Polecamy

Jak zadbać o utrzymanie opalenizny jak najdłużej?

Jak zadbać o utrzymanie opalenizny jak najdłużej?

Co możesz zrobić, aby w jak największej mierze zadbać o swoją opaleniznę? Jak przedłużyć utrzymanie się ciemniejszej karnacji po opalaniu? Odpowiadamy na te pytania!

Efekty opalania przez długi czas

Wiele wskazuje na to, że solaria pomału odchodzą w niepamięć, a przynajmniej coraz więcej z nas decyduje się na naturalne metody opalania. Duży wpływ na to ma zwiększenie świadomości zdrowotnej każdej z nas, a także to, że moda na mocny brąz na skórze również przemija. Mimo to nieco ciemniejsze tony są jak najbardziej w cenie, a najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest oczywiście opalanie wraz z zastosowaniem kremu z filtrem. W tym artykule nie będziemy się jednak skupiać na tym, w jaki sposób powinnaś się opalać czy czym należy się kierować przy dobieraniu kremu z filtrem, lecz na tym, co możesz zrobić, aby swoją opaleniznę zachować na jak najdłużej.

W pierwszej kolejności trzeba się jednak zastanowić, czy jest to w ogóle możliwe? Okazuje się, że jak najbardziej i wcale nie wymaga to zastosowania nadzwyczaj drastycznych metod. Aby Twoja wakacyjna opalenizna utrzymała się przez kilka tygodni, konieczne będzie spełnienie kilku istotnych warunków. Przede wszystkim musisz poddać się odpowiedniej ekspozycji na słońce, a po drugie po opalaniu dbać o skórę w odpowiedni sposób. Trzeba też podkreślić, że nie ma żadnej reguły dotyczącej tego, jak długo opalenizna zachowa się na Twojej skórze. Co więcej, zależy to od wielu czynników, jak choćby Twoja naturalna karnacja czy genetyczne predyspozycje. Jednak nawet jeśli pod tymi względami nie wypadasz najlepiej, to dzięki właściwej pielęgnacji z pewnością przedłużysz zachowanie swojej opalenizny.

Utrzymanie opalenizny – jak to zrobić?

Doszliśmy do miejsca, w którym przedstawimy Ci kilka atrakcyjnych produktów i preparatów, dzięki którym zachowasz swoją ulubioną opaleniznę na znacznie dłużej. Pierwsze miejsce na liście zajmują rajstopy w sprayu – to zresztą znakomita alternatywa dla tych pań, które nie lubią nosić rajstop do eleganckiego stroju np. w pracy czy podczas niektórych uroczystości. Sama aplikacja rajstop trwa zaledwie momencik i jest bardzo prosta, natomiast efekt będzie wprost imponujący. To oczywiście nie wszystko, w zachowaniu efektu opalania przydatne mogą być chusteczki opalające – w ten sposób bardzo szybko przyciemnisz kolor swojej skóry. Opalenizna otrzymana w ten sposób zachowuje się przez około 7 dni, lecz gdy posmarujesz nimi już mocno opalone ciało, rezultat będzie jeszcze lepszy!

Absolutnie kluczowe dla zachowania dobrej opalenizny jest właściwe nawilżanie skóry. Dlatego wprost konieczne są wszelkiego typu balsamy czy maseczki, które zapewnią odpowiedni poziom nawilżenia Twojej cery. Kolejny preparat, który przyda się w celu zachowania opalenizny, to balsamy brązujące. To nic innego jak łagodniejsze wersje samoopalaczy, a do ich największych zalet zalicza się m.in. brak smug. Opalenizna zachowana w ten sposób prezentuje się bardzo naturalnie. Jeśli chcesz, możesz skorzystać też z tradycyjnych samoopalaczy, podczas ich rozprowadzania zachowaj jednak ostrożność. Warto dodać, że wiele produktów i kosmetyków zalecanych przy pielęgnacji opalenizny znajdziesz w ofercie Avon. Czeka tu na Ciebie bogaty wybór artykułów w przyjaznych cenach – z pewnością szybko zauważysz coś na miarę Twoich potrzeb!

Oprócz tego w celu utrzymania opalenizny jak najdłużej możesz stosować łagodne peelingi oraz unikać zbyt długiego opalania za jednym razem. Lepiej podzielić to na kilka sesji np. w kolejnych dniach – po prostu zachowaj umiar. Ta zasada sprawdza się zresztą w niemal każdym aspekcie życia, prawda? Warto zauważyć, że na Twoją opaleniznę wpływają też takie czynniki jak tryb życia czy codzienna dieta. Powinnaś pić dużo wody, a do tego zadbać o zbilansowany jadłospis, w którym nie brakuje owoców lub warzyw. W ten sposób zadbasz o ogólny stan swojej skóry, by oprócz swojego kolorytu, zachwycała również blaskiem, sprężystością i gładkością. Nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć Ci powodzenia!