Polecamy

Finał Miss Polonia 2020 w Dzień Kobiet!

Finał Miss Polonia 2020 w Dzień Kobiet!

Przed nami wielki finał Miss Polonia, najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu piękności w Polsce. Gala odbędzie się 8 marca, w Dzień Kobiet w Teatrze Wielkim w Łodzi. W wyborach bierze udział 20 przepięknych kandydatek z całej Polski.

Jedna z nich zostanie 42. w historii laureatką Miss Polonia i przejmie koronę z rąk Karoliny Bielawskiej! Prezentujemy oficjalne zdjęcia wszystkich finalistek!
Zdobywczyni tytułu i bursztynowej korony Miss Polonia, która warta jest ponad 50 tysięcy złotych będzie reprezentowała nasz kraj w najbardziej prestiżowych konkursach piękności na świecie w tym Miss World.

W trakcie gali kandydatki zaprezentują się w kilku pokazach mody m.in. kolekcji sukni koktajlowych i ślubnych projektu Sylwii Romaniuk, sukniach wieczorowych z kolekcji Roberta Czerwika – projektanta gwiazd, a także kolekcjach marek Lav-Mag, Gorsenia i Gabbiano. Nie zabraknie także występów gwiazd muzycznych. Na scenie Teatru Wielkiego zobaczymy Alicję Szemplińską, Marcina Sójkę oraz Krystiana Ochmana – zwycięzców The Voice of Poland! Rozpoczęło się także głosowanie SMS na Miss Publiczności. Kandydatka z największą ilością głosów otrzyma ten tytuł i trafi automatycznie do TOP5 konkursu!

Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie, którego pierwsza edycja odbyła się w 1929 roku. Dla wielu z nich konkurs Miss Polonia był początkiem wspaniałej kariery: Aneta Kręglicka, Ewa Wachowicz, Rozalia Mancewicz, Marcelina Zawadzka, Paulina Krupińska, Izabella Krzan, Agata Biernat i Milena Sadowska to niektóre z laureatek konkursu.

Finalistki Miss Polonia 2020:

1. AMELIA TROCHIMCZUK
Międzyzdroje, woj. zachodniopomorskie, 19 lat, 165 cm wzrostu
SMS o treści: MISSPOLONIA.1 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)
Od ponad 15 lat jeżdżę na nartach, a od 4 na snowboardzie. Wyjazdy w góry i sporty zimowe od dziecka były moją pasją. W niedalekiej przyszłości chciałabym zdobyć tytuł instruktora narciarstwa. Od zawsze w moim sercu były również taniec i muzyka. Studiuję kosmetologię oraz działam w modelingu od kilku lat.

 

 

2. MAJA BISKUPSKA
Warszawa, woj. mazowieckie, 25 lat, 171 cm wzrostu
SMS o treści: MISSPOLONIA.2 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)
Jestem absolwentką wydziału Sztuki Nowych Mediów na ścieżce anglojęzycznej Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Obecnie pracuję jako junior graphic designer. Jestem zaangażowana w liczne akcje charytatywne. Szalenie uwielbiam sztukę, architekturę, muzykę i filmy.

 

 

3. JESSICA GUZEK
Warszawa, woj. mazowieckie, 22 lata, 171 cm wzrostu
SMS o treści: MISSPOLONIA.3 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)
W tym roku ukończyłam studia dziennikarskie na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. To właśnie z mediami, a dokładniej z telewizją wiążę swoją przyszłość. Jestem zakochana w świecie mody i fotografii, które towarzyszą mi w życiu codziennym.

 

 

4. DARIA SZWABA
Gdańsk, woj. pomorskie 20 lat, 172 cm wzrostu
SMS o treści: MISSPOLONIA.4 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)
Jestem studentką drugiego roku wychowania fizycznego. Sport jest moją największą pasją. Pracuje jako trener w Akademii Sportowej Pomorze, prowadząc głównie grupy dziecięce. Kocham taniec i podróże.

 

 

 

5. AGATA JAROSZ
Świdnik, woj. lubelskie, 23 lata, 172 cm wzrostu
SMS o treści: MISSPOLONIA.5 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)
Ukończyłam administrację na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Moje zainteresowania są ściśle związane z kolejnymi studiami czyli kosmetologią. Uwielbiam także podróże, dzięki czemu mam okazję poznawać nowych ludzi ich kulturę, a także kuchnie. Od ponad 8 lat jeżdżę na motocyklach.

