Moda

Garmin Venu 2 – nowa wersja smartwatcha z wyświetlaczem AMOLED

Garmin Venu 2 – nowa wersja smartwatcha z wyświetlaczem AMOLED

.

Zegarki z serii Venu amerykańskiej firmy Garmin cieszą się dużym powodzeniem nie tylko wśród miłośników nowych technologii. Korzystają z nich również sportowcy, amatorzy i osoby średnio zaawansowane. Niedawno na rynku ukazała się najnowsza odsłona linii, Venu 2. Czego możemy po niej oczekiwać?

Jak prezentuje się smartwatch Garmin Venu 2?

Producent zdecydował się w tym przypadku na powrót do korzeni serii. Klasyczna, okrągła koperta występuje w dwóch rozmiarach – typowym 45 mm oraz zmniejszonym 40 mm, oznaczonym literą „S”. Urządzenie ma wymiary 45,4 x 45,4 x 12,2 mm i zostało wykonane z tworzywa wzmacnianego włóknem szklanym oraz stali nierdzewnej.

Wyświetlacz  w Garmin Venu 2 to kolorowy ekran AMOLED z trybem „Always-On”, który zapewnia wysoki kontrast, głęboką czerń oraz jasne i barwy i wysoką czytelność. Wymiary ekranu to 1,3 ‘’ (lub 1,1’’) i rozdzielczość 416 x 416 lub 360 x 360 pikseli. Jak do tej pory seria Venu jest jedyną, w której producent zdecydował się na zastosowanie takiej matrycy. Ekran chroni szkło ochronne Gorilla Glass 3. Waga pulsometru wynosi 38,2 lub 49 g, w zależności od wersji. Do dyspozycji użytkownika oddano 8 wersji kolorystycznych.

Zegarek jest wodoodporny do głębokości 50 m (standard 5 ATM). W porównaniu do poprzedniego modelu znacznemu wydłużeniu uległ czas pracy baterii – w trybie GPS urządzenie wytrzymuje do 22 godzin, jako zegarek, do 11 dni. Nowością jest tryb szybkiego ładowania. Już 10 min ładowania oznacza 1 dzień korzystania z urządzenia w trybie zegarka lub godzinę korzystania z GPS z włączoną muzyką.

Zegarek Venu 2 i wsparcie na co dzień

Model Venu 2 stanowi rozwinięcie koncepcji, która przyświecała projektantom firmy Garmin już na początku istnienia serii. Tym razem zegarek jeszcze lepiej łączy ciało i umysł.

Wśród funkcji monitorujących zdrowie znajdziesz zarówno znane już, ale unowocześnione funkcje, jak i zupełnie nowe rozwiązania.

Do znanych rozwiązań można zaliczyć odświeżoną funkcję Body Battery, pomiar poziomu stresu, częstotliwości oddechów i nawodnienia, a także monitor cyklu menstruacyjnego i ciąży. Skorzystasz również z dokładniejszego niż wcześniej analizatora snu i programu relaksacyjnego, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez ćwiczenia świadomego oddychania.

Przebudowaniu uległ algorytm wyliczania wieku sprawnościowego. Tym razem, wpływ na ostateczny wynik ma więcej zmiennych – wiek chronologiczny, tygodniowa intensywna aktywność, tętno i BMI lub zawartość tkanki tłuszczowej. Możesz więc liczyć na bardziej wiarygodne dane wyjściowe.

Całkowitą nowością jest rozwiązanie Health Snapshot. To specjalna, 2-minutowa sesja cardio, podczas której zegarek rejestruje najważniejsze informacje dotyczące pracy serca. Urządzenie zbiera takie dane jak tętno, zmienność tętna, saturacja krwi, oddech i stres. Informacje o kondycji są zapisywane na platformie Garmin Connect i mogą być udostępnione społeczności.

Garmin Venu 2 podobnie jak jego mniejsza wersja Garmin Venu 2s otrzymał zupełnie nowy, nadgarstkowy czujnik tętna – Elevate 4.0. Tym razem możesz liczyć na jeszcze dokładniejsze śledzenie pulsu oraz wysycenia krwi tlenem.

Garmin Venu 2 jako pomoc w sporcie

W nowej odsłonie Venu nie mogło zabraknąć rozwiązań wspomagających rozbudowę formy sportowej i kondycji. Podobnie jak w poprzednich modelach użytkownik otrzymuje dostęp do animowanych ćwiczeń w obrębie wybranych dyscyplin (trening siłowy, joga, pilates, HIIT z możliwością pobrania nowych podpowiedzi z platformy Connect).

Urządzenie obsługuje ponad 25 dyscyplin sportowych, w tym specjalny tryb aktywności Total Body Muscle, który pozwala odczytać skalowanie i osobiste rekordy siłowe prosto z zegarka.

Nowością są też treningi o wysokiej intensywności (HIIT) w różnych formułach. Do wyboru oddano AMRAP, EMOM, Tabatę oraz możliwość spersonalizowania ustawień poprzez dobór ilości rund, powtórzeń oraz czasu odpoczynku.

Urządzenie pozwala na tworzenie i wykorzystywanie własnych treningów, zarówno siłowych (dzięki aplikacji Garmin Coach), jak i w ramach innych aktywności (np. siłownia).

Bądź na bieżąco

Komunikacja bezprzewodowa Bluetooth to także parowanie z telefonem komórkowym i słuchanie utworów muzycznych bezpośrednio ze smartwatcha. Zegarek Garmin Venu 2 został wyposażony w funkcje bezpieczeństwa, wykrywające niebezpieczne zdarzenia (np. wypadki) oraz obsługę płatności bezprzewodowych Garmin Pay.

Dostęp do IQ Store pozwala na pobieranie nowych tarcz, widżetów i aplikacji bezpośrednio na zegarek.

Garmin Venu 2 to uniwersalny smartwatch sportowy, który docenią wszystkie osoby lubiące aktywność fizyczną. Nie tylko aktualizuje on znane już rozwiązanie, ale również przedstawia zupełnie nowe technologie, które jeszcze lepiej wskażą drogę do lepszej formy i zadbają o Twoje zdrowie.