Polecamy

BONbowa okazja

BONbowa okazja

Kursy i studia podyplomowe prawie za darmo? Mieszkańcy Województwa Łódzkiego po raz kolejny mają okazję, aby pójść na szkolenie, czy kursy realizując tzw. bony na rozwój. Za sprawą Funduszy Europejskich mogą uzyskać nawet 80% zwrotu kosztów wartości usługi.

60 mln w bonach do wzięcia

Bony na rozwój w Łódzkiem realizują tzw. operatorzy wybrani w konkursach ogłaszanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Są to HRP Group – Przepis na rozwój, Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego Bon-apetyt na rozwój, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna – Strefa RozwoYou, Łódzki Dom Biznesu – Mennica Usług Szkoleniowych, Krajowe Centrum Pracy – ŁORKK. Aktualnie Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłosił konkurs na wybór kolejnych operatorów. Do rozdysponowania jest kwota ponad 60 mln zł. Te środki powiększą pulę dostępnych bonów rozwojowych. W Łódzkiem już ponad 2000 firm skorzystało ze wsparcia w ramach Podmiotowego Systemu Finansowania Województwa Łódzkiego z Bazy Usług Rozwojowych i wyszkoliło ponad 8000 osób.

Jak sięgnąć po bony

Zgłosić można się bezpośrednio do naszych łódzkich operatorów, albo wyszukać szkolenie w specjalnie utworzonej bazie. Instytucje oferujące rozwój zawodowy mogą zostać wpisane do Bazy Usług Rozwojowych (zwanej BURem). To platforma kumulująca usługi rozwojowe. Znajdują się tam tylko zweryfikowane instytucje, organizujące programy wsparcia dla sektora MŚP. Przedsiębiorcy mogą otrzymać fundusze, w formie Bonów rozwojowych, które nawet w 80 % wartości pokrywają wykupienie usług dostępnych w BUR. Oferta szkoleń jest naprawdę imponująca – zarządzanie, finanse, języki, medycyna, rolnictwo – to tylko niektóre z kategorii dostępnych w bazie.

Marszałek Województwa zachęca do rozwoju

Obecnie, mamy rynek pracownika. Nie wystarczy już zapewnić zatrudnienia, którego jeszcze kilkanaście lat temu tak bardzo brakowało. Zmieniający się rynek pracy i jego potrzeby, dynamiczny rozwój nowych technologii i zawodów, których jeszcze do niedawna nie było, to warunki, do których należy się przygotować i dostosować. Dlatego liczne szkolenia i kursy dofinansowane z Unii Europejskiej są skuteczną odpowiedzią na potrzeby rynku pracy – mówił Grzegorz Schreiber podczas śniadania prasowego, które odbyło się 21 lutego w ŁSSE. Gośćmi śniadania byli przedstawiciele instytucji szkoleniowych, ale również osoby, które już skorzystały z bonów rozwojowych – przedstawiciele firmy Izodom oraz IT Admin. Wydarzenie promowali i uświetniły swoją obecnością ambasadorowie kampanii Zmieniamy Łódzkie, znani z Internetu blogerzy i youtuberzy.