 

 

6. WIKTORIA SOLECKA
Rząśnia / Częstochowa, woj. śląskie, 19 lat, 172 cm wzrostu
SMS o treści: MISSPOLONIA.6 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)
Obecnie studiuję kryminalistykę i kryminologię na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Interesuję się ratownictwem medycznym. Uwielbiam również analizować zachowania przestępców oraz badać motywy zbrodni.

 

 

 

7. KLAUDIA WONATOWSKA
Chełmża, woj. kujawsko-pomorskie, 23 lata, 172 cm wzrostu
SMS o treści: MISSPOLONIA.7 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)
Studiowałam kierunek prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po przeprowadzce do Warszawy, zajęłam stanowisko administracyjne w międzynarodowej korporacji, co połączyłam z moją największą pasją – modelingiem.

 

 

8. WERONIKA DOMAGALSKA
Piastów, woj. mazowieckie, 25 lat, 172 cm wzrostu
SMS o treści: MISSPOLONIA.8 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)
Jestem magistrem prawa. W trakcie studiów pracowałam zarówno w międzynarodowych korporacjach, jak i polskich firmach – teraz już wiem, że wspaniale jest tworzyć coś od podstaw i w przyszłości chciałabym założyć własny biznes. Uwielbiam odkrywać świat, podróżować – najchętniej do Korei Południowej. W życiu najważniejsza dla mnie jest rodzina.

 

 

9. NATALIA GRYGLEWSKA
Częstochowa, woj. śląskie, 22 lata, 173 cm wzrostu
SMS o treści: MISSPOLONIA.9 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)
W ubiegłym roku skończyłam dietetykę kliniczną na Śląskim Uniwersytecie Medycznym i w dalszym ciągu kontynuuje naukę na studiach magisterskich w Warszawie. Moją największą pasją są podróże oraz nauka języków obcych. Wzięłam udział w konkursie Miss Polonia bo jestem osobą, która lubi nowe wyzwania.

 

 

10. KLAUDIA PLESIAK
Łódź, woj. łódzkie, 22 lata, 173 cm wzrostu
SMS o treści: MISSPOLONIA.10 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)
Jestem absolwentką dziennikarstwa. Rozpoczęłam naukę w Pro Makeup Academy w Warszawie. Wizaż i charakteryzacja filmowa to obecnie moje największe pasje, z którymi mam nadzieję związać się także zawodowo. W moim życiu ważną rolę odgrywa także sport, szczególnie gra w siatkówkę, którą trenuję od kilku lat.

 

 

11. NATALIA TARASIUK
Łosice, woj. mazowieckie, 22 lat, 173 cm wzrostu
SMS o treści: MISSPOLONIA.11 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)
Jestem na pierwszym roku studiów magisterskich na dwóch kierunkach – Analityki gospodarczej na UMCS w Lublinie oraz Informatyki i ekonometrii na SGGW w Warszawie. Ponadto pracuję w wolnych chwilach jako modelka, a także pomagam rodzicom w gospodarstwie, a jest to prawdziwy owocowy raj. Uwielbiam również aktywnie spędzać czas ze swoimi najbliższymi, przygotowując smakowitości w kuchni.

 

 

12. ROKSANA KAROLAK
Łagiewniki Nowe, woj. łódzkie, 22 lata, 173 cm wzrostu
SMS o treści: MISSPOLONIA.12 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)
Od czterech lat studiuje dwa kierunki jednocześnie – prawo oraz dziennikarstwo. Między zajęciami chętnie uczestniczę w sesjach zdjęciowych czy pokazach mody, sprawiają mi one wiele przyjemności. Interesuje mnie gotowanie – zawsze, gdy spróbuje czegoś spektakularnego w restauracji, natychmiast staram się odtworzyć to danie w swojej wersji.

 

 

13. DOMINIKA OLESZKO
Serock, woj. mazowieckie, 26 lat, 174 cm wzrostu
SMS o treści: MISSPOLONIA.13 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)
Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Leona Koźmińskiego, na której uzyskałam tytuł Magistra Zarządzania w Wirtualnym Środowisku. Obecnie pracuję jako junior media planner. Wolny czas lubię spędzać aktywnie, jeżdżąc na rolkach czy spacerując po parku. Bardzo lubię poznawać nowe miejsca, ludzi oraz obce mi kultury.

