Bez kategorii

Iza Połońska. Koncert Samotne Wyspy Serc

Iza Połońska. Koncert Samotne Wyspy Serc

Już 28 września w Filharmonii Łódzkiej Iza Połońska zagra w duecie z legendą jazzu pianistą Bogdanem Hołownią. Tytuł koncertu Samotne Wyspy Serc, zaczerpnięty został z tekstu utworu Wojciecha Młynarskiego, do którego muzykę napisał Krzysztof Komeda. Będzie to pierwszy od dawna koncert artystki dla łódzkiej publiczności.

Teksty Wojciecha Młynarskiego, czy Agnieszki Osieckiej doskonale opisują moją obecną sytuację i trafiają bezpośrednio w moją artystyczną osobowość. Są to przede wszystkim doskonałe historie i niezwykle piękne piosenki o miłości – o kluczu w doborze utworów opowiada Iza Połońska.

W koncercie oprócz tytułowej piosenki Młynarskiego i Komedy będzie można usłyszeć także m. in. Ulicę Wielkich miast – Agnieszki Osieckiej i Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Mój list – Michelle Legranda ze znakomitym tekstem Jeremiego Przybory oraz wiele innych utworów w intymnej aranżacji na głos i fortepian.

Partnerem muzycznym koncertu w łódzkiej filharmonii będzie Bogdan Hołownia, jeden z najwybitniejszych pianistów jazzowych.

– Zachwyt nad poetyckością, wrażliwością gry Bogdana Hołowni z jednoczesną logiką i „tym czymś” czego nie sposób nazwać, znany jest przecież nam wszystkim! – tak o grze Bogdana opowiada Iza Połońska.

Iza Połońska to pochodząca z Łodzi wszechstronna wokalistka. Koncertowała niemalże w całej Europie śpiewając repertuar klasyczny. Wykonując piosenkę, występowała m.in. w Bibliotece Polskiej w Paryżu, czy w legendarnej Piwnicy Artystycznej Kurylewiczów w Warszawie u boku Wandy Warskiej. Ostatnie 5 lat wypełniły jej koncerty z Orkiestrami Filharmonicznymi w Polsce z projektami Połońska śpiewa Osiecką, Młynarski Symfonicznie, Krajewski Symfonicznie, a także kameralne projekty: Pejzaż bez Ciebie, Trzy Miłości, Kochany Mój Bełz, które współtworzy z Leszkiem Kołodziejskim, akordeonistą i aranżerem.

Bogdan Hołownia to wybitny pianista jazzowy pochodzący z Torunia. Współpracował z najwybitniejszymi postaciami polskiego jazzu a za solową płytę Don’t Ask Why – piano solo otrzymał w 2001 nagrodę Fryderyka za najlepszy album jazzowy.

Koncerty odbędą się w Filharmonii Łódzkiej 28 września. Honorowy Patronat nad koncertem objęła Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, TVP Kultura oraz Melo Radio. Bilety na koncert dostępne w kasach biletowych Filharmonii Łódzkiej online za pośrednictwem strony www.Kupbilecik.pl

Więcej o artystce na stronie www.izapolonska.pl

Informacje o koncercie:

  • Filharmonia Łódzka
  • Bilety: 59 zł ulgowy / 79 zł normalny
  • Czas trwania koncertu: ok. 1h 20 min.