Kariera i rozwój

Dyrektor DoubleTree by Hilton Łódź z tytułem

Dyrektor DoubleTree by Hilton Łódź z tytułem

Sławomir Nowak został zwycięzcą 5. edycji konkursu organizowanego przez magazyn „Hotelarz” w kategorii Dyrektor Generalny Hotelu Sieciowego. Do tegorocznej edycji plebiscytu, który promuje wyróżniających się swoimi osiągnięciami profesjonalistów z branży hotelowej, zgłoszono blisko 70 kandydatów. 

W ścisłym finale dyrektor łódzkiego hotelu głosami kapituły złożonej z ponad 30 ekspertów pokonał dyrektorów zarządzających sieciowymi hotelami w Międzyzdrojach i Wrocławiu.

Sławomir Nowak pełni funkcję Dyrektora Generalnego DoubleTree by Hilton Łódź od momentu uruchomienia obiektu, czyli od ponad pięciu lat. W tym czasie hotel był wielokrotnie nagradzany zarówno w plebiscytach o zasięgu krajowym i międzynarodowym, organizowanych przez serwisy rezerwacyjne, branżę architektoniczną, budowlaną oraz eventową. Pod okiem dyrektora obiekt uplasował się na 2. miejscu wśród łódzkich hoteli na portalu TripAdvisor, z kolei w serwisie booking.com średnia ocena gości wynosi 9,1 w dziesięciostopniowej skali. Hotel może też poszczycić się nagrodą MP Power Award 2016 jako miejsce z największym potencjałem oraz infrastrukturą eventową w Polsce. Odbywa się tutaj kilkaset wydarzeń biznesowych rocznie.

Łódzki DoubleTree by Hilton to pierwszy obiekt tej marki zlokalizowany w Polsce. Powstał w lipcu 2013 roku, w miejscu dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych. O jego unikalności decyduje filmowy charakter, który odzwierciedlają znajdujące się na terenie hotelu akcenty nawiązujące do historii tego miejsca.

4-gwiazdkowy hotel oferuje 200 komfortowo wyposażonych pokoi, basen na 10. piętrze oraz prawie 5 tys. mkw. przestrzeni konferencyjno-wystawienniczej. Obecnie w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki funkcjonuje 126 hoteli pod marką DoubleTree by Hilton. W wewnętrznym rankingu jakości łódzki obiekt zajmuje 8. miejsce.

Sławomir Nowak odebrał wyróżnienie podczas gali wieńczącej pierwszy dzień konferencji Hotel Trends Poland & CEE, dołączając do grona 29 laureatów wyłonionych w dotychczasowej historii konkursu.

Przed objęciem stanowiska dyrektora Generalnego w DoubleTree by Hilton Łódź Sławomir Nowak kierował hotelemi Mercure Unia Lublin, Ibis Warszawa Stare Miasto, Sofitel Wrocław Old Town, oraz Courtyard by Marriott Warsaw Airport. Przez 7 lat związany był z marką Accor, a wcześniej 15 lat z marką Marriott.

Laureaci konkursu Hotelarz Roku 2018:

• Hotelarz do 35. Roku Życia – Tomasz Schweda z Mercure Kraków Stare Miasto

• Revenue Manager – Katarzyna Majewska-Pelc ze Zdrojowa Invest oraz Krzysztof Bronk z Orbis S.A.

• Dyrektor Sprzedaży i/lub Marketingu – Agnieszka Gletkier z Hilton Worldwide Sales CEE

• Dyrektor Generalny Hotelu Niezależnego – Paweł Lewtak, Polonia Palace Hotel

• Dyrektor Generalny Hotelu Sieciowego – Sławomir Nowak, DoubleTree by Hilton Łódź

Zwycięzcą w kategorii specjalnej Człowiek Roku 2018, decyzją kolegium redakcyjnego magazynu „Hotelarz”, został Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development oraz przewodniczący Społecznej Rady Turystyki przy MSiT.