Miejsca

Jak impreza to tylko w Odlewni

Jak impreza to tylko w Odlewni

Historyczna Hala Odlewni to wyjątkowe wnętrze. Każdy, kto ma ochotę, może tu zorganizować imprezę prywatną czy firmową. I w każdym aspekcie może liczyć na naszą pomoc – mówią Katarzyna Lewoc i Karolina Nowak, odpowiedzialne za działania marketingowe w Strefie Piotrkowska 217, należącej do firmy OKAM.

LIFE IN. Łódzkie: Piotrkowska 217 to miejsce znane z wielu oryginalnych i przyciągających tłumy łodzian imprez gastronomicznych i rozrywkowych. Które są dla Was najważniejsze?

Karolina Nowak: Nie mówiłabym tu o najważniejszych, bo wszystkie imprezy, które organizujemy, są dla nas tak samo ważne. Powiedziałabym raczej, że mamy jedną sztandarową imprezę – Street Food Festiwal, który odbywa się cztery razy w roku. Impreza na stałe wrosła już w łódzki krajobraz, a każda z edycji przyciąga tłumy łodzian, niektóre edycje odwiedziło nawet 20 tysięcy osób. Choć wielu porywa się na organizację imprez, w których główną rolę odgrywają food trucki, to nasze imprezy organizowane są niezmiennie od sześciu lat. Ale na Piotrkowskiej 217 nie żyjemy od jednego do drugiego Street Food Festiwalu, oferujemy wiele ciekawych, otwartych imprez tematycznych dla wszystkich chętnych. Organizujemy także imprezy zamknięte w naszej Hali Odlewni.

To, co w najbliższym czasie będzie się działo pod 217?

Katarzyna Lewoc: 7-8 września zapraszamy na Smakołyki, tym razem połączone z biegiem Łódź Business Run, zaplanowanym na 8 września, którego start i meta znajdować będzie się na al. Kościuszki 132. Na początku października odbędzie się jedna z czterech odsłon Street Food Festiwalu z dobrym jedzeniem, koncertami, wystawami. Jestem pewna, że atrakcji nie zabraknie. W listopadzie mamy Street Beer Festiwal i Festiwal Azjatycki, w grudniu Świąteczny Festiwal Śniadań i Jarmark Świąteczny – Dobry Prezent. I po raz pierwszy w tym roku organizujemy Sylwestra. Zapowiada się naprawdę szampańska impreza, warto już dziś zarezerwować czas. Każdego miesiąca łodzianom staramy się zaproponować coś ciekawego i atrakcyjnego.

Od jakiegoś czasu proponujecie też zainteresowanym nową przestrzeń w Hali Odlewni. 500 metrów kwadratowych na różnego rodzaju eventy. Jakiego typu wydarzenia można zorganizować w tej przestrzeni?

Karolina Nowak: Jesteśmy w stanie zorganizować praktycznie każde wydarzenie – eventy firmowe, targi, konferencje, prezentacje produktów, komunię czy wesele oraz imprezy prywatne. Organizowaliśmy już wesela, targi branżowe – modowe, warsztaty networkingowe, kulinarne, imprezy urodzinowe, prezentacje marek samochodowych. Nie boimy się żadnych wyzwań. Jeśli ktoś sobie życzy działamy, jak agencja eventowa zapewniając kompleksowe przygotowanie i obsługę imprezy, ale możemy też jedynie wynająć halę, a o resztę zadba klient we własnym zakresie. Jesteśmy bardzo elastyczni i dopasowujemy się do potrzeb i oczekiwań naszych klientów.

Skąd pomysł na takie wykorzystanie Hali Odlewni? 

Katarzyna Lewoc: Hala Odlewni jest wyjątkowa pod wieloma względami. Po pierwsze wpisuje się w klimat łódzkich przestrzeni – czerwona cegła, fabryczny klimat, a w zależności od dekoracji możemy sprawić, by była odpowiednia na bardzo nieformalną imprezę, jak i imprezę dla VIP-ów. Po drugie to przestrzeń, jaką dysponujemy – ponad 500 mkw. sprawia, że możemy przyjąć nawet do 350 osób przy bankietowym ustawieniu stolików. Po trzecie hala znajduje się w centrum miasta, co zapewnia dogodny dojazd, nie trzeba przyjeżdżać samochodem, ale dla tych, co wolą ten środek komunikacji, mamy zarówno duży parking miejski, jak i własny parking na terenie naszej strefy. W pobliżu znajduje się też doskonała baza noclegowa. Mamy też dwa duże towarowe wejścia umożliwiające wjazd samochodu do środka. I o ile hale w podobnym klimacie znaleźć można w mieście, to w centrum jesteśmy jedyni. A teraz do dyspozycji mamy jeszcze halę sąsiadującą z Odlewnią, w której przy stołach pomieścimy swobodnie 400 gości.

Piotrkowska 217 to także doskonały adres na biuro. Kogo chętnie byście zaprosili?

Katarzyna Lewoc: Oczywiście nadal mamy ofertę dla osób zainteresowanych rozwijaniem swoich przemysłów kreatywnych, bo w Strefie Piotrkowska 217 głównie na nie stawiamy, choć tych powierzchni nie zostało już zbyt wiele. Mamy też na terenie budynek mieszkalny, w którym wynajmujemy mieszkania młodym dynamicznym osobom. Dlaczego ważna jest dla nas branża kreatywna? Bo doskonale wzbogaca organizowane przez nas wydarzenia. Tu na Piotrkowskiej 217 budujemy naszą małą społeczność, społeczność osób ze sobą współpracujących, a nie konkurujących.

Z czego najbardziej znana jest Piotrkowska 217?

Katarzyna Lewoc: Z organizowanych imprez zarówno otwartych, jak i zamkniętych i dobrego jedzenia. Mamy bardzo ciekawy dobór najemców gastronomicznych. Mamy restaurację Kuroneko współprowadzoną przez Japonkę, restaurację tajską King Kong, ofertę dla wegan i wegetarian w Korzeniach, kawiarnię Hot Air Cafe, w której jest najlepsza kawa w mieście, klubokawiarnię All Star, która zapewnia nam rozrywkę nocną i jest najdłużej otwartym lokalem w Strefie Piotrkowska 217. Działa Klub Wino specjalizujący się w degustacjach winnych, jest Szwalnia Smaków z autorską kuchnią, w której o podniebienia gości dba sam właściciel, Chill Bistro Bar z kuchnią polską, makaronami i burgerami, no i najlepsza pizza w mieście, którą serwują w Pizza Truck Garage. Nie mogę też zapomnieć o Manufakturze Czekolady, pijalni, ale przede wszystkim warsztatowni, z szeroką ofertą dla szkół i grup dziecięcych. U nas każdy znajdzie coś dla siebie. Karolina Nowak: Warto, do nas zajrzeć. Na tej drugiej części Piotrkowskiej, za magiczną barierą Mickiewicza i stajni jednorożca, naprawdę sporo się dzieje.
Rozmawiała Beata Sakowska
Zdjęcia Paweł Keler, Piotrkowska 217

Karolina Nowak
karolina.nowak@okam.pl
tel. 668 445 367
www.piotrkowska217.pl