 

 

14. KATARZYNA GWIAZDA
Ostrołęka, woj. mazowieckie, 25 lat, 175 cm wzrostu
SMS o treści: MISSPOLONIA.14 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)
W ubiegłym roku obroniłam tytuł magistra zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Na co dzień pracuję w branży nieruchomości. Moją największą pasją jest sport, który towarzyszy mi od dziecka. Przez kilka lat trenowałam lekkoatletykę, a w moim dorobku mam kilka medali Mistrzostw Polski w skoku w dal i trójskoku. W wolnych chwilach lubię czytać książki, gotować oraz uczyć się języków obcych.

 

 

15. FAUSTYNA WESPIŃSKA
Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie, 24 lata, 175 cm wzrostu
SMS o treści: MISSPOLONIA.15 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)
Na co dzień studiuję organizację produkcji filmowej i telewizyjnej. Od dziecka towarzyszy mi sport. Przez 7 lat trenowałam siatkówkę oraz lekkoatletykę. Moją pasją jest też modeling i wizaż. Interesuję się także rozwojem osobistym i duchowym. Sporo medytuję i pracuję nad sobą we wszystkich sferach życia. Jedną z moich pasji są podróże oraz poznawanie nowych kultur i obyczajów.

 

 

16. ALEKSANDRA MRÓZ
Raszków, woj. wielkopolskie, 21 lat, 177 cm wzrostu
SMS o treści: MISSPOLONIA.16 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)
Jestem studentką na kierunku Wychowanie Fizyczne. Interesuję się szeroko pojętym rozwojem osobistym oraz psychologią i aktywnością fizyczną, z którymi również chciałabym związać przyszłość. Uwielbiam osiągać balans między duszą, a ciałem, dlatego na co dzień staram się czytać książki związane z rozwojem osobistym, słuchać podcastów psychologicznych oraz uprawiać różnego rodzaju aktywności.

 

 

17. PAULINA SOKOWICZ
Łęczyca, woj. wielkopolskie, 21 lat, 177 cm wzrostu
SMS o treści: MISSPOLONIA.17 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)
Jestem studentką kosmetologii, ponieważ odkąd pamiętam inspirował mnie świat piękna, biznesu i silnych kobiet. Najwięcej radości w życiu przynoszą mi podróże i nic nie jest w stanie ich zastąpić. Kocham modeling, nałogowo uprawiam sport: biegam, tańczę, jeżdżę na rolkach, trenuję pole dance, zaczytuję się w dobrych kryminałach, przyszłość chciałabym także związać z projektowaniem ubioru.

 

 

18. MONIKA PRZYBYŁ
Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie, 21 lat, 179 cm wzrostu
SMS o treści: MISSPOLONIA.18 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)
Jestem studentką 3 roku prawa w biznesie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Moją największą pasją jest lekkoatletyka. Od 8 lat trenuję skok wzwyż w bydgoskim klubie CWZS Zawisza. Jestem multimedalistką Mistrzostw Polski oraz półfinalistką Mistrzostw Europy. Interesuję się również ekologią i propaguję zdrowy styl życia. Uważam, że wszystko, co najlepsze, czerpiemy z natury.

 

 

19. JUSTYNA JARCZEWSKA
Zduńska Wola, woj. łódzkie, 19 lat, 180 cm wzrostu
SMS o treści: MISSPOLONIA.19 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)
Jestem studentką pierwszego roku Bankowości i Finansów Cyfrowych na Uniwersytecie Łódzkim. Interesuję się psychologią, a w wolnym czasie poświęcam się fotomodelingowi oraz aktorstwu. Nieustannie staram się rozwijać te pasje.

 

 

 

20. CINDY BARANOWSKA
Berlin, Polonia Niemiecka, 20 lat, 184 cm wzrostu
SMS o treści: MISSPOLONIA.20 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)
Studiuję marketing mody. Ponadto pracuję w kancelarii prawnej, gdyż oprócz mody i sportu interesuje mnie również prawo. Jestem modelką, uwielbiam tańczyć oraz kocham podróże, dzięki którym mam możliwość poznawania nowych tradycji i kultur.