Polecamy

Historia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu na Wystawie w Łodzi

Historia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu na Wystawie w Łodzi

Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej stała się miejscem, gdzie historia sportu ożywa na nowo. Wszystko to dzięki wystawie „Les Jeux Olympiques à Paris 1900|1924|2024”, która przenosi nas w podróż przez trzy różne epoki Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Paryżu. Wystawa, zorganizowana z inicjatywy Alliance Française Łódź, stowarzyszenia promującego język francuski i kulturę frankofońską, jest gratką dla miłośników sportu, historii i kultury frankofońskiej.

Olimpijskie Wspomnienia w Zatoce Sportu

Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej, nowoczesny kompleks sportowy znajdujący się na Alejach Politechniki 10, idealnie nadaje się do organizacji tego typu wydarzeń. Przestrzeń ta wypełnia się historią i duchem rywalizacji, oferując odwiedzającym możliwość zanurzenia się w atmosferze minionych i nadchodzących Igrzysk Olimpijskich. Wystawa, organizowana przez Instytut Francuski i Alliance Française w Polsce, jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich do końca sierpnia 2024 roku.

Podróż w Czasie: Paryż 1900, 1924 i 2024

Wystawa „Les Jeux Olympiques à Paris 1900|1924|2024” to unikalna podróż w czasie, pozwalająca przeżyć chwile chwały z pierwszych Igrzysk w Paryżu w 1900 roku oraz tych z 1924 roku, kiedy miasto ponownie gościło sportowców z całego świata. Wystawa przypomina ciekawe momenty z tamtych lat, odkrywając przed nami zapomniane już dyscypliny olimpijskie, takie jak strzelanie do gołębi czy przeciąganie liny. Bogata kolekcja zdjęć pozwala zrozumieć, jak zmieniały się Igrzyska oraz samo miasto. Wystawa prezentuje również przygotowania do nadchodzących Igrzysk w Paryżu w 2024 roku.

Zapraszamy do odwiedzenia Zatoki Sportu Politechniki Łódzkiej tego lata i odkrycia historii Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.