Polecamy

Centrum Kreatywności Fabryka

Centrum Kreatywności Fabryka

Centrum Kreatywności Fabryka otwarte. Jak zapowiadają inicjatorzy – Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Związek Cyfrowa Polska, projekt ma ułatwić dostęp przedsiębiorcom i lokalnej społeczności do nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań, które mają być kolejnym impulsem do rozwoju kreatywnych i autorskich pomysłów.

ŁSSE i Związek Cyfrowa Polska, za którym stoją najwięksi producenci z branży nowoczesnych technologii, m.in. Samsung, HP, Sony, Google, Canon i Panasonic łączą siły i miksują  zupełnie różne środowiska w jednym miejscu. W pełnym wydarzeń kalendarzu na najbliższe miesiące są już m.in. zaplanowane warsztaty dla kobiet z programowania, kolejne z projektowania, dla YouTuberów oraz cykliczne spotkania z VR dla młodzieży i studentów.

– Centrum Kreatywności Fabryka będzie służyć inspirowaniu i tworzeniu nowych inicjatyw. Ma także edukować i poszerzać horyzonty. Wyposażyliśmy je w nowoczesne technologie, które będą służyć w pracy młodym przedsiębiorcom, twórcom i całej lokalnej społeczności oraz pomagać im się rozwijać – mówi prezes Związku Cyfrowa Polska Michał Kanownik.

Pierwszy taki innowacyjny projekt w Łodzi

Centrum stanowić będzie przestrzeń łączącą design oraz rzemieślnictwo, czyli tematy historycznie i tradycyjnie związane z Łodzią, z technologiami cyfrowymi oferowanymi przez korporacje zrzeszone w Związku Cyfrowa Polska oraz młode innowacyjne firmy współpracujące z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Ma pokazywać współistnienie świata cyfrowego z kulturą, nauką i biznesem.

To pierwszy taki innowacyjny projekt w Polsce. Łódź jest jednym z ważniejszych w kraju ośrodków, w którym realizowane są działania związane z modą, architekturą, filmem oraz designem. Celem twórców projektu jest dodanie do nich innowacji oraz technologii, które zwiększą ich potencjał oraz wprowadzą nową jakość na rynku artystycznym.

– Dzisiejszy rozwój gospodarczy zależy w znacznej mierze od skali oferty dla biznesu. Tworząc Centrum Kreatywności dodajemy nowy element do ekosystemu powstałego wokół akceleratora Startup Spark w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – mówi Marek Michalik, Prezes ŁSSE S.A  – Tu twórcy designu, artyści, w tym również studenci skorzystają z najnowszych technologii, będą pracować nad swoimi projektami i spotkają przedsiębiorców, z którymi będą mogli je rozwijać i wprowadzać na rynek.

– To będzie miejsce, w którym będzie można dotknąć, użyć, zainspirować się najnowszymi technologiami, a także spotkać ludzi, którzy odnoszą sukces w biznesie i z ich pomocą samemu spróbować swoich sił na rynku – dodaje Agnieszka Sygitowicz, Wiceprezes ŁSSE S.A.