Styl życia

Dobronianka idealne miejsce na relaks

Dobronianka idealne miejsce na relaks

Tu złapiesz oddech od miejskiego zgiełku, odpoczniesz i zrelaksujesz się z rodziną i przyjaciółmi, poobcujesz z naturą.

Dobronianka, nowy kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy niedaleko Łodzi, zaprasza przez cały rok.

W Dobroniance, magicznym miejscu położonym blisko Pabianic, masz wrażenie, że czas po prostu zwalnia. Ponad 10 hektarów zagospodarowanego terenu oferuje atrakcje dla każdego, dla małych i dużych, zarówno dla ciała jak i duszy. Oj, na pewno nikt tu się nie będzie nudził, nawet w okresie zimowym. Właściciele zadbali o różnorodność fauny i flory, którą docenia się na każdym kroku. Tu jest po prostu wszystko, czego potrzebuje rodzina do miłego spędzenia czasu. Ogromna przestrzeń pełna zbiorników wodnych z rybami, łabędziami i kaczkami, biegające w zagrodach zwierzęta, place zabaw, punkty gastronomiczne, strefy relaksu i oczywiście różnorodne animacje dostosowane do pory roku. W okresie świątecznym nie brakuje szopki z żywymi zwierzętami, reniferów i oczywiście Świętego Mikołaja (ten prawdziwy i największy w Polsce 10 m).

– Właścicielom zależy na tym, by obiekt nie żył tylko w sezonie, dlatego zapraszamy przez cały rok. Odpowiednio do pór roku zawsze staramy się dopasować atrakcje. Jesienią zadbaliśmy, o to, by teren przyozdobić dyniami, mieliśmy nawet dynię ważącą 605 kilogramów i 13 ton pozostałych. Latem różnorodne animacje zapewniamy w każdy weekend. A teraz zimą zapraszamy do krainy Świętego Mikołaja. A po relaksie na świeżym powietrzu zawsze można się ogrzać i posilić w naszym całorocznym punkcie gastronomicznym – opowiada Agnieszka Manios, menedżer obiektu.

Dobronianka po raz pierwszy otworzyła swoje podwoje w lipcu 2020 roku, dość trudnym czasie, bo naznaczonym pandemią. Ale spragnieni po lockdownie kontaktu z naturą ludzie, tłumie zaczęli odwiedzać to miejsce. Zainteresowanie obiektem przerosło najśmielsze oczekiwania, więc właściciele postanowili zagospodarować większy teren i zapewnić jeszcze więcej atrakcji. I tak przez kilka miesięcy 2021 obiekt był zamknięty, a gdy ponownie się otworzył miał już pięciokrotnie większą powierzchnię, olbrzymi parking oraz nowych mieszkańców.

Nie ma też co ukrywać, że główną atrakcją są oczywiście mieszkające tu zwierzęta. W Dobroniance spotkamy aż 400 zwierząt z 49 różnych gatunków, m.in. przesympatyczne alpaki, małe kangury, wielbłądy, daniele, kuce polskie, żurawie koroniaste, kapodzioby, mary patagońskie, łabędzie białe i czarne, strusie afrykańskie, czy ohary.

– I cały czas rozbudowujemy nasze zoo, trwa budowa wybiegu i zagrody dla dzikich kotów. Na terenie prowadzone są też prace przygotowujące kolejne obszary do miejsc wypoczynku, gdzie będzie można sobie rozłożyć latem kocyk i cieszyć się odpoczynkiem na łonie natury – mówi Agnieszka Manios. – I choć nieco ogranicza nas przestrzeń właściciele nieustannie myślą o nowych atrakcjach.

Oprócz minizoo, na terenie Dobronianki znajduje się ogromna strefa gastronomiczno-relaksacyjna. Zwiedzający mogą odpocząć w specjalnie przygotowanych miejscach, a także zjeść ciepły posiłek, czy też skorzystać z bogatej oferty baru. W sezonie letnim, w Dobroniance, odbywają się wydarzenia cykliczne, między innymi zajęcia taneczne i fitness oraz piana party. Dlatego warto obserwować profil Dobronianki na Facebooku, ponieważ co i rusz pojawiają się informacje o dodatkowych animacjach weekendowych.

– Dobronianka jest przestrzenią relaksu, odpoczynku, a także miejscem eventów począwszy od przyjęć urodzinowych, rodzinnych, po duże imprezy integracyjne – tłumaczy Agnieszka Manios. – Posiadamy też ofertę skierowaną do szkół i przedszkoli. Każda grupa zorganizowana może skorzystać z oferowanych pakietów. Grupy chcące zwiedzić Dobroniankę bezprzewodnika mogą wykupić bilety w cenie 12 zł od osoby i samodzielnie odkryć teren minizoo. Istnieje również możliwość skorzystania z pakietu, w którym grupa otrzymuje opiekę przewodnika. W tej ofercie każdy członek wycieczki może nakarmić zwierzęta i zwiedzić niektóre wybiegi. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci mogą być ognisko i pieczenie kiełbasek, a także możliwość przejażdżki na kucyku. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja terminu. Oferujemy też możliwość wynajmu części naszego obiektu na organizację firmowych imprez plenerowych. W tym wypadku wycenę przygotowujemy indywidualnie.

Bardzo dużą zaletą kompleksu Dobronianka jest jego położenie. Znajduje się przy węźle Dobroń przy trasie S14. Dosłownie pięć minut od zjazdu. Dla mieszkańców Łodzi to zaledwie dwadzieścia do trzydziestu minut jazdy. Niewiele więcej na dojazd potrzebują mieszkańcy Zduńskiej Woli czy Sieradza.

Zdjęcia Magdalena Reszpondek i Studio Pumpkin

Dobroń, ul. Gliniana
e-mail: dobronianka@gmail.com
tel. 720 555 599
www.dobronianka.pl
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 10-17
sobota – niedziela: 10-19