Dobro ludzkich serc zwyciężyło

Niemal pół miliona złotych udało się zebrać dzięki akcji „Dach dla Gajusza” na pilny remont w siedzibie fundacji! Dach budynku groził zawaleniem i był coraz większym niebezpieczeństwem dla Gajuszątek, czyli podopiecznych Fundacji.

Monopol. Alchemia Produkcji. Muzeum Monopolis otwarte!

Nowe miejsce z kawałkiem łódzkiej historii

Mariusz Cząstkiewicz: Eden Rajskie Spa, to więcej, niż tylko miejsce gdzieś w Bieszczadach

„Eden Rajskie SPA” to wyjątkowe miejsce na turystycznej mapie Polski. Powstał z potrzeby serca, jako miejsce odpoczynku od wielkomiejskiego życia. W Bieszczady na romantyczny weekend we dwoje, rodzinne Święta Bożego Narodzenie i na powitanie Nowego Roku albo na narty zaprasza Mariusz Cząstkiewicz, właściciel.

To czego uczymy się z przyjemnością, nigdy nie zapomnimy

O tym, jak się uczyć języka angielskiego, by się nauczyć i nowych projektach z tym związanych, rozmawiamy z Katarzyną Blachowską i Magdaleną Kordecką, trenerkami języka angielskiego, które wspólnie stworzyły projekt Break Your English K&M.

Lektorzy British Centre czekają w gotowości

Najbardziej brakuje nam możliwości rozmowy twarzą w twarz, pracy w parach i grupach, przemieszczania się po sali zajęciowej, czyli takich zwykłych czynności wykonywanych w czasie każdej lekcji – mówią słuchacze British Centre.

Figura wychodzi ze studia… Studia Figura

Spełniamy marzenia o pięknej sylwetce. Słuchamy naszych klientek, rozmawiamy z nimi, zapewniamy motywację na każdym etapie modelowania sylwetki, służmy wsparciem – mówi Luiza Włoch, właścicielka Studia Figura Łódź Lipowa i Olsztyn Zatorze.

Jak się uczyć, by się nauczyć

Ci, którzy mają za sobą szereg nieudanych prób nauczenia się angielskiego, mówią o WOW „moja ostatnia deska ratunku”. W pracy z językiem kluczowa jest relacja, wiedza jak się uczyć i… frajda – podkreśla Kasia Kaczmarek, twórczyni Centrum Kompetencji Językowych WOW.

Ciekawskie i głośne, ale… PIĘKNE

O tym, co można zobaczyć w Minizoo Jack Sparrow w Łodzi i kto je chętnie odwiedza, opowiada właścicielka Katarzyna Filipiak.

Alliance Francaise to więcej niż szkoła językowa!

O działalności Alliance Francaise, o nauce języka francuskiego i o „przystanku Francja”, na którym warto się czasami zatrzymać, opowiadają Lucas Dymny, dyrektor i Anna Olczak, zastępca dyrektora Alliance Francaise w Łodzi.

Czasami warto zaszaleć

O pewnym fryzjerskim eksperymencie, rytuałach i wymagających uwagi klientach rozmawiamy z Piotrem Kusiakiem, właścicielem salonu Piwnica Fryzjerska.

Rowerowy zawrót głowy

Wiosną chętnie przesiadamy się z czerech kółek na dwa. I słusznie, bo jazda na rowerze ma naprawdę wiele zalet. Jaki rower kupić i jak go serwisować, o tym rozmawiamy z Marcinem Poperem z salonu Champion rowery w Ksawerowie.

Konie, las i same PRZYJEMNOŚCI

O tym, dlaczego warto tutaj spędzić czas, o sukcesach Centrum i zwycięstwach opowiada Katarzyna Głowacka, Dyrektor Centrum Sportowo-Rekreacyjnego „Zbyszko”.

