Polecamy

Jak zrobić idealny makijaż wieczorowy? Krótki poradnik dla początkujących

Jak zrobić idealny makijaż wieczorowy? Krótki poradnik dla początkujących

Chcesz wyglądać dla swojego partnera jak milion dolarów? Uwielbiasz, kiedy wzrok innych osób skupia się na Tobie? W takim razie dowiedz się, jak przygotować przepiękny i wytrzymały makijaż wieczorowy nadający się niemalże na każdą okazję. Poniżej znajdziesz krótki poradnik o tym, jakich produktów warto używać do makijażu oraz w jaki sposób to robić.

Makijaż wieczorowy to inaczej makijaż okolicznościowy. Zanim zaczniesz przygotowania na własną rękę, koniecznie zaopatrz się w dobry podkład do makijażu. Dzięki temu zyskasz pewność, że wykonana stylizacja nie rozpłynie się na twarzy pod wpływem temperatury, a barwa makijażu będzie jednolita na całej powierzchni twarzy oraz dekoltu. Na wieczorowe wyjścia najlepiej sprawdzają się nieco ciemniejsze odcienie szminek oraz cieni pod oczy – pamiętaj o tym, jeszcze zanim przystąpisz do przygotowań do wyjścia.

Makijaż wieczorowy w domu – najważniejsze informacje

Zanim przystąpisz do tworzenia przepięknego makijażu wieczorowego w warunkach domowych, koniecznie oczyść skórę twarzy z zanieczyszczeń i zabezpiecz ją podkładem. Najlepsze produkty nadające się do takich czynności znajdziesz na: https://www.superpharm.pl/makijaz.html. Oprócz zakupu jak najlepszych kosmetyków do wykonania makijażu na wieczór potrzebujesz:

• dobrego źródła światła,
• pomysłu na stworzenie makijażu pasującego do wieczorowej kreacji,
• kilkunastu lub kilkudziesięciu minut wolnego czasu.

Jakie kosmetyki są potrzebne do wykonania makijażu wieczorowego?

Kosmetyki, które są wręcz niezbędne jeśli chodzi o wykonanie makijażu wieczorowego, to:

• eyeliner,
• pomadka do ust,
• cień do powiek,
• tusz do rzęs,
• kredka do oczu,
• róż do policzków,
• podkład i korektor, a także baza do makijażu.

Tak skompletowana kosmetyczka pozwoli Ci na stworzenie przepięknego makijażu wieczorowego – nawet w warunkach domowych. Wystarczy, że masz odrobinę umiejętności i podstawową wiedzę kosmetyczną, a na pewno przygotujesz idealny makijaż na każdą okazję.

Dowiedz się: Jak w kilku krokach zrobić kreski na oku?

Przygotowanie makijażu wieczorowego – jak zrobić to dobrze?
Masz już wszystkie niezbędne kosmetyki oraz wiedzę z zakresu kosmetyki domowej, możesz przystąpić do tworzenia idealnego makijażu i to w warunkach domowych. Oto kilka kroków, które pozwolą Ci stworzyć niezapomniany makijaż na wieczór:

1. Umyj twarz płynem micelarnym.
2. Zadbaj o nawilżenie skóry twarzy poprzez krem.
3. Nałóż bazę rozświetlającą na całą twarz.
4. W razie potrzeby użyj korektora do głębszych nieprawidłowości skórnych.
5. Nałóż warstwę podkładu, a następnie puder.

Pamiętaj, aby zawsze po przemyciu skóry twarzy płynem micelarnym odczekać kilka minut. Dzięki temu ten idealnie odparuje z powierzchni skóry i nie będzie powodować późniejszych problemów z wchłanianiem się kosmetyków do malowania i ich trwałością. W kwestii przygotowywania makijażu dość istotny jest także sposób modelowania twarzy. Zawsze dąż do tego, aby ta była jak najbardziej smukła. Nigdy też nie stosuj niesprawdzonych wcześniej kosmetyków – to pierwszy krok do wywołania reakcji uczuleniowej.