Polecamy

Jak wybrać najlepsze meble biurowe dla Twojej firmy?

Jak wybrać najlepsze meble biurowe dla Twojej firmy?

Wybór odpowiednich mebli biurowych wpływa nie tylko na estetykę pomieszczeń w Twojej firmie. Równie ważna jest funkcjonalność wyposażenia, wygoda pracowników i osób odwiedzających biuro. Warto wiedzieć, w jaki sposób wybrać najlepsze meble biurowe dla swojej firmy.

Meble do biura – ważna jest wygoda i stabilność

Niezależnie od branży, w której działa firma, wyposażenie biura w wygodne meble jest zawsze ważnym punktem związanym z urządzaniem przestrzeni. Jako pracodawca musisz pamiętać, że jesteś zobowiązany do zapewnienia komfortowych warunków pracy osobom wykonującym swoje obowiązki z biura. Jest to regulowane między innymi przez rozporządzenia rządowe, takie jak Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. Warto podkreślić, że zadbanie o higienę pracy i dobre warunki jest niezbędne zwłaszcza w przypadku pracowników, którzy wykonują pracę o specyfice wymagającej od nich spędzania całego dnia przy biurku. Co więcej, komfort pracowników przekłada się na polepszenie ich wydajności, a co za tym idzie, zwiększenie zysków firmy. Z tego względu wybór odpowiednich mebli do biura to kwestia, która dotyka zarówno dużych firm, jak i małych i średnich przedsiębiorstw. Doskonałym sposobem na zaopatrzenie biura w wygodne meble jest skorzystanie z usług firmy wyposażeniowej Contino. Firma zajmuje się projektowaniem wnętrz przedsiębiorstw i wyposażeniem ich w najwyższej jakości meble, umożliwiające dowolną zabudowę przestrzeni biurowych.

Przed przejściem do omówienia innych mebli, warto zwrócić szczególną uwagę na krzesła biurowe. To właśnie odpowiednio dobrane krzesła mogą zdecydowanie zwiększyć komfort pracy. Dlaczego? Najlepsze dostępne na rynku fotele i krzesła biurowe umożliwiają na dopasowanie swojego ustawienia do indywidualnych potrzeb i preferencji pracownika. Dobre, ergonomiczne krzesło biurowe powinno mieć regulowane podłokietniki. Możliwe powinno być regulowanie wysokości krzesła oraz kąta nachylenia oparcia.

Aranżacja biura – funkcjonalne biurka o regulowanej wysokości

Najbardziej funkcjonalne meble biurowe to między innymi biurka z możliwością regulacji wysokości. Tego typu meble stanowią ważny element wyposażenia nowoczesnych biur, a także obiektów użyteczności publicznej. Regulacja wysokości biurka sprawia, że możliwa jest praca przy nich zarówno w pozycji stojącej, jak i siedzącej. Wybór jest doceniany szczególnie przez osoby zmagające się z bólami kręgosłupa. Tego typu biurka są nie tylko bardzo uniwersalne, ale również pozwalają na zamontowanie przegrody tapicerowanej między kolejnymi biurkami. To z kolei umożliwia zachowanie odpowiedniej akustyki w biurze, nawet w dużym open space, co pozytywnie wpływa na komfort i wydajność pracowników. Nowoczesne biurka regulowane są wyposażone w dodatkowe akcesoria, takie jak koryta na kable, pionowe osłony na kable czy dodatkowe blaty przesuwne.

Tego typu rozwiązania umożliwiają funkcjonalną i estetyczną aranżację biura, która dzięki możliwości regulacji biurek może być dodatkowo modyfikowana pod konkretne potrzeby pracowników. Poza biurkami i odpowiednimi krzesłami nie należy zapominać jednak również o innych elementach biurowego wyposażenia.

Systemy meblowe dla Twojego biura

Doskonałą alternatywą dla klasycznych, osobnych biurek pracowniczych mogą być również bardzo nowoczesne systemy meblowe dla biura. Meble biurowe w takiej postaci to np. wygodne, kilkuosobowe stanowiska pracownicze. Skorzystanie z innowacyjnych systemów meblowych to doskonały wybór zwłaszcza w przypadku branż, w których istotna jest praca kreatywna. Można dzięki nim tworzyć strefy doskonałe do konsultacji zespołowych czy burzy mózgów.

Systemy meblowe umożliwiają podzielenie biura na strefy, ale mogą pozwalać też na stworzenie osobnych stanowisk pracy. Wszystko zależy od potrzeb wynikających ze specyfiki branży, a także indywidualnego zapotrzebowania i preferencji zamawiającego.