Miejsca

Creator leczy i rehabilituje bez barier

Creator leczy i rehabilituje bez barier

Ośrodek Profilaktyki i Rehabilitacji Creator w Łodzi, to miejsce, w którym każdy potrzebujący, w tym osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, znajdzie wszechstronną pomoc medyczną, świetnych fizjoterapeutów oraz doskonałe warunki do rehabilitacji i leczenia.

Oferta łódzkiego Creatora skierowana w dużej mierze do osób dotkniętych niepełnosprawnością w stopniu znacznym, szczególnie w zakresie rehabilitacji, jest szeroka i zróżnicowana. To właśnie w ośrodku przy Kopernika 55A osoby niepełnosprawne mogą liczyć na elastyczny czas świadczenia zabiegów rehabilitacyjnych, prawnie unormowane pierwszeństwo w dostępie do nich i doskonałe warunki, w których zabiegi są prowadzone.

– W ośrodku dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który pozwala na skoordynowaną i wielokierunkową rehabilitację – wyjaśnia dr n. med. Łukasz Kikowski, dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Rehabilitacji Creator w Łodzi. – Mogą się zgłaszać do nas sami pacjenci, rodziny, które robią to w imieniu pacjentów, a także stowarzyszenia, fundacje, domy opieki społecznej, domy seniora i tym podobne.

Dostosowanie architektoniczne ośrodka do obsługi pacjentów, w tym także bezpłatny parking sprawiają, że ośrodek rehabilitacji Creator jest dla pacjentów ze znacznym stopniem niepełnosprawności dogodną lokalizacją. Placówka dysponuje także rozbudowaną siecią wizyt domowych – wystarczy umówić się w miejscu dogodnym dla pacjenta, a bez problemu dotrze tam fizjoterapeuta Creatora.

Ten rodzaj świadczeń obejmuje poradę lekarza specjalisty w warunkach domowych oraz program rehabilitacji, a skorzystać z nich mogą pacjenci z zaburzeniami funkcji motorycznych. Wizyty domowe (do osiemdziesięciu dni zabiegowych w roku kalendarzowym) są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W przypadku uzasadnionym względami medycznymi i koniecznością osiągnięcia celu leczniczego czas trwania rehabilitacji może zostać przedłużony.

Na potrzeby wizyt w warunkach domowych Ośrodek Profilaktyki i Rehabilitacji Creator w Łodzi zatrudnia lekarzy specjalistów, którzy realizują wizyty lekarskie w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. W tym zakresie współpracuje z blisko pięćdziesięcioma fizjoterapeutami.

 

Katalog usług medycznych oferowanych w Ośrodku Profilaktyki i Rehabilitacji „Creator” w Łodzi.

Poradnia lekarska

Oferuje kompleksową usługę rehabilitacyjną z zakresu poradnictwa lekarskiego. Podczas wizyty dostępni lekarze zbadają pacjenta oraz zakwalifikują go do określonych zabiegów rehabilitacyjnych.

Fizjoterapia ambulatoryjna

Po wizycie u lekarza specjalisty pacjenci zostają skierowani na wymagane zabiegi, wykonywane przez fizjoterapeutów. Placówka oferuje swoim pacjentom szeroką gamę dostępnych zabiegów:

 • Ćwiczenia indywidualne i na przyrządach
 • Masaże suche i wodne
 • Krioterapia
 • Elektroterapia
 • Magnetoterapia
 • Laseroterapia
 • Ultradźwięki

Rehabilitacja domowa

Po zakwalifikowaniu do fizjoterapii w warunkach domowych pacjenci mogą skorzystać z:

 • Porad lekarza rehabilitacji
 • Wizyt fizjoterapeutycznych
 • Zabiegów fizjoterapeutycznych w miejscu pobytu pacjenta

Fizjoterapia domowa

Mogą z niej korzystać pacjenci z zaburzeniami funkcji motorycznych spowodowanymi:

 • ogniskowymi uszkodzeniami mózgu (stanami po zatorach, udarach, urazach),
 • ciężkimi uszkodzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego,
 • uszkodzeniem rdzenia kręgowego,
 • chorobami przewlekle postępującymi (m.in. chorobą Parkinsona, zapaleniem wielomięśniowym, rdzeniowym zanikiem mięśni, reumatoidalnym zapaleniem stawów),
 • złamaniami, obrażeniami i amputacjami kończyn dolnych.
Ośrodek Profilaktyki i Rehabilitacji Creator
Łódź, ul. Kopernika 55A
telefon: 42 230 10 00, 536 225 802
e-mail: niepełnosprawni.
lodz@creator.wroc.pl