Biznes

Bezpieczny i niezawodny jak Volkswagen

Bezpieczny i niezawodny jak Volkswagen

O bezpieczeństwie, nowych modelach i trendach zakupowych rozmawiamy z Pawłem Olendrem, kierownikiem salonu Volkswagen Osobowe Krotoski-Cichy Łódź.

LIFE IN. Łódzkie: Volkswagen – samochód dla ludu, czy jednak dla wybranych?

Paweł Olender: Faktycznie kiedyś marka kojarzona była z samochodem „dla ludu”, ale w ostatnich latach to się zmieniło. Dziś większość modeli nawiązuje do klasy premium i śmiało może konkurować z samochodami wyższych marek. Przykładem niech będzie nasz najnowszy Touareg, który w niczym nie ustępuje samochodom tej klasy marek premium. W tym modelu wszystko jest idealne poczynając od użytych materiałów, poprzez jakość wykończenia, na dynamice kończąc. Nasze auta w ostatnich latach zyskały dużą przewagę jakościową i technologiczną nad konkurencją, ale cena nie wzrosła diametralnie i dzięki temu dostępne są dla większego grona społeczeństwa.

Mówi się VW, a myśli się niezawodne auto. Kto kupuje VW? 

Klienci wierni marce od lat, którzy nie wyobrażają sobie, by mogli jeździć czym innym. Stanowią oni około 65-70 procent wszystkich naszych klientów. Przyjęło się, że Volkswagen jest trochę droższy od konkurencji, ale w zamian oferujemy dobrą jakość, dbałość o bezpieczeństwo, bezawaryjność, duży zakres pakietów serwisowych, przedłużoną gwarancję i doskonalą obsługę także po wyjeździe z salonu, a na to klienci w dzisiejszych czasach bardzo zwracają uwagę.

Zmienił się też sposób zakupu samochodów.

To prawda. Kilka lat temu większość klientów kupowała auta za gotówkę, dzisiaj 90 procent samochodów kupowanych jest we wszelkiego rodzaju finansowaniach, jak chociażby w programie Volkswagen Business Care skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw, czy finansowaniu EasyDrive dla klientów indywidualnych. Te systemy sprawiają, że można jeździć autem przez 2-4 lata i po tym czasie wymienić je na nowe, to się klientom nie tylko podoba, ale i opłaca.

Opinia jest taka, że co 4-5 lat należy wymienić samochód, by nie narażać się na rosnące koszty eksploatacji, napraw itp. A Volkswagen co ile lat powinien być wymieniany?

Kiedyś jak ktoś kupował samochód za gotówkę to jeździł nim 7-9 lat, teraz ze względu na formy finansowań góra 3-4 lata i nie ma to nic wspólnego z awaryjnością. Oczywiście jest grono klientów, którzy po zakupie swojego wymarzonego Volkswagena zamierzają jeździć nim zdecydowanie dłużej niż 4 lata i to właśnie takich klientów zachęcamy do korzystania z autoryzowanego serwisu VW nawet po okresie gwarancji. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić bezawaryjność na długie lata.

Który z szerokiej gamy modeli sprzedaje się najlepiej?

Takim naszym znakiem rozpoznawczym przez lata były VW Golf i Passat, które cały czas dobrze się sprzedają. Nasi klienci nie tylko przywiązują się do marki, ale i modelu, którym jeżdżą, ale jak wiadomo trendy się zmieniają i teraz na czasie są crossovery i SUV-y. W ofercie mamy: T-Roca, Tiguana i Tiguana Allspace. Są to modele cieszące się niezwykłą popularnością, bijące wszelkie rekordy sprzedażowe. Pod koniec czerwca do grona SUV-ów dołączył niezwykle luksusowy Volkswagen Touareg, który stanowi konkurencję dla samochodów klasy premium.

Kilka miesięcy temu Volkswagen wprowadził na polski rynek model Arteon. Czy spodobał się kierowcom?

Arteon wyznaczył nowe trendy, wprowadził markę w świat prestiżu i mocno zaczął konkurować w segmencie premium ze względu na: jakość materiałów, wykończenie, spasowanie i oczywiście cenę. Spodobał się klientom.

A są jakieś szczególne różnice między najnowszymi modelami, a tymi sprzed roku?

Oczywiście. Przodujemy w zakresie bezpieczeństwa. Mamy wiele systemów, które podczas jazdy monitorują zachowanie kierowcy. Gdy zasłabnie auto samo hamuje, na autostradzie zjeżdża na pobocze, potrafi samo zaparkować z przyczepą. Mamy samochody z noktowizorami, więc jadąc nocą lasem widzimy wszystko, co się dzieje wokół, mamy bogate systemy antykolizyjne w mieście, nasze samochody potrafią już rozpoznawać pasy ruchu nie tylko malowane na biało, ale i na żółto, mamy aktywne tempomaty z ustawieniem odległości do poprzedzającego samochodu. Naprawdę w zakresie bezpieczeństwo możemy sporo zaoferować.

Czym powinniśmy się kierować podejmując decyzję o zakupie nowego samochodu?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie, każdy z nas ma inne potrzeby i wyobrażenia, dlatego mamy doskonały zespół, który potrafi dopasować odpowiedni model do potrzeb klienta. W naszym salonie każdy znajdzie coś dla siebie, bo mamy naprawdę szeroką gamę modeli, od małych miejskich aut, poprzez przestronne limuzyny, po wielkie SUV-y. I zakres cenowy też dostosowany do możliwości, poczynając od 31 tysięcy złotych na kwotach powyżej 500 tysiącach kończąc. Jest w czym wybierać.

Pomówmy jeszcze o nowościach.

Z końcem 2017 pojawił się Tiguan Allspace, samochód siedmioosobowy, mamy nowe Polo, zupełnie odmienne od dotychczasowych wersji, jest T-Roc, który dosłownie rozkochał w sobie klientów i wyjątkowego – Touarega, który dopiero co się pojawił, a już zrobił duże zamieszanie w segmencie samochodów klasy premium.

Rozmawiała Beata Sakowska

Salon Volkswagen Krotoski-Cichy Łódź
ul. Niciarniana 51/53 92-320 Łódź
tel.: 42 677 17 00
infovw@krotoskicichy.com
serwis.vwaudi@krotoskicichy.com
www.volkswagenlodz.pl