Bez kategorii

Bikemia: Rower na lato i lata

Bikemia: Rower na lato i lata

Coraz chętniej i częściej kupujemy rowery. Co roku padają kolejne rekordy sprzedaży w Polsce, grubo przekraczające milion egzemplarzy. Czas więc dołączyć do grona szczęśliwych posiadaczy jednośladów i wybrać się do sklepu Bikemia.

Jednak, co zrobić, by dokonać właściwego zakupu i nie rozczarować się już pierwszą jazdą. Najlepiej wybrać się do profesjonalnego salonu rowerowego, gdzie fachowcy po sprecyzowaniu naszych wymagań i zerknięciu na nasze warunki fizyczne, dobiorą nam odpowiedni rower.

– Warto sprecyzować, gdzie i w jakim celu będziemy podróżować rowerem. Do jazdy do pracy raczej nie polecam roweru górskiego, dobrze sprawdzi się za to rower miejski ze zdecydowanie cieńszymi oponami, jak również rower trekkingowy z kołami o średnicy 28 cali, który przy okazji wykorzystamy na wypady za miasto. Zbliżony do niego jest rower crossowy, który zresztą uważa się za najbardziej uniwersalny. Do jazdy wyłącznie po asfalcie wybrałbym rower szosowy, z bardzo cienkimi oponami – tłumaczy Bartek Pierzyński ze sklepu rowerowego Bikemia, mieszczącego się przy ul. Wydawniczej 1/3 w Łodzi.

Bardzo ważne, aby przed zakupem roweru, wypróbować go. – Nawet krótka przejażdżka przed sklepem, pomoże nam w wybraniu wygodnego i dopasowanego do naszych potrzeb jednośladu – mówi Bartek ze sklepu rowerowego Bikemia. Dodatkowe wyposażenie ma tutaj też ogromne znaczenie, jeśli planujemy codziennie dojeżdżać do pracy to błotniki, bagażnik czy stopka ułatwią nam życie. Dzwonek, światła odblaskowe to obowiązkowe wyposażenie każdego roweru poruszającego się po drogach publicznych, oprócz tego dobrze też pomyśleć o lampkach świecących czy kasku. Warto mieć też ze sobą podstawowy zestaw naprawczy, czyli zapasową dętkę, pompkę czy zestaw narzędzi.

Po wybraniu odpowiedniego typu roweru, rozmiaru ramy, mamy też często możliwość wyboru koloru, co ma spore znaczenie, szczególnie dla Pań. Wspaniałym pomysłem, szczególnie dla osób dojeżdżających do pracy, szkoły jak i starszych może okazać się hit ostatnich lat – rower elektryczny. Zapewnia taką samą frajdę i korzyści z jazdy, jak zwykły rower. Główna różnica polega na tym, że w momencie kiedy zaczynamy pedałować, silnik dodatkowo nas wspomaga. Jest tani w eksploatacji, ekologiczny i łatwy w obsłudze. Ma tylko dwie wady, jest cięższy od zwykłego roweru, waży około 20 kilogramów i trzeba pamiętać o ładowaniu akumulatora. Poza tym dostrzec można tylko same zalety.

Ceny rowerów elektrycznych w Bikemii zaczynają się od 3999 zł, rowerów miejskich od 799 zł, trekkingowych i crossowych od 989 zł, górskich od 1159 zł, szosowych od 2999 zł. W ofercie znajdziemy też rowery składane, dziecięce i młodzieżowe. Pamiętajmy o jeszcze jednej ważnej rzeczy – o rower trzeba dbać i przynajmniej raz w roku go serwisować. Dlatego w każdym z profesjonalnych salonów rowerowych, można skorzystać z usług wykwalifikowanego i profesjonalnie wyposażonego serwis.

Salony rowerowe Bikemia
Łódź, ul. Wydawnicza 1/3, tel. 42 672 44 42
Piotrków Tryb., ul. Kasztelańska 2, tel. 792 607 202
Tomaszów Maz., ul. Warszawska 2/4, tel. 44 724 56 03
Bełchatów, ul. Lipowa 1B, tel. 44 632 74 26
Wieluń, Fabryczna 6, tel. 728 405 402