dlatego chętnie wybierane są smycze dla psa z szelkami, szczególnie dla szczeniąt oraz wtedy, kiedy zwierzę nie potrafi chodzić na luźnej smyczy.
Koniecznie sprawdź: Warsawdog – sklep z akcesoriami dla psów i wybierz najlepszą smycz dla psa!

Smycz dla psa klasyczna, regulowana czy automatyczna?

W tej podstawowej wersji wybierana jest smycz dla psa klasyczna, która charakteryzuje się jedną długością, natomiast dla większego komfortu realizacji spacerów z czworonogiem z łatwością można wybrać smycz z regulacją długości lub z automatycznym mechanizmem. Sprawdzają się one doskonale w przypadku psów ras mniejszych i lżejszych, które nie wykazują zbyt dużej siły. Na krótkiej smyczy zaleca się trzymanie psa dużego i silnego oraz z zaburzeniami behawioralnymi.

Pamiętaj, że nie tylko smycz dla psa ma znaczenie. Musisz dobrać do niej również odpowiednią obrożę. Często te akcesoria sprzedawane są w jakościowych zestawach.