Promocja dół

Czas na kwas!

Czas na kwas!

Chcesz cieszyć się gładką, jędrną skórą o jednolitym, zdrowym kolorycie? Jesień to najlepszy czas na przywrócenie jej blasku, a jednym z najskuteczniejszych sposobów jest rewitalizacja skóry poprzez złuszczenie kwasami.


Co to w ogóle jest złuszczanie i dlaczego jest ono nam tak potrzebne?

Skóra posiada samoistny cykl pracy, odnowy swoich komórek i „odrzucenia” tych starych, zbędnych. Możemy jednak przyspieszyć ten proces, wspomóc go, aby ujednolicić kolor skóry, przywrócić jej blask, zniwelować przebarwienia, zmarszczki, zmniejszyć blizny, wyregulować pracę gruczołów łojowych, odpowiedzialnych często za nadmierne przesuszenie lub odwrotnie – znienawidzone przez wielu z nas błyszczenie się twarzy. Głębokość złuszczenia – czyli efektu stosowanego peelingu – zależy od rodzaju preparatu, którego w tym celu użyjemy, jego pH, stężenia oraz czasu, który poświęcimy na sam zabieg.

Szerokie spectrum! Kwas migdałowy

Ma dużą moc, ale jest całkowicie pozbawiony działania drażniącego. Zabiegi z kwasem migdałowym mają bardzo szerokie zastosowanie. Mogą pomóc zarówno cerom delikatnym, wrażliwym, naczyniowym, jak i przetłuszczającym się, grubym i pozbawionym blasku. Wykonuje się je w celu oczyszczenia, odmłodzenia i wygładzenia skóry. Kwas migdałowy bardzo silnie stymuluje procesy przebudowy i produkcji kolagenu w skórze właściwej. To nasza broń w walce z fotostarzeniem, czyli pogrubieniem, suchością, zmarszczkami i zmniejszeniem elastyczności skóry, a także przebarwieniami spowodowanymi przez promieniowanie słoneczne.

Dla wrażliwców – kwas azelainowy

Jest bardzo skuteczną bronią w walce z trądzikiem –  reguluje pracę gruczołów łojowych, działa przeciwzaskórnikowo, przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Efekt? Oczyszczona, wygładzona i zmatowiona cera. Zabiegi z wykorzystaniem tego kwasu skutecznie redukują również rumień, można je z powodzeniem stosować u cer wrażliwych, naczyniowych, a nawet z trądzikiem różowatym.

Terapia Anti-age? Kwas ferulowy!

Zapobiega starzeniu się skóry, wykazuje tak bardzo pożądane działanie odmładzające i rozjaśniające. Nie powoduje podrażnień ani nie uwrażliwia skóry. To bardzo silny antyoksydant, który hamuje i neutralizuje niszczące skórę działanie wolnych rodników, powstających m.in. pod wpływem stresu, zanieczyszczeń powietrza, niewłaściwej diety czy używek. Ponadto chroni skórę przed promieniowaniem UV, minimalizując uszkodzenia komórek wywołanych przez ekspozycję na słońce. Stymuluje syntezę włókien w skórze właściwej oraz wzmacnia mechanizmy naprawcze, poprawiając tym samym napięcie skóry i wygładzając drobne zmarszczki. Poprawia także nawilżenie skóry.

Kojące nawilżenie? Kwas laktobionowy!

Jest tzw. kwasem nowej generacji, wykazującym łagodne działanie. Zabiegi z jego wykorzystaniem wykonuje się z powodzeniem u osób z atopowym zapaleniem skóry, trądzikiem różowatym, łuszczycą, łojotokowym zapaleniem skóry, podczas terapii retinoidami (po wcześniejszej konsultacji kosmetologicznej). Delikatnie złuszcza naskórek, powodując wygładzenie i oczyszczenie skóry, przyspiesza proces gojenia i tworzy ochronną powłokę na skórze, nawilżając ją. Wykazuje również właściwości przeciwstarzeniowe, uelastycznia skórę i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Nie masz pewności, który z kwasów będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej skóry? Nie martw się, ekspertki Yasumi chętnie pomogą! Trzeba także pamiętać o tym, że zabieg z kwasem w gabinecie to dopiero początek dłuższego procesu. Aby uzyskać jak najlepsze i trwałe efekty oraz zminimalizować ryzyko powikłań, bardzo ważne jest zachowywanie odpowiednich odstępów pomiędzy zabiegami, stosowanie odpowiednich preparatów do pielęgnacji domowej oraz wypełnianie wszystkich pozostałych zaleceń pozabiegowych. Nowością Yasumi jest set specjalistycznych kosmetyków dedykowanych skórze po kwasach. „New Skin 1+2” to dwa produkty – stosuje się je kolejno przez dwadzieścia jeden dni od zabiegu.

Poleca Zespół specjalistów Yasumi Medestetic Łódź Centrum wraz z Moniką Skalik
Foto: Adobe
Yasumi Medestetic Łódź Centrum
Łódź, ul. Sienkiewicza 82/84 Centrum Biurowe Zenit
tel. 42 633 21 25
www.lodz.yasumi.pl
lodz@yasumi.pl