Moda

Jak zorganizować piękny ślub i wesele

Jak zorganizować piękny ślub i wesele

Ten dzień ma być wyjątkowy. Mamy go zapamiętać na całe życie. Ma być jak z naszych marzeń, jak z bajki niemalże. Jak zaplanować, zorganizować ślub i wesele, by wszystko było dopięte w każdym drobnym szczególe?

 

Pierwszą decyzją, jaką muszą podjąć narzeczeni, to odpowiedzieć sobie na pytanie, czy planują wydarzenie samodzielnie, czy może jednak z pomocą wedding planerki, która przygotuje wszystko za nich. Rozwiązanie to na pewno będzie dobre dla osób na co dzień bardzo zapracowanych, które nie mają czasu na wertowanie tysięcy stron w internecie w poszukiwaniu niezbędnych elementów ślubu i weselnego przyjęcia.

Ślub na łonie natury czy w kościele

Jeśli jednak od zawsze marzyliśmy o samodzielnym przygotowaniu, czas zabrać się do pracy i po pierwsze odpowiedzieć sobie na pytanie – czy ślub kościelny, czy cywilny. I w jednym i w drugim przypadku mamy wiele miejsc do wyboru. Ślub kościelny można oczywiście zorganizować w rodzinnej parafii, ale także w niewielkim, drewnianym malowniczym kościółku, czy katedrze. Dużą popularnością cieszą się ostatnio śluby cywilne w plenerze. I tu ogranicza nas tylko wyobraźnia – piękna plaża przy zachodzie słońca, romantyczny ogród, górska łąka, brzeg malowniczego jeziora, miejski park.

Skoro rodzaj uroczystości już wybrany, to teraz czas na miejsce, gdzie odbędzie się przyjęcie weselne. I tu wybór jest tak duży, że przyprawia o zawrót głowy. Warto więc najpierw określić styl, w jakim planujemy wesele, zdecydowanie łatwiej będzie dopasować miejsce.

– Jeśli myślicie o przyjęciu w stylu rustykalnym lub boho, to z powodzeniem można zorganizować je w Dobroniance w olbrzymim namiocie otoczonym piękną przyrodą – mówi Agnieszka Manios, menedżer obiektu.

Weselny catering

W takim miejscu potrzebny będzie nam weselny catering i może warto poszukać taki, który w swojej ofercie ma nietypowe usługi jak, chociażby live cooking, czyli gotowanie na żywo. – Nie ma się czego obawiać, nie ma tu mowy o kaszankach ani kiełbaskach tylko zdecydowanie bardziej wyszukanych daniach, jak stek z polędwicy wołowej marynowanej w rozmarynie czosnku i grubo zmielonym pieprzu, czy dorada w całości, marynowana w świeżych ziołach (koperek, tymianek), nadziewana cytryną z odrobiną masła – mówi Przemysław Rokicki, właściciel firmy Silver Catering.

Żadne przyjęcie weselne nie może obyć się bez tortu, czy obecnie bardzo modnych słodkich stołów. O wyborze tortu weselnego decyduje kilka czynników – smak, kształt, kolor, dekoracja, styl, w jakim wyprawiamy ślubne przyjęcie. Pewne jest za to jedno, to obowiązkowy deser, który dodaje blasku i uroku całej uroczystości.

Warto też pamiętać o odpowiednim rozsadzeniu gości i drobnych upominkach dla nich, a także dla rodziców pary młodej. Tu najlepiej pomyśleć o koszu słodkości, bukiecie kwiatów, dedykowanym wierszu.

Strój i pierwszy taniec

Niezwykle ważny jest także strój. I zapewne o wiele łatwiej ubrać panna młodego niż pannę młodą. Piękną suknię na miarę, podkreślającą charakter panny młodej przygotuje Panna na wydaniu.

Kulminacyjnym momentem każdego wesela jest oczywiście pierwszy taniec. By wypadł on jak należy warto wcześniej wybrać się na kurs tańca. O perfekcyjny taniec zadba bez wątpienia Kamil Gebel, właściciel Studia Tańca 4U – Szkoły Tańca dla Ciebie, działający na rynku również jako Pan Pierwszy Taniec.

Kwiat, auto, obrączki

Została nam jeszcze oprawa kwiatowa. Florystki z sieci Kwiaciarni Skrzydlewska zadbają o każdy kwiaty element – bukiet panny młodej, kwiaty na samochód, oprawę miejsca ślubu, jak i samego wesela.

I pamiętajcie o obrączkach, samochodzie, wzorze zaproszeń, oprawie muzycznej, fotografie i kamerzyście, no i makijażu i odpowiedniej fryzurze. Chyba o niczym nie zapomnieliśmy. Bawcie się znakomicie i zobaczcie, co mają do zaoferowania łódzkie firmy, które prezentujemy na kolejnych stronach.