Bez kategorii

Nie ma dzieci, są ludzie…

Nie ma dzieci, są ludzie…

1 czerwca w Centrum Dialogu rusza wystawa „Nie ma dzieci, są ludzie… Prawa dziecka to prawa człowieka”. To punkt wyjścia do rozmowy o prawach dziecka, a więc o prawach człowieka, o ich przestrzeganiu i łamaniu.

Przez kuratora – Artura Chrzanowskiego do wystawy zostały zaproszone młode artystki, będące na starcie swojej pracy – studentki i niedawne absolwentki Akademii Sztuk Pięknych i Szkoły Filmowej w Łodzi oraz Uniwersytetu Łódzkiego. Wystawa podzielona została na dwie integralne części. Rolę informacyjno-upowszechniającą spełnia część edukacyjna, zaprojektowana przez Weronikę Hrynkiewicz, absolwentkę Wydziału Grafiki Malarstwa ASP w Łodzi. Druga część wystawy to indywidualne wypowiedzi artystyczne – interpretacje wybranych praw dziecka: Magdaleny Franczuk, Małgorzaty Pawlak, Ady Bireckiej, Angeliki Korzeniowskiej, Agnieszki Kozi Kozłowskiej, Agaty Wieczorek, Katarzyny Świstek.

To wydarzenie zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Wystawę w języku polskim i angielskim będzie można zwiedzać do 18 lutego 2018 r. Od września towarzyszyć jej będą zajęcia dedykowane uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.