Polecamy

„Chciałem być” najlepszym łódzkim spektaklem 2021 roku!

„Chciałem być” najlepszym łódzkim spektaklem 2021 roku!

W Plebiscycie Plastry Kultury 2021 za najlepszy spektakl uznano „Chciałem być” Teatru Powszechnego w Łodzi, który wyreżyserował Michał Siegoczyński. Spektakl będzie można ponownie obejrzeć w maju.

W październiku 2021 Mariusz Ostrowski za rolę Krzysztofa Krawczyka głosami widzów zdobył tytuł Najlepszego Aktora XXVII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, a w tym tygodniu widzowie zdecydowali w Plebiscycie Plastry Kultury 2021, że spektakl Teatru Powszechnego w Łodzi „Chciałem być” (scenariusz i reżyseria: Michał Siegoczyński) zasługuje na tytuł najlepszego spektaklu roku 2021. W głosowaniu otrzymał aż 39% głosów.

 

Nominacje w plebiscycie

W kategorii „Teatr” nominowane były wybrane przez Kapitułę tytuły z trzech teatrów dramatycznych („1968// biegnij, mała, biegnij” z Teatru Nowego im. Kazimierza Demka w Łodzi, „Chciałem być” z Teatru Powszechnego w Łodzi i „Panny z Wilka. Rapsod” z Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi) oraz „Pretty Woman” z Teatru Muzycznego w Łodzi.

Decydują widzowie

Plastry Kultury to plebiscyt kulturalny organizowany w Domu Literatury w Łodzi. To jeden z najbardziej łódzkich plebiscytów kulturalnych, w którym łodzianie od 2013 roku wybierają zwycięzców w kilku kategoriach (m.in. teatr, literatura, film). Teatr Powszechny w Łodzi, laureat tegorocznej nagrody, wielokrotnie odbierał Plastry Kultury w kilku kategoriach – za „Spektakl roku”, „Kultowe miejsce” czy „Wydarzenie teatralne roku”. W tej ostatniej kategorii, po corocznych zwycięstwach, Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych otrzymał Mega Plaster Kultury, czyli „specjalną nagrodę przyznawaną tym, którzy są wielcy i mają wielką nagrodę” (cytat z uzasadnienia werdyktu Kapituły).

 

Spektakl „Chciałem być” będzie można ponownie obejrzeć na Dużej Scenie Powszechnego w maju.

Chciałem być – prapremiera spektaklu o Krzysztofie Krawczyku