Polecamy

Business Mixer w Łódzkiej Strefie. Tym razem wirtualnie!

Business Mixer w Łódzkiej Strefie. Tym razem wirtualnie!

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna po raz siódmy zorganizowała Business Mixer, czyli szybkie biznesowe rozmowy. Pandemia spowodowała, że wydarzenie przeniosło się całkowicie do Internetu, a blisko 200 uczestników zasiadło przy wirtualnych stolikach. To wyjątkowe wydarzenie w świecie biznesu, które pozwala w zaledwie godzinę zdobyć kilkadziesiąt kontaktów, które często zmieniają się w wieloletnią współpracę.

Od 2014 roku Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z międzynarodowymi izbami gospodarczymi organizuje Business Mixer, podczas którego, spotykają się przedsiębiorcy z całej Polski, startupy i przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu. Do tej pory uczestnicy odwiedzali siedzibę ŁSSE i zasiadali przy stolikach. W tym roku ze względu na pandemię rozmowy toczyły się przy stolikach wirtualnych.

– Wyszliśmy naprzeciw przedsiębiorcom. Business Mixer dla nich to bardzo ważne wydarzenie, które pozwala w zaledwie godzinę poznać kilkadziesiąt osób. Spotkania te często otwierają drzwi do współpracy, zawarcia nowych kontraktów. Zorganizowanie i realizacja takiej liczby spotkań w warunkach normalnego funkcjonowania firm zajęłaby miesiące. W tym roku wyjątkowo spotkaliśmy się w świecie wirtualnym, jednak liczymy, że po pandemii znów Mixer będziemy gościć w murach siedziby Łódzkiej Strefy – mówi Marek Michalik, prezes ŁSSE S.A

Business Mixery organizowane przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną co roku przyciągają prawie 200 firm z całej Polski. Nie inaczej było w tym roku. Do biznesowych rozmów przy okrągłych stołach siadają dojrzali przedsiębiorcy, innowacyjne startupy oraz przedstawiciele instytucji i organizacji wspierających przedsiębiorczość. Kilkuminutowe rozmowy pozwalają na krótką prezentację, wymianę doświadczeń, kontaktów i wizytówek, po czym następuje zmiana stolika.

– Wydarzenie przenieśliśmy całkowicie do świata wirtualnego, starając się zapewnić uczestnikom rzeczywisty komfort rozmowy. Korzystamy z nowoczesnej platformy imitującej salę spotkań ze sceną, stolikami. We współpracy z Cambridge Innovation Center stworzyliśmy warunki, w których uczestnicy mogli dosiadać się do stolików, zmieniać je, czyli korzystać z Business Mixera na takich samych zasadach, gdyby odbywał się stacjonarnie, w siedzibie strefy. Technologia jest w Strefie wsparciem dla wielu wyzwań, budujemy innowacje dla biznesu, także w obszarze komunikacji – wyjaśnia Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE.

– To jedna z największych imprez tego typu w naszym województwie, dlatego my jesteśmy obecni na niej co roku. To jest doskonała platforma do wymiany kontaktów, do zaprezentowania swojej firmy. To jest spotkanie, na którym każdy przedsiębiorca powinien się znaleźć – mówi Marta Pyziak, associate director w CBRE Polska.

Szybkie biznesowe randki powstały dzięki pojawieniu się szybkiego randkowania (speed dating). Pierwsze udokumentowane wydarzenia w formule “speed datingów”, czyli szybkich randek, rozpoczęły się pod koniec XX wieku (1996-1998 rok) w Stanach Zjednoczonych. Dopiero kilkanaście lat później ich formułę skopiowano i wykorzystano w realiach biznesowych (pierwsze były m.in. Chiny). Ogromna frekwencja strefowych biznesowych szybkich rozmów pokazuje, że taka formuła przyjęła się i jest dobrze oceniana przez uczestników.

– Bierzemy udział w Business Mixerze Łódzkiej Strefy od siedmiu lat. Jest to najlepszy business mixer w regionie łódzkim. Biorą w nim udział duże firmy, takie które inwestują w woj. łódzkim, są tutaj obecni. Spotkanie z wieloma firmami to możliwość nie tylko prezentacji swojej działalności, ale także poznania ich obszarów zainteresowań, problemów z jakimi mierzą się w biznesie – wyjaśnia Noemi Chudzik, z kancelarii „Chudzik i Wspólnicy Radcowie Prawni”.

Business Mixer ŁSSE organizowany jest we współpracy z: PGE Skrą Bełchatów, CIC Warsaw (Cambridge Innovation Center), Venture Cafe, Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową, Francusko-Polską Izbą Gospodarczą, Skandynawsko-Polską Izbą Handlową, Brytyjsko-Polską Izbą Handlową, Niderlandzko-Polską Izbą Gospodarczą oraz Belgijską Izbą Gospodarczą.