Paczka pełna artystów

To miejsce jest pełne najróżniejszych osobowości, od klasyki po nowoczesność, od tańca po śpiew i aktorstwo, ale łączy nas jedno – pasja i miłość do tego, co robimy.

Tańcząc z robotami

Jest taka szkoła w Łodzi, inna niż wszystkie. Tu nie stawia się na jednostkę, najważniejsza jest praca zespołowa. Niepubliczna Szkoła Baletowa prowadzi szeroko rozwinięty program artystyczny z zakresu tańca klasycznego, ludowego, historycznego, jazzowego, tańców współczesnych.

Paczka pełna pasji

O miłości do tańca i Nowego Jorku, artystycznej duszy, realizowaniu marzeń i rozwijaniu artystycznych talentów rozmawiamy z Agnieszką Cygan, tancerką, choreografem, reżyserem, właścicielką Centrum Artystycznego Paczka.

Neuromatematyka, czyli recepta na bezbolesne uczenie się matematyki

Łódź jest drugim miastem w Polsce, w którym dzieci mają szansę osiągnąć ponadprzeciętne zdolności szybkiego liczenia pod okiem najbardziej prestiżowej instytucji na świecie – Japońskiego Związku Sorobanu – mówi Aneta Grzanek, łodzianka, jeden z dwóch certyfikowanych trenerów Sorobanu, pomysłodawczyni i założycielka Szkoły Superumysłów, czyli Superminds Academy.

10 Sieradz Open Hair Festival

Alvaro Soler, Kuba Badach składający trybut Andrzejowi Zausze, młody Patryk Kumór, spora garść offowej muzyki, Maciej Zień w nocnym pokazie swoich kolekcji, ostre cięcia Wierzbickiego i Shmidta, fryzjerskie popisy tych młodych jak i doświadczonych, i oczywiście Antoni Cierplikowski, którego duch od początku patronuje Sieradz Open Hair Festival.

Wyjątkowy trunek na wyjątkową okazję

O tym, dlaczego jedno wino kosztuje 50 złotych, drugie 450 i dlaczego za te najdroższe trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, co sprawia, że wina francuskie są droższe od pozostałych opowiada Robert Augustowski, winiarski ekspert, właściciel sklepu Dom Wina przy ul. Narutowicza 103.

1300 rodzajów win!

Stara winiarska zasada głosi, że złe wino można zrobić nawet z dobrych winogron, ale dobrego ze złych nie zrobi się nigdy. Jak więc robić dobre wino? To proste, potrzeba dobrej winnicy, dobrej pogody i dobrego winiarza!

Ten trunek niejedno ma imię

Homer uznał je za napój bogów, Galileusz mówił o nim, że jest światłem słońca uwięzionym w wodzie, dla Johanna Straussa było ono niczym walc, który zawsze doprasza się o bisy. 80 procent wody dopełnionej alkoholem, cukrem, kwasem organicznym i aromatem – po prostu wino.

Historia zapisane w winie

Wino towarzyszy dziejom świata od tysięcy lat. Powiedzieć, że oprócz ludzkich emocji – nienawiści, miłości i chęci posiadania władzy – miało największy wpływ na rzeczywistość, nie będzie dalekie od prawdy.

Zrozumieć wspinanie

Pokonywanie niezdobytych szczytów od ponad wieku budziło emocje. Czy dziś, gdy nie ma już miejsc nieznanych człowiekowi, są jeszcze jakieś drogi do pokonania? Wspinaczka udowadnia, że jest ich jeszcze wiele, zwłaszcza takich, które pozwalają na przełamywanie własnych słabości. Każdy – nawet początkujący – tego doświadczy.

Zamknij się (w pokoju) i płać!

Żeby wydostać się w ciągu godziny z pomieszczenia pełnego skrytek, sejfów i kłódek muszą znaleźć klucz. Mogą liczyć tylko na siebie i swoje zdolności analitycznego myślenia. Tak krótko można streścić obowiązujące w escape roomach zasady.