Bez kategorii

Frezowanie, czyli usługi CNC na Dolnym Śląsku

Frezowanie, czyli usługi CNC na Dolnym Śląsku

Przemysł potrzebuje usług CNC. Wrocław i okolice to dobre miejsce, gdzie można je zapewnić. Warto zatem bliżej przyjrzeć się tej dziedzinie gospodarki i lepiej zrozumieć obróbkę przemysłową przy pomocy frezarki.

Na czym polega frezowanie CNC?

Obrabianie danego obiektu skrawaniem jego powierzchni aż do momentu uzyskania odpowiedniego kształtu. Tak w największym skrócie można opisać proces frezowania CNC. Oczywiście to tylko brzmi jak coś prostego. W rzeczywistości taka obróbka przedmiotu z metalu, drewna czy tworzyw sztucznych wiąże się z nie lada przedsięwzięciem. Wymaga ono bardzo konkretnych urządzeń oraz przygotowania każdego zlecenia w szczegółach.

W gruncie rzeczy frezowanie polega na unieruchomieniu danego przedmiotu, aby ostrza maszyny, za sprawą precyzyjnych obrotów, mogły ściąć tyle materiału, ile akurat potrzeba, żeby spełnić wymagania projektu. W związku z tym im bardziej dokładny będzie projekt, tym lepsze rezultaty osiągnie się podczas frezowania. Dzięki temu powstają bardzo skomplikowane części składowe do niezliczonych wręcz konstrukcji, jak i prostsze elementy produkowane na masową skalę.

Wysoka jakość i niezawodność maszyn

Najbardziej istotną rzeczą podczas procesu jest frezarka. Współczesne urządzenia to w gruncie rzeczy tzw. centra obróbkowe, czyli maszyny mogące wykonywać wiele różnych zadań. Niemniej frezowanie pozostaje najbardziej popularnym zleceniem. W każdym razie, obecny dzisiaj na Dolnym Śląsku sprzęt zapewnia oszczędność czasu oraz najwyższą precyzję wykonania dowolnych elementów. Tworzywa sztuczne wszelkiego rodzaju czy stopy aluminium, nie wyłączając materiałów tytanowych – frezowanie CNC Wrocław poradzi sobie z każdym zadaniem.

Parki maszynowe wyposażone są w wysokiej klasy oprogramowanie, które umożliwia automatyzację niektórych czynności, dając jednocześnie 100% kontroli nad procesem. Ważne są również możliwości ręcznego wyboru parametrów wykonywania detali, rowków, gwintów czy innych działań mniej lub bardziej standardowych. I to jest bodaj najbardziej atrakcyjna rzecz, z jaką wiąże się frezowanie: elastyczność. To ona w połączeniu z wysoką jakością efektów oraz terminowością zleceń sprawia, że na Dolny Śląsk często zaglądają przedsiębiorcy zagraniczni.

Ile kosztują usługi frezowania CNC?

Nie da się na to jednoznacznie odpowiedzieć. Wszystko zależy od konkretnego zlecenia, ilości zamówień czy chociażby programów lojalnościowych dla stałych klientów, które mogą oferować niektóre firmy CNC z Wrocławia. Wycena usług frezowania często jest sprawą indywidualną, którą ustala się na podstawie różnych składowych danego przedsięwzięcia.