Marketing

Filmy oparte na faktach – najlepsze produkcje, które obejrzysz w telewizji

Filmy oparte na faktach – najlepsze produkcje, które obejrzysz w telewizji

.

Telewizja przez Wi-Fi ma wiele zalet. Jedną z nich jest dostęp do najlepszych światowych filmów i seriali. Dziś prezentujemy zestawienie produkcji, które z pewnością przypadną do gustu fanom historii „z życia wziętych”.

Najlepsze filmy oparte na prawdziwych historiach

„Pianista”, reż. Roman Polański

Akcja filmu osadzona jest w czasie II wojny światowej. „Pianista” to produkcja z 2002 roku będąca adaptacją autobiografii Władysława Szpilmana, pianisty i kompozytora żydowskiego pochodzenia. Film przedstawia historię Szpilmana, który zostaje zamknięty w warszawskim getcie. Aby utrzymać rodzinę, ceniony niegdyś muzyk wyprzedaje cały swój majątek. Dzięki pomocy przyjaciół udaje mu się uciec z getta, a po jego likwidacji – ukrywa się, szukając pomocy u polskich przyjaciół. W roli głównej wystąpił Adrien Brody.

„Piękny umysł”, reż. Ron Howard

„Piękny umysł” to film z 2001 roku opowiadający historię amerykańskiego matematyka i ekonomisty – Johna Forbesa Nasha Jr. Naukowiec cierpiący na schizofrenię paranoidalną trafia na oddział zamknięty szpitala psychiatrycznego. Mimo utrudniającej życie choroby, Johnowi udaje się zdobyć Nagrodę Nobla za teorię gier. W rolę naukowca wcielił się zdobywca Oscara, Russell Crowe.

„Everest”, reż. Baltasar Kormákur

Film z 2015 roku, który powstał na podstawie książki „Wszystko za Everest” autorstwa dziennikarza Jona Krakauera. Autor był uczestnikiem wydarzeń przedstawionych w filmie. „Everest” to historia dwóch ekip, próbujących zdobyć szczyt najwyższej góry świata. Podczas wyprawy członkowie ekspedycji muszą stawić czoło przeciwnościom losu. W rolach głównych wystąpili m.in. Jason Clarke, Josh Brolin i Jake Gyllenhaal.

„Bogowie”, reż. Łukasz Palkowski

Film prezentuje historię Zbigniewa Religi oraz próby dokonania pierwszego w Polsce zabiegu transplantacji serca. Polska produkcja z 2014 roku przedstawia nie tylko postać buntowniczego lekarza, lecz także jego ogromną wolę walki, ambicję i trudy pogodzenia się z porażką. W roli profesora wystąpił Tomasz Kot

„Ostatnia rodzina”, reż. Jan P. Matuszyński

To polski film biograficzny z 2016 roku opowiadający historię Tomasza Beksińskiego, dziennikarza muzycznego i eseisty, syna słynnego artysty Zdzisława Beksińskiego. Akcja filmu rozpoczyna się, gdy Tomasz wprowadza się do mieszkania obok swoich rodziców. Szybko jednak okazuje się, że nad losem trzyosobowej rodziny ciąży tajemnicze fatum. W rolach głównych wystąpili Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik i Aleksandra Konieczna.

„Witaj w klubie”, reż. Jean-Marc Vallée

Dramat biograficzny, opowiadający historię elektryka z Teksasu – Rona Woodroofa, u którego lekarze diagnozują chorobę AIDS. Niemogący pogodzić się z chorobą mężczyzna podejmuje się radykalnych działań, takich jak szmuglowanie zakazanych leków. Ron znajduje sojusznika Rayona. Mężczyźni zakładają tytułowy klub, w którym chorzy na AIDS zaczynają szukać pomocy. W postać Rona wcielił się Matthew McConaughey.

Wszystkie zaprezentowane wyżej filmy obejrzysz w telewizji przez Wi-Fi, a także wypożyczalniach VOD i serwisach streamingowych. Do tych i wielu innych produkcji dostęp zapewni Ci tradycyjna telewizja HIWAY TV od INEA, dostępna na bezprzewodowym dekoderze. Bogata oferta filmów i seriali na żywo oraz wysoka jakość przekazów sprawiają, że telewizja przez WI-FI HIWAY TV to obecnie jedna z najlepszych usług dostępnych na rynku. To Ty jesteś szefem i możesz decydować, które paczki tematyczne kanałów wybierasz w czasie trwania umowy. Możesz je włączać na wybrany przez siebie czas i wyłączać, w każdym momencie. W ofercie INEA znajdziesz różnorodne paczki kanałów telewizyjnych, również filmowe, na których obejrzysz najlepsze filmy oparte na faktach.

Zobacz więcej: www.inea.pl