Polecamy

Diasfera Łódzka, dobry adres do zamieszkania

Diasfera Łódzka, dobry adres do zamieszkania

Na placu budowy Diasfery Łódzkiej, inwestycji mieszkaniowej prowadzonej przez poznańską firmę Duda Development, obchodzono tradycyjną budowlaną uroczystość wiechy.

Wywodząca się z wiekowej tradycji cechowej wiecha to zwyczaj polegający na ozdobieniu specjalnym wieńcem jednego z najwyższych punktów powstającej konstrukcji. Zawieszeniu towarzyszy zwykle radosne świętowanie i poczęstunek – i nie inaczej było także tym razem.

Według zwyczaju na wiechę gospodarz budowanego domu zaprasza swoich robotników. W roli gospodarza wystąpili firma deweloperska Duda Development oraz generalny wykonawca inwestycji – FB ANTCZAK. Do świętowania zaproszona została nie tylko ekipa budowlana, lecz także lokalne władze oraz zaproszeni goście.

Zakończenie budowy Diasfery przewidywane jest na drugą połowę 2020 roku, ale już można przypuszczać, że inwestycja odmieni ten fragment centrum Łodzi. Zlokalizowana przy planowanej, jeszcze nie nazwanej, drodze miejskiej łączącej ulicę Targową z Kilińskiego, na przedłużeniu ulicy Orlej, Diasfera może pochwalić się pierwszorzędnym sąsiedztwem. W jej bezpośrednim pobliżu znajdują się nastrojowe parki Źródliska wraz z palmiarnią, Galeria Łódzka, wydziały Szkoły Filmowej, wspomniane już centrum OFF Piotrkowska oraz Muzeum Kinematografii. Diasfera położona jest też na obszarze historycznego układu urbanistycznego Nowa Dzielnica, gdzie znajduje się także historyczny kompleks fabryk Księży Młyn, uważany za jeden z najważniejszych przemysłowych zabytków Łodzi.

To niedopuszczalne, by budynek, który znajdzie się w tak stylowej lokalizacji – na przecięciu łódzkiej tradycji i nowoczesności – okazał się architektonicznym rozczarowaniem. Na szczęście nie ma o tym mowy. Projekt fasady, stworzony wspólnie przez pracownie MODO architecture, STAAM ARCHITEKT Marcin Sztajerowski oraz ZOKO ARCHITEKCI, nawiązuje swoim kształtem do klasycznych łódzkich kamienic, jednocześnie zachowując nowoczesny styl. Wnętrze budynku, który powstanie w ramach I etapu inwestycji, będzie kryło 199 komfortowych mieszkań o powierzchni od 25 do 96 m2, parking podziemny na ponad 80 miejsc, rowerownie i lokatorskie komórki.

Ciekawe otoczenie, piękna elewacja, wnętrze wyposażone zgodnie z obowiązującymi standardami: wszystko to sprawia, że Diasfera jest jedną z najbardziej atrakcyjnych propozycji na łódzkim rynku nieruchomości. Wierzymy, że Diasfera reprezentuje to, co najlepsze w kierunku, w którym obecnie rozwija się Łódź: nowoczesność, świeżość i młodość, a zarazem pamięć o tradycji i dobrych wzorach z przeszłości. Czy to wystarczy, aby przyczynić się do rozkwitu centrum? Jesteśmy dobrej myśli.