Finanse

Inwestowanie społecznościowe otwiera możliwości finansowe

Inwestowanie społecznościowe otwiera możliwości finansowe

Pandemia COVID-19 wpływa na poszukiwanie nowych form oszczędzania. Nieruchomości handlowe dają nowe perspektywy inwestycyjne. Social.Estate otwiera możliwość inwestowania społecznościowego dla mikroinwestorów (od 3000 zł). Aplikacja internetowa umożliwia inwestowanie bez wychodzenia z domu (#ZostanWDomu).

Trwająca pandemia spowodowana wirusem SARS-CoV-2 sprawia, że inwestorzy poszukują nowych sposobów na ochronę własnych oszczędności. Niekorzystne okoliczności gospodarcze, które towarzyszą pandemii, wpływają na to, że wypróbowane metody pomnażania majątku zaczynają tracić na popularności. W obecnej sytuacji uwalnia się masowe, społeczne myślenie o zmianie form gromadzenia kapitału. Niepewność, nieprzewidywalność rynków finansowych i obniżenie oprocentowania lokat powodują, że zarówno mali, jak i więksi inwestorzy, starając się chronić swój majątek, zaczynają weryfikować formy oszczędzania i pomnażania funduszy.

Przez internet po raz pierwszy w Polsce

W takich okolicznościach coraz większe znaczenie zyskuje oferta inwestowania społecznościowego, od wielu lat wykorzystywanego za granicą, a za sprawą platformy Social.Estate dostępnego już także w Polsce. W ramach tego projektu mikroinwestorzy mogą ulokować swoje pieniądze w nieruchomościach z przeznaczeniem dla dyskontów spożywczych lub nieruchomościach komercyjnych z przeznaczeniem handlowym. Inwestować można już od kwoty 3000 zł.
Dziś możliwość lokowania środków w sprawdzone inwestycje nieruchomości komercyjnych daje platforma internetowa Social.Estate, której właścicielem jest firma Petram House – specjalizująca się w nieruchomościach komercyjnych już od 2012 roku, odkąd inwestowanie społecznościowe funkcjonuje na całym świecie.

Social.Estate propaguje ochronę oszczędności przed inflacją i rozbudowę własnego kapitału oraz pozwala inwestować już od 3000 zł. Zarabiać można, nie wychodząc z domu.

– Dając możliwość zainwestowania własnych środków od niskiej kwoty, stwarzamy szansę zarobkowania osobom, które dotychczas nie miały dostępu do podobnych form zarabiania na nieruchomościach komercyjnych. Zależy nam, by mikroinwestorzy dostrzegli realną korzyść z takiej inwestycji, gdyż dotąd w wielu przypadkach opierali swoją wiedzę na zyskach dotyczących nieruchomości mieszkaniowych i lokat bankowych – mówi Marcin Pabijanek, CEO i założyciel Social.Estate, pierwszej w Polsce platformy inwestowania społecznościowego. – Świat się zmienia. Dziś mikroinwestor nie potrzebuje specjalistycznej wiedzy finansowej, by zarabiać. Nie musi także poświęcać czasu na bieżące sprawdzanie inwestycji, w które włożył swoje środki finansowe. Udostępniona przez nas platforma jest całkowicie bezobsługowa, co zwalnia inwestora z tego obowiązku, jednocześnie dając możliwość cieszenia się regularnym zyskiem, wyższym niż na lokacie i niewymagającym zaangażowania, które występuje przy czerpaniu zysku z wynajmu mieszkań. Upowszechniamy ideę lokowania kapitału w nieruchomości komercyjne. To nowość dla osób, które inwestując od 3000 zł, mogą cieszyć się zyskiem do siedmiu procent w skali rocznej. To gwarantuje
prawie czterokrotne przebicie oprocentowania z lokat bankowych, których oprocentowanie przeszło załamanie, do tego dochodzi dynamicznie rosnąca inflacja
– dodaje Marcin Pabijanek.

Sposób na zarobkowanie

Aby rozpocząć inwestycję w nieruchomość komercyjną, wystarczy mieć dostęp do internetu. Na platformie Social.Estate wyszukuje się projekt do zainwestowania. W wyborze dostępne są stabilne sieci handlowe znanych i poszukiwanych przez Polaków marek, które od lat funkcjonują na polskim rynku.
Można wybrać między innymi sklepy Biedronki, Żabki, Pepco czy Rossmanna. Użytkownik – adekwatnie do swoich preferencji lub możliwości finansowych
– wybiera liczbę udziałów dostępnych w określonej spółce. Poprzez zakup udziałów staje się współwłaścicielem wybranej nieruchomości. Większość procesu odbywa się online. Po zaakceptowaniu umowy przedwstępnej nabycia udziałów i dokonaniu wpłaty w ramach wybranego projektu na platformie Social.Estate pozostaje podpisanie pełnomocnictwa albo umowy nabycia udziałów (forma zależna jest od danej inwestycji) u notariusza. Udział właścicielski wpisywany jest do KRS spółki.

Dzięki indywidualnemu kontu na platformie Social.Estate inwestor ma stały wgląd w aktualne informacje dotyczące spółki, w którą zainwestował, między innymi w bieżące dokumenty finansowe, wydatki i decyzje zarządu spółki.

Bezpieczeństwo transakcji

Proces przekazywania i przechowywania środków podczas obsługi transakcji odbywa się za pośrednictwem zewnętrznego podmiotu nadzorowanego przez KNF (Komisję Nadzoru Finansowego), co zapewnia bezpieczeństwo na każdym etapie realizacji. Platforma Social.Estate współpracuje z serwisem Dotpay, który 3 września 2013 roku otrzymał zezwolenie KNF nr IP14/2013 na oferowanie usług płatniczych jako instytucja płatnicza w rozumieniu ustawy o usługach płatniczych. System Dotpay do zabezpieczenia przelewów wykorzystuje certyfikat PCI DSS Level 1, certyfikat Thawte Web Server Certificate z EV (Extended Validation) oraz certyfikat wydany przez Rzetelną Firmę. Dzięki temu każdy inwestor może mieć pewność, że wykonywany przez niego przelew jest zabezpieczony przed ingerencją zewnętrzną, a dane osobowe pozostają w pełni poufne. W celu podwyższenia standardów bezpieczeństwa platforma Social.Estate korzysta z technologii bezpieczeństwa SSL i nie przechowuje danych osobowych na prywatnych serwerach. Nabyte udziały można w dowolnej chwili sprzedać dowolnej osobie.

Social.Estate

To internetowa aplikacja do ochrony oszczędności przed inflacją i budowy majątku przez inwestowanie społecznościowe w nieruchomości komercyjne dla małych i średnich inwestorów, którzy dzięki nabyciu udziałów w spółkach celowych będą mogli czerpać korzyści z wynajętych dla sieci handlowych na długi termin nieruchomości komercyjnych.

Inwestowanie społecznościowe w nieruchomości polega na wspólnym zakupie udziałów w spółce celowej, zwanej też spółką specjalnego przeznaczenia (SPV – Special Purpose Vehicle). Celem jej działania może być realizacja projektu deweloperskiego, przeprowadzenie jednorazowej transakcji czy przedsięwzięcie o charakterze długoterminowym. Wykupując udziały w spółce, inwestor staje się współwłaścicielem jej majątku.