Architektura

Design zasługuje na REFLEKSJE

Design zasługuje na REFLEKSJE

Łódź Design Festival w tym roku w nieco innym wydaniu. Zmiany dotyczą nie tylko terminu, Tym razem nie październik, a wiosenny maj (od 19 do 27). Wydarzenie zwraca się także ku festiwalowym korzeniom, skupiając się na edukacji, krytycznej dyskusji i poszukiwaniu inspiracji. Hasłem przewodnim tegorocznej, 12. edycji są REFLEKSJE.


W centrum zainteresowania stanie tym razem relacja człowiek – technologia. Temu zagadnieniu poświęcona będzie wystawa główna „Nothing but flowers”, przygotowana przez Łódź Design Festival. Wydarzenie w tym roku stawia też na większą obecność w przestrzeni publicznej i rozbudowę elementów programu poruszających zagadnienia urbanistyczne i architektonicznie.

Caesarstone’s Stone Age Folk by Jaime Hayon Image Credit Tom Mannion

Barbara Szczepanek – Zilustrowane – książka Demony Słowiańskie z ilustracjami UV

make me i must have

Znaki rozpoznawcze festiwalu: must have oraz make me! must have to najważniejszy w Polsce plebiscyt promujący polskie wzornictwo. To znak jakości, którym wyróżniane są wdrożenia polskich projektantów i producentów, prezentujące najnowsze trendy we wzornictwie.

Natomiast make me! to międzynarodowy konkurs dla młodych projektantów i studentów kierunków wzorniczych (20–35 lat). Nagradzane są w nim projekty innowacyjne, eksperymentujące z materiałem, poszukujące nowych interpretacji dotychczasowych funkcji.

Gość specjalny – Jaime Hayon

Gościem specjalnym festiwalu będzie Jaime Hayon, hiszpański artysta i projektant. Wystawiał i tworzył instalacje w ważnych galeriach i muzeach na całym świecie. Stworzył pełen przekrój mebli n.in. dla kultowej duńskiej firmy Fritz Hanse n, a także dla Magis, Established and Sons, Bisazza. Zaprojektował różne kolekcje opraw oświetleniowych dla Metalarte. Stworzył akcesoria dla Piper Heidsieck, Gaia i Gino oraz The Rug Company. Jest także autorem kolekcji zegarków dla nowej szwajcarskiej marki OROLOG. Łódź Design Festival to wydarzenie, na którym inspiracji poszukiwać mogą projektanci, architekci, przedstawiciele zawodów kreatywnych, ale przede wszystkim każdy zainteresowany kulturą i zmianami jakie zachodzą w naszym otoczeniu.

Mecenasem festiwalu jest Ceramika Paradyż. 

Kolekcja mebli dziecięcych Tuli projekt Joannna Leciejewska producent Vox

Ryan Yasin – Petit Pli – Clothes That Grow