Polecamy

Finał obchodów BRA DAY. Zapraszamy do Monopolis

Finał obchodów BRA DAY. Zapraszamy do Monopolis

Dziś o 20.00 w Łodzi, w przestrzeniach Monopolis odbędzie się finał obchodów BRA DAY Polska 2021, w którym zaplanowano wiele wyjątkowych atrakcji. Wydarzenie zakończy polską edycję dwudniowej akcji organizowanej w wielu krajach na całym świecie.

W programie uroczystości zaplanowane są m.in.: wystawa zdjęć powstałych podczas tegorocznej sesji fotograficznej z udziałem pacjentek, premierowy pokaz filmu promującego ideę BRA DAY, zrealizowany we współpracy z duetem MMC, a także koncert Izy Połońskiej. Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. Partnerem wydarzenia jest Monopolis.

Breast Reconstruction Awareness Day (BRA DAY), zwany też Dniem Informacji o Rekonstrukcjach Piersi, to idea ogólnoświatowa, mająca na celu edukację i promowanie zabiegów rekonstrukcji piersi po mastektomii. Celem tej międzynarodowej akcji, podjętej w 2011 r. w Kanadzie, jest upowszechnienie wiedzy o metodach rekonstrukcji piersi, traktowanej jako integralna część leczenia kobiet chorych na raka piersi.

Bohaterkami BRA DAY Polska są pacjentki, które zakończyły proces leczenia, bądź są w jego trakcie. Energia i urok wielu z nich świadczą o tym, że rak i mastektomia nie oznaczają utraty kobiecości. Tym z pań, które mają problem z samoakceptacją po leczeniu i powrotem do pełni życia, pomagamy odkryć na nowo ich piękno i siłę. Proponujemy rożne aktywności, dzięki którym mogą nawiązać znajomości w społeczności kobiet doświadczonych chorobą nowotworową piersi, zdobyć sprawdzone informacje na temat najnowszych możliwości i standardów leczenia, spędzić ciekawie czas i dobrze się bawić. Dla wielu z nich BRA DAY okazuje się przygodą dotychczasowego życia.

BRA DAY to też wydarzenia promujące zdrowy i aktywny styl życia. W tym celu, oprócz bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich, organizowane były w minionych latach m. in. warsztaty kulinarne, warsztaty taneczne, warsztaty plastyczne, warsztaty z tworzenia naturalnych kosmetyków, a także warsztaty psychologiczne.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się „Śniadania BRA DAY”, czyli spotkania w konwencji śniadania zainteresowanych kobiet ze specjalistami z różnych dziedzin – rozmowy z kobietami, dla kobiet i o kobietach na temat m. in.: zdrowego stylu życia, siły i odwagi, którą trzeba w sobie znaleźć, aby walczyć z chorobą; rozmowy o bliskich i rodzinie, których rola w procesie zdrowienia jest niezbędna.

Podczas takich spotkań specjaliści odpowiedzieli na dziesiątki pytań, dotyczących aspektów medycznych i psychologicznych choroby – pytań, które niekiedy bywają krępujące, i nie zawsze mamy odwagę zadać.

W ramach BRA DAY Polska co roku organizowana jest sesja zdjęciowa z udziałem pacjentek. Kolejne sesje miały inny, niepowtarzalny charakter. Powstałe fotografie zdobią wnętrze Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej w Łodzi, dając wszystkim leczącym się tam pacjentom siłę do walki i nadzieję na piękne życie po zakończonym leczeniu. Przy organizacji sesji współpracujemy z profesjonalistami, dzięki którym pacjentki nie tylko wspaniale prezentują się na fotografiach i mogą ujrzeć siebie w innej niż na co dzień odsłonie, ale co najważniejsze – wspaniale się bawią, są otoczone troską i nabierają odwagi, by zmieniać po chorobie swoje życie na lepsze.