Polecamy

Gdzie przechowywać smoczki?

Gdzie przechowywać smoczki?

Smoczek dla wielu niemowląt jest akcesorium pozwalającym na uspokojenie i wyciszenie się.

Wiele młodych rodziców zastanawia się, gdzie przechowywać smoczki, kiedy dziecko z nich nie korzysta. Istnieje kilka rozwiązań, które mogą ułatwić codzienność, jak woreczki strunowe, pojemniki na smoczki czy własnoręcznie wykonane pudełko z zamknięciem. Wybierając najodpowiedniejsze dla siebie, warto kierować się higieną i wygodą.

Higiena smoczka

Smoczek dla niemowlaka może być jedną z form na uspokojenie, ponieważ zaspokaja potrzebę ssania. Na rynku wybór smoczków jest tak wielki, że często ciężko zdecydować, który będzie najlepszy. Musisz jednak pamiętać, że smoczek kilka razy dziennie jest wkładany do buzi dziecka, dlatego jego higiena to ważny temat. Jednym z rozwiązań są pojemniki na smoczki oferowane na https://www.aptelia.pl/apteka/k6945-Pojemniki_na_smoczki. Pozwalają na zachowanie smoczka w czystości. Duży wybór wzorów i kolorów ułatwia indywidualny dobór.

Nie ma konieczności gotowania smoczka, jak to praktykowały nasze matki. W sytuacji, kiedy dziecko wyrzuci smoczek na piasek, błoto czy do kałuży, wskazane jest umycie go w ciepłej wodzie. Dlatego na spacerze warto mieć przy sobie więcej niż jedną sztukę. Jeśli masz możliwość sterylizacji smoczka, to jak najbardziej możesz z niej korzystać.

Czym kierować się przy zakupie pojemnika na smoczek?

Pojemniki na smoczki to względnie nowy wynalazek, który zyskał już szerokie grono zadowolonych młodych rodziców. Poza modnym designem pozwalają na higieniczne przechowywanie smoczka na spacerze czy w podróży. Każdy egzemplarz zawiera wygodny sposób mocowania, najczęściej rzep. Istnieją modele, które pozwalają na przechowywanie dwóch sztuk, dzięki czemu zawsze można mieć pod ręką czysty smoczek.

Inne sposoby na przechowywanie smoczka

Pojemniki do przechowywania smoczków świetnie sprawdzają się podczas spacerów, jednak w domu możesz skorzystać z innych sposobów. Dla wielu mam ważne jest, aby smoczek był zawsze pod ręką, w szczególności, jeśli to jedyny sposób na uspokojenie malucha. Miejsce do przechowywania smoczka powinno być czyste, dlatego blat kuchenny czy półka w łazience odpadają. Lepiej trzymać go w czystym pudełku, najlepiej z zamknięciem, aby zmniejszyć ilość osadzającego się kurzu.

Jeśli dziecko często korzysta ze smoczka, można zastosować specjalną zawieszkę, którą przyczepia się do ubrania lub łóżeczka. Najczęściej zaczepki są kolorowe, chętnie więc przyciągają wzrok malucha. Istnieją także silikonowe uchwyty, na których można zawiesić smoczek w dowolnym miejscu. W przypadku jego zabrudzenia czy zakurzenia wystarczy umyć go pod ciepłą wodą i podać dziecku.

Jednym z gotowych i cenionych przez inne mamy rozwiązań jest przechowywanie smoczka w woreczku. Najlepiej jednak sprawdzają się strunowe, które dodatkowo można zamknąć. Najważniejsze, aby wybrany sposób przechowywania był wygodny dla ciebie.

 

Materiał partnera