Polecamy

Ethereum, Litecoin, Ripple. Rynek kryptowalut szybko wzrasta.

Ethereum, Litecoin, Ripple. Rynek kryptowalut szybko wzrasta.

.

W momencie pisania tego artykułu, stawka pierwszej kryptowaluty przekroczyła nowy psychologiczny poziom – 60.000 $. Odkąd Bitcoin jest jakby lokomotywą, cały rynek kryptowalut, alternatywne monety podążają za nim.

Opinia analityka

W obliczu bezprecedensowego sukcesu cyfrowego złota (Bitcoin) coraz więcej głównych graczy z tradycyjnego rynku zwraca uwagę na aktywa cyfrowe. Holding finansowy JPMorgan Chase stwierdził, że nie miałby nic przeciwko dodaniu obsługi handlu kryptowalutami, gdy klienci o to poproszą. Współprzewodniczący holdingu Daniel Pinto uważa, że Bitcoin nie osiągnął jeszcze pełnego popytu, ale wkrótce to się stanie. Podobną opinię wyraził Michael Novogratz, założyciel krypto banku Galaxy Digital. Bardziej interesuje go jednak potencjalne zatwierdzenie pierwszego uruchomienia Bitcoin-EFT w 2021 roku.

Dział analityczny giełdy kryptowalut Deribit zauważył, że wzrost ceny Bitcoina do pięćdziesięciu tysięcy dolarów nie zmylił inwestorów instytucjonalnych. Nie podjęli aktywnych kroków w celu zabezpieczenia długich pozycji pomimo ich naturalnej ostrożności. Może to oznaczać ich zaufanie do dalszego wzrostu aktywów kryptograficznych wraz z minimalnymi okresami korekty.

Ciekawy punkt widzenia wyrazili analitycy Fitch Ratings. Nazwali obecną pozycję kryptowalut „krypto daleko od głównego nurtu, ale mają potencjalne korzyści”. Raport agencji oceniającej mówi, że kryptowaluty są nadal bardzo dalekie od głównego nurtu, ale mogą mieć wpływ na modernizację systemu finansowego w dłuższej perspektywie. Analitycy FitchRatings pozytywnie odnieśli się do włączenia, a także do zamiaru włączenia kryptowalut do linii produktowych takich gigantów jak Visa i Mastercard, MoneyGram, Square, Paypal.

Głównym zagrożeniem dla branży pozostają skrajnie niejasne regulacje, które w przyszłości mogą przekształcić się w politykę „dokręcania śrub” – twierdzi agencja Fitch.

Tygodniowa Analiza Techniczna

Całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut znacznie wzrosła w ciągu ostatnich siedmiu dni. W sobotę wieczorem, 13 marca 2021, przekroczyła granicę 1,8 biliona $ i wyniosła 1.809 miliardów $. Oznacza to, że łączna wartość kryptowalut wzrosła o 300 miliardów $ w ciągu ostatniego tygodnia.

Ethereum (ETH)

Cena Ethereum wzrosła o 20% w ostatnim tygodniu. W trakcie pisania tego, stawka Ethereum wynosi 1709 $. Nadal nie wiadomo, czy druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji będzie w stanie pokonać, osiągnąć i utrzymać się powyżej poprzedniego lokalnego szczytu wynoszącego 2.000 $. Byki napotkają tutaj dość silny opór. Udział Ethereum (eth btc konwerter) w całkowitej kapitalizacji rynkowej kryptowalut wynosi 12,09%.

W międzyczasie wdrażanie drugiej wersji protokołu jest w pełnym toku. Już niedługo pierwsze twarde rozgałęzienie nastąpi w fazie zerowej ETH 2.0. Vitalik Buterin, twórca Ethereum, ogłosił to. Aktualizacja ma zapewnić obsługę nowych klientów, poprawić ogólną wydajność i zmniejszyć kary za brak aktywności modułu sprawdzania poprawności sieci. Deweloperzy, najwyraźniej, nie martwili nazwą dla twardego rozgałęzienia, po prostu nazwali je HF1.

Litecoin (LTC)

Krypto srebro miało się nieznacznie lepiej niż ETH i wzrosło prawie 28%. Teraz stawka LTC wynosi 228 $, a kapitalizacja rynkowa 15,192 miliardów $. Byki zbliżają kurs do ostatniego szczytu (242 $), który zanotowano 20 lutego 2021. Jeśli aktywa pokonają poziom oporu 254 $, w krótkim okresie będą nadal rosły. Aczkolwiek, globalnie, stawka ETH/LTC i prawie każdej innej alternatywnej monety zależy od BTC.

Ripple (XRP)

Nowe monety wypchnęły Ripple (XRP) z największej 3. Ripple ma nadzieję, że konfrontacja prawna z SEC, która ma bardzo negatywny wpływ na cenę aktywów, może zostać rozstrzygnięta poza sądem, topnieje.

Prawnicy powiedzieli, że strony natychmiast powiadomią sąd, jeśli podejmą jakąkolwiek decyzję polityczną w tej sprawie. Mówiąc najprościej, perspektywy przedprocesowego rozstrzygnięcia sprawy w przypadku sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych (za które SEC uważa tokeny XRP) wydają się niezwykle wątpliwe.

W ostatnich miesiącach cena tokena XRP pozostaje w bezruchu. Moneta straciła 0,5% swojej wartości w ciągu ostatnich 7 dni. Stawka XRP obecnie wynosi 0,46 $ kapitalizacja rynkowa 20,86 miliardów $.

Wniosek

Ten tydzień był dość pomyślny dla rynku kryptowalut w całości. Przytłaczająca większość monet wzrosła o kilka dziesiątek procent. Ripple (XRP) jest jedyną wielką kryptowalutą, która nie wzrosła.

Zasadniczo Ripple ma wszystko, co potrzebne do wzrostu, ale postępowanie sądowe SEC utrzymuje jego poziom. Prawnicy firmy są bardzo poważni i nie zamierzają się poddawać. Z przykrością zdajemy sobie sprawę, że los tak wielkiego projektu, jakim jest Ripple, leży w rękach jednego organu regulacyjnego.