Marketing

Indywidualny styl i szczere emocje

Indywidualny styl i szczere emocje

Dobre zdjęcie biznesowe to podstawa w kreowaniu wizerunku w mediach. Dla mnie estetyczne zdjęcie jest synonimem profesjonalizmu. Taka fotografia wzbudza zaufanie i buduje markę – mówi fotograf Justyna Tomczak, która wyspecjalizowała się w fotografii biznesowej.

 

Dlaczego kreowanie marki osobistej poprzez fotografie jest obecnie kluczowe?

Jeden obraz potrafi powiedzieć więcej niż tysiąc słów i zapaść w pamięć na bardzo długo. Posiadając dobrze zrobione zdjęcie biznesowe, mamy świetną bazę do komunikacji w internecie. Zanim jednak powstanie idealna fotografia wizerunkowa, najpierw warto określić, co chcemy zakomunikować światu. Jak powiedział Krista Neher „Zacznij od tego, czego chcesz i kim jesteś, zbuduj na tej podstawie wiarygodność i dostarcz ją w atrakcyjny sposób online”. Kreowanie wizerunku marki osobistej to pokazywanie jej światu w sposób autentyczny. Kiedy mamy już określone, jak chcemy pokazać się na zewnątrz, jakie emocje chcemy wywoływać, wtedy dopiero z pomocą przychodzi fotografia, która pomoże ubrać ten przekaz w autentyczne obrazy.

Jak ważna jest autentyczność w fotografii wizerunkowej?

Autentyczność jest najważniejsza, to ona przyciągnie do nas klientów. Pośród tysięcy szablonowych zdjęć, odbiorca doceni nasz indywidualny styl i szczere emocje. Aby zainteresować potencjalnego klienta, potrzebny jest portret, który będzie prezentować naszą osobistą energię. Taki, który pokaże naszą osobowość i charyzmę. W ten sposób fotografia realnie będzie wspierać budowanie osobistego wizerunku.

Jak ważne jest dziś budowanie swojego wizerunku w mediach społecznościowych poprzez estetycznie wykonane zdjęcia biznesowe?

Dobre zdjęcie biznesowe to podstawa w kreowaniu wizerunku w mediach. Dla mnie estetyczne zdjęcie jest synonimem profesjonalizmu. Taka fotografia wzbudza zaufanie i buduje markę. Przedsiębiorcy zaczynają być coraz bardziej świadomi, że dobry wizerunek w oczach klientów jest warunkiem osiągnięcia sukcesu i podstawą konkurencyjności. Szaleństwem jest tworzenie swojej marki bez profesjonalnie wykonanych zdjęć. W końcu obecnie najbardziej angażującymi treściami w social mediach są fotografie i krótkie filmy. Uzyskują one duże zasięgi, wywołują interakcje, komentarze, udostępnienia, a przede wszystkim budzą emocje. Obraz jest obecnie podstawowym narzędziem w komunikacji w mediach.

Czym charakteryzuje się dobra sesja wizerunkowa?

To sesja, która pokarze Twój spójny wizerunek, to jaki jesteś naprawdę. Dobrze zrealizowana sesja posłuży osiąganiu celów biznesowych. Będzie wspierała komunikację w mediach społecznościowych i realnie wpłynie na to, jak jesteśmy postrzegani.

Czy można powiedzieć, że wyspecjalizowała się Pani w fotografii wizerunkowej?

Tak, bardzo lubię współpracę z przedsiębiorcami. Dużo radości sprawia mi poznawanie nowych ludzi i miejsc. Sesje zdjęciowe odbywają się nie tylko w studiu fotograficznym, ale również w miejscach pracy moich klientów. Bardzo lubię fotografować ludzi przy pracy, kiedy działam na ich terenie – tam wtedy czują się komfortowo i swobodnie wyrażają swoje emocje. Wtedy właśnie wychodzą najbardziej autentyczne zdjęcia.

Może podać nam Pani przepis na udaną sesję?

Na pełen sukces sesji zdjęciowej, składa się 50 procent wkładu fotografa i 50 procent wkładu klienta. Do sesji niezbędne jest odpowiednie przygotowanie, musimy wiedzieć, jaki jest cel sesji i to, jak chcemy zaprezentować się na zewnątrz. Ważne jest zatem przemyślenie takich spraw jak ubiór, fryzura, makijaż. Jeśli zadbamy o te wszystkie elementy, będziemy czuć się pewniej przed obiektywem, a sesja okaże się fajną przygodą.

Rozmawiała Agnieszka Mikołajczyk
Zdjęcia z sesji wykonane przez Justynę Tomczak, zdjęcie Justyny wykonał Paweł Keler

 

Justyna Tomczak Photography
tel. 510 371 837
www.fotojustynatomczak.art
e-mail: justynatomczakphoto@op.pl
FB: justynatomczakphotography
Instagram: justynatomczakphotography/