Architektura

Budowa domu z projektu

Budowa domu z projektu

Planujesz zamieszkać we własnym domu? Chcesz, żeby twój wymarzony dom wyróżniał się wśród innych? Rozwiązanie może być łatwiejsze, niż ci się wydaje. Niezależnie o jakiej bryle budynku myślisz, nie musisz niczego projektować samodzielnie, żeby stworzyć wymarzony własny dom.

Możesz sięgnąć po idealny projekt domu przygotowany przez doświadczonych architektów. W ofercie znajdują się między innymi projekty gotowe domów jednorodzinnych oraz dopasowane do indywidualnych wymagań. Najlepszy projekt domu trafi w twoje ręce wraz z kosztorysem budowy. Od czego powinna rozpocząć się budowa domu krok po kroku?

Przed samym rozpoczęciem budowy domu kluczowa dla naszego projektu budowlanego jest działka budowlana. To ona w wysokim stopniu określi możliwości celów projektowych. Wybór projektu domu musi być zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub z decyzją o warunkach zabudowy. Musi także zgadzać się z obowiązującym prawem budowlanym. Należy spełnić wszelkie zasady odnośnie zachowania odpowiednich odległości budowy domu od granicy działki oraz od sąsiadujących w pobliżu innych budynków mieszkalnych lub budynków usługowych

Żeby wybrać najlepszy projekt domu należy zwrócić uwagę na wielkość oraz kształt działki. Projekty domów jednorodzinnych będą do niej ściśle dopasowane, a wąski kształt działki pozwoli zrealizować tylko niektóre projekty domów.

Należy pamiętać, że przy budowie domu obowiązuje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa, które narzuca budowę domu w określonej odległości od granicy działki. To kluczowy element, który należy brać pod uwagę kupując projekt domu.
Przy wyborze projektu domu możemy znaleźć szeroki i ciekawy wybór gotowych brył w różnym stylu. Projekty domów gotowych obejmują między innymi domy parterowe, projekty domów nowoczesnych, domy jednorodzinne z poddaszem użytkowym oraz wiele innych.

  1. Projekt domu i budowa domu
  2. Gdzie kupić projekt domu?
  3. Gotowe projekty domów

1. Projekt domu i budowa domu

Budowa domu z projektu może być idealnym pomysłem, który pomoże zaoszczędzić nam sporo czasu, a także zaproponuje ciekawe i funkcjonalne rozwiązania. Jak wskazane było wcześniej duże znaczenie dla projektów domów ma wielkość i kształt działki. Planując budowę domu na wąskiej i niewielkiej działce musimy liczyć się z tym, że będzie to musiał być wyłącznie mały dom parterowy.
Planując wybór gotowego projektu domu warto rozważyć także nasze indywidualne potrzeby. Zarówno te obecne jak też te, które mogą pojawić się w przyszłości. Takie przyszłościowe myślenie może sprawić, że wybrany projekt domu będzie dla nas optymalny, a dzięki temu zaplanowana przestrzeń dopasuje się do naszych oczekiwań.

Jeżeli potrzebujemy więcej przestrzeni dla naszej własnej wygody lub też ponieważ planujemy dom dzielić z rodzicami lub dziećmi warto wybrać projekt dużego domu.

Ważniejszym elementem niż powierzchnia użytkowa domu, jest układ pomieszczeń. Warto zwrócić uwagę także na ich funkcjonalność, wielkość i wysokość.

Planując budowę domu, zamiast kierować się jego rozmiarem, lepiej wybierz projekt domu, który będzie odpowiadał twoim potrzebom.

2. Gdzie kupić projekt domu?

Jeżeli już zainteresowałeś się projektem domu, wszystkie szczegóły na temat jego pozyskania znajdziesz odwiedzając witrynę https://www.extradom.pl/budowa-domu gdzie specjaliści pomogą wybrać dla ciebie wymarzony projekt domu. Wszelkich porad dotyczących udzielają wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści, projektanci oraz architekci. W ofercie znajdują się projekty domów tanich w budowie oraz projekty indywidualne.

3. Gotowe projekty domów

Sięgając po gotowy projekt domu mamy możliwość zobaczyć zdjęcia zrealizowanych projektów i gotowych domów. Dzięki temu możemy mieć realny pogląd na efekt końcowy wybranego projektu. To świetna opcja, która może pomóc nam w dokonaniu wyboru, podczas przeglądania dziesiątek projektów. Przy wyborze jednak najważniejsze są nasze wymagania względem wymarzonego domu. Wybierając gotowy projekt zastanów się czy odpowie on naszym potrzebom i pragnieniom zarówno teraz jak i w nieco dalszej przyszłości.

Wybierając ten najlepszy dla nas spośród projektów domów, pamiętajmy, że powinien on podobać się nam nie tylko pod względem wizualnym. Niestety jednym z często popełnianych błędów jest szukanie domu idealnego i kierowanie się wyglądem zewnętrznym domu. Pamiętajmy, że decydując się na budowę domu jest to inwestycja na wiele lat, a być może i na całe życie, dlatego ważnym jest, żeby dom był funkcjonalny także w przyszłości. Dobrze byłoby dopasować estetykę zewnętrzną domu z jego wewnętrzną funkcjonalnością, tak, żeby spełniał oczekiwania nasze i naszej rodziny. Wybór projektu będzie inny dla domu przeznaczonego dla jednej małej rodziny oraz inny dla domu wielorodzinnego. Mieszkańcy stanowią serce naszego domu, a dom powinien być dopasowany do ich rytmu życia.

Jeśli już wiesz jaki powinien być twój przyszły dom, wiesz jakiej powierzchni oczekujesz oraz jaki styl odpowiada ci najbardziej, gotowe projekty znajdziesz na Extradom.pl.