Zdrowie

Gdy każdy szczegół ma znaczenie, lepiej widzieć więcej

Gdy każdy szczegół ma znaczenie, lepiej widzieć więcej

Na polski rynek trafiły właśnie najbardziej ergonomiczne lupy medyczne. Ten produkt klasy premium dobierany jest do indywidualnych potrzeb danego użytkownika. O lupach linii ERGO rozmawiamy z Adrianem Seligą, właścicielem spółki Seliga i Admetec Polska oraz Sylwią Jedynak-Pytel odpowiadającą za działania Admetec Polska.

 

Firma Admetec Polska wkracza na polski rynek, oferując najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie lup medycznych. Czy to zupełnie nowa jakość w tym zakresie? Czym charakteryzują się lupy tej firmy, co je wyróżnia od tych dotychczas dostępnych na rynku?

Polska jest obecnie czterdziestym szóstym krajem, gdzie Admetec zaznacza swoją działalność. Oprócz lup medycznych opartych na optyce Galileusza oraz pryzmatów, Admetec wprowadził na rynek światowy najnowszą linię lup ERGO. Praca w nich sprzyja utrzymaniu sylwetki w pozycji wyprostowanej, naturalnej dla kręgosłupa – bez przeciążenia układu szkieletowego. Ponadto atutem lup ERGO jest ich stała, komfortowa dostępność – niezależnie od miejsca wykonywania zabiegu przez specjalistę, a także waga – to zaledwie 51-68 gramów. Lupy ERGO to obecnie najbardziej ergonomiczne lupy na rynku, których uzupełnieniem jest bezprzewodowe światło zapewniające ciągłą pracę w doskonałym doświetleniu pola zabiegowego.

W jakim segmencie rynku usług medycznych lupy mają największe zastosowanie?

Lupy medyczne ERGO wykorzystywane są w każdej dziedzinie, gdzie wymagana jest praca w powiększeniu. Dedykowane są zarówno do stomatologii, laryngologii, wszelkiej chirurgii, dermatologii, kosmetologii, a także weterynarii.

Na co warto zwracać uwagę, decydując się na zakup tego typu sprzętu?

Dokonując wyboru odpowiednich lup medycznych ERGO, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich wagę, dopasowanie do głowy poprzez dobrą jakość oprawek, zakres pola widzenia i głębię ostrości. Firma Admetec proponuje głównie opcje ramek tytanowych, które są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Należy również docenić ich niską wagę oraz warto zwrócić uwagę na żelowe noski, których zastosowanie niweluje odczucie dodatkowego ciężaru na nosie.

W jaki sposób przygotowywane są lupy ERGO dla konkretnego odbiorcy?

Wszystkie lupy ERGO są personalizowane. Przy produkcji każdej z lup, indywidualnie bierze się pod uwagę: rozstaw źrenic (PD), ogniskową, w jakiej pracuje dany specjalista, czyli odległość od oka do pola zabiegowego, a także korekcję wzroku, jeśli dana osoba taką posiada. Jesteśmy jedną z niewielu firm, w której możliwa jest korekcja wzroku wewnętrzna i zewnętrzna, czyli zarówno w szkłach okalających, jak i w tubusach.

Jaka jest Państwa przewaga rynkowa jeśli chodzi o rynek lup medycznych?

Naszymi głównymi przewagami są: niska cena za produkt premium, szybka realizacja zamówienia oraz ekspresowa usługa serwisowa. Nie zostawiamy naszych klientów bez pomocy, zawsze służymy fachowym doradztwem, ekspertyzą, serwisem naprawczym urządzeń optycznych. Mówiąc więcej, pomagamy również użytkownikom lup innych producentów, jeśli tylko nasze możliwości pozwalają na wsparcie w danym zakresie.

Czy jeśli na zakup lup ERGO decyduje się placówka medyczna, może z jednego egzemplarza korzystać kilku lekarzy, czy raczej dobierane są one do indywidualnych potrzeb?

Lupy ERGO dobierane są indywidualnie do danego użytkownika. Istnieje jednak możliwość korzystania z jednej lupy przez inne osoby, głównie w przypadku lup Galileusza, które charakteryzują się stosunkowo dużym polem widzenia oraz gdy osoby korzystające z tego urządzenia nie wymagają korekcji wzroku i posiadają podobne parametry optyczne (ogniskową, rozstaw źrenic), podobnie wygląda to w przypadku lub ERGO.

Admetec jest spółką powiązaną kapitałowo z polskim producentem mikroskopów i lup medycznych — firmą Seliga. Dlaczego zdecydowaliście się na poszerzenie oferty o kolejną gamę lup — tym razem nieprodukowanych w Polsce?

Biorąc pod uwagę, iż zależy nam na dywersyfikacji rynku i ciągłym poszerzaniu naszego portfolio, zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Admetec. Jej produkty zachwyciły nas wysoką jakością, precyzją wykonania, a także szerokim spektrum zastosowania. Nowoczesne rozwiązania, jak lupy ergonomiczne — z linii ERGO, zintegrowane systemy oświetlenia z kamerą FullHD umożliwiającą relacjonowanie zabiegów w czasie rzeczywistym oraz ich rejestrowanie, wprowadzenie na rynek oświetlenia bezprzewodowego, a przy tym zachowanie relacyjności ceny do jakości, jest czymś, co nas przekonało. Współpraca w zakresie rozwoju spółki Admetec Polska jest dobrą decyzją. Nic tak nie motywuje współpracowników jak stworzenie dla swojej firmy konkurencji w tej samej grupie kapitałowej.

Rozmawiała Beata Sakowska
Zdjęcia Paweł Keler

ADMETEC POLSKA Sp. z o.o.
Łódź, ul. Aleksandrowska 127
tel. +48 792 22 33 18
www.admetec.com