Polecamy

Clariant włącza się do akcji Monopolis wspiera kulinarnie

Clariant włącza się do akcji Monopolis wspiera kulinarnie

Wyjątkowa inicjatywa Virako „Monopolis wspiera kulinarnie”, polegająca na wsparciu z jednej strony restauracji, a z drugiej łódzkich szpitali, z dnia na dzień nabiera rozmachu. Do akcji postanowiła się włączyć firma Clariant, która wynajmuje w Monopolis powierzchnię biurową.

Dzięki temu wsparciu do lekarzy z wybranych łódzkich szpitali trafi dodatkowo ponad 500 posiłków przygotowanych przez kucharzy z restauracji działających w Monopolis.

– Od początku epidemii Clariant angażuje się w walkę z koronawirusem poczynając od globalnej produkcji środków dezynfekcyjnych, a kończąc na lokalnych inicjatywach wspierających naszych pracowników i służbę zdrowia. W Łodzi przekazaliśmy już maseczki, przyłbice i kombinezony ochronne do szpitali. Kolejnym krokiem było zaangażowanie się w akcję „Monopolis wspiera kulinarnie”. Jest to nasz wyraz wdzięczność dla całej załogi medycznej w walce z wirusem. Przekazując posiłki i sprzęt ochronny choć w ten symboliczny sposób możemy pokazać że o nich myślimy i doceniamy to co dla nas robią. – mówi Tomasz Leśniewski, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych firmy Clariant.

W akcję włączają się także kolejni partnerzy – dostarczania posiłków do szpitali podjęła się korporacja „Taxi 400 400”, a we współpracy z firmą Colormark do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego trafiło 300 przyłbic ochronnych.

Przez cały czas inicjatywę wspierają Czarek Stacewicz z Zaznaj Łodzi oraz Michalina Grzesiak, autorka bloga Krystyno nie denerwuj matki, ambasadorzy Monopolis, działający w ramach akcji #róbmydobro. W akcji nie mogło również zabraknąć Kuby Michalskiego i Janka Jarmuża, prowadzących Monowizję.

Przypomnijmy, że pierwszy transport posiłków – 100 ramenów z Sendai Sushi i partia świeżo wypiekanego pieczywa oraz kanapek z Piekarni Łódź – trafił do Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi oraz Specjalistycznego Szpitala Gruźlicy, Chorób Płuc i Rehabilitacji w Tuszynie. Następna dostawa dotarła do medyków z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego. W akcji biorą udział wszystkie restauracje z Monopolis: Sendai Sushi & Ramen, Tratoria Italiana, Piekarnia Łódź oraz Arteria.

W ramach akcji restauratorzy cyklicznie, klika razy w tygodniu, przygotowują posiłki dla personelu medycznego, które trafią do wybranych placówek. Łącznie zaplanowano przekazanie kilkuset posiłków tygodniowo. Wszystko z zachowaniem szczególnej ostrożności i zasad bezpieczeństwa. Akcja jest pomysłem firmy Virako, inwestora Monopolis, który pokrywa wszystkie koszty przygotowania posiłków i dostarczenia ich do szpitali. W ten sposób wspierani są restauratorzy i służba zdrowia.

fot. Jacek Łukasiewicz