Miejsca

Grupa Poldem. Lider na rynku mebli tapicerowanych!

Grupa Poldem. Lider na rynku mebli tapicerowanych!

W branży meblowej działają od 1998 roku. Zatrudniają ponad sześćset osób w trzech zakładach produkcyjnych. Meble wysyłają na eksport, przede wszystkim do Europy Zachodniej i Skandynawii.

Grupa Poldem, to firma produkująca i sprzedająca salonowe meble tapicerowane średniej i wysokiej klasy. Na międzynarodowym rynku meblarskim działa od ponad dwudziestu lat. Dziś to kilka spółek i zakładów produkcyjnych, które tworzą grupę kapitałową o tej samej nazwie. Siedziba administracyjna firmy znajduje się w Łodzi, w Pałacu Horak przy ulicy Pabianickiej. Tutaj mieści się księgowość, logistyka, zaopatrzenie, marketing i administracja. Produkcja zlokalizowana jest w trzech zakładach – w Człopie, Skierniewicach i Koluszkach.


– Pierwsze meble zaczęliśmy produkować w fabryce Iliko w Człopie, a dopiero w 2012 roku, kiedy wystartowaliśmy ze spółką Stella, nastąpił dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa – opowiada David Lhomme, właściciel Grupy Poldem. – To wielkopowierzchniowy zakład z olbrzymią częścią produkcyjno-magazynową, wyposażony w najnowsze technologie i park maszynowy dostosowany do produkcji mebli tapicerowanych. Fabryka w Skierniewicach zatrudnia 400 osób. Pod koniec ubiegłego roku zakończyliśmy najnowszą inwestycję – w Koluszkach powstał zakład produkujący pianki tapicerskie.

Otwartość na potrzeby klientów

Otwartość na oczekiwania i potrzeby klientów, otwartość na zmieniające się trendy w branży meblarskiej oraz gotowość do podążania za nimi, to niewątpliwie główne czynniki, które wpływają na sukces rynkowy Grupy Poldem na arenie międzynarodowej. Dodatkowy dynamizm nadają firmie podejmowane działania marketingowe, co ma swój wyraz przede wszystkim w rozwoju produktu. Firma posiada własne studia projektowe, graficzne i wydziały prototypowni. Utrzymuje także ścisłą współpracę z kilkoma uznanymi w branży projektantami mebli z Europy Zachodniej. Efektem ich pracy jest kilkadziesiąt nowych lub znacznie zmodyfikowanych projektów, o zróżnicowanym wzornictwie, które co rok wprowadzane są do oferty firmy. Zastępują one tym samym inne modele z wcześniejszych kolekcji.

Nie tylko na rynki Europy Zachodniej

Grupa Poldem od lat koncentruje swoją działalność na rynkach Europy Zachodniej, ale również w Chinach, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Dzięki temu ma dziś kilka tysięcy odbiorców hurtowych i detalicznych, głównie we Francji, Belgii i Holandii. – Nasze meble zdobywają uznanie klientów korporacyjnych, a dzięki temu trafiamy z nimi do sieci handlowych, cenionych na rynkach poszczególnych krajów – wyjaśnia David Lhomme. – Co rok powiększamy grono naszych klientów, trafiamy na nowe rynki. W ostatnich latach istotną część naszej produkcji sprzedajemy do krajów Bliskiego Wschodu. To rynek, który dynamicznie się rozwija i zaczyna być ważny w naszej działalności.

Meble pod marką Emmohl

W Polsce meble, których producentem jest Grupa Poldem, dostępne są w kilkudziesięciu niezależnych i sieciowych salonach. Sprzedawane są pod marką Emmohl, która obejmuje wyselekcjonowaną kolekcję, dostosowaną do potrzeb klienta rodzimego. Działania promocyjne skupiają się głównie na bezpośredniej komunikacji z klientem. Są one prowadzone przez przedstawicieli firmy, działających w poszczególnych krajach, a także poprzez regularne ekspozycje na wielu targach krajowych i zagranicznych, w których firma uczestniczy od wielu lat. O tym, że meble produkowane przez Grupę Poldem znajdują uznanie klientów mogą świadczyć przyznane tytuły i medale.

Medale dla produktów Grupy Poldem

W ciągu 20 lat działalności firma wielokrotnie zostawała laureatem prestiżowych nagród Gazele Biznesu, przyznanych najdynamiczniej rozwijającym się polskim przedsiębiorstwom, a także licznych nagród i wyróżnień dedykowanych branży meblowej – 22 Złotych Medali MTP przyznanych najlepszym produktom wystawianym na Międzynarodowych Targach Poznańskich, 8 tytułów Produkt Roku w konkursie wydawnictwa Meble Plus oraz 7 tytułów Diament Meblarstwa, będących nagrodą konkursu organizowanego przez portal branżowy Meble.pl

Łódź, ul. Pabianicka 184/186
tel: 42 633 82 03, faks: 42 29 29 411
e-mail: poldem@poldem.pl
rekrutacja.stella@poldem.pl
www.poldem.pl