Miejsca

Bakes&Cakes – najsłodsze miejsce w Łodzi

Bakes&Cakes – najsłodsze miejsce w Łodzi

Lokal Bakes&Cakes rozpoczął działalność kilka tygodni temu, dziś to jedno z najsłodszych miejsc w Łodzi! Na Gości czekają niesamowite połączenia smakowe ukryte w monoporcjach, ciastach, pralinach, lizakach z czekolady, autorskich tabliczkach czekolady. Do tego kawa wypalana przez jedną z najlepszych palarni w Polsce oraz 10 gatunków herbat bez sztucznych aromatów!

Powiedzieć o Bakes&Cakes, że to nowa kawiarnia w Łodzi to jakby nic nie powiedzieć. Lokal w biurowcu przy ulicy Ogrodowej róg Zachodniej to oryginalne miejsce na gastronomicznej mapie Łodzi. Ten koncept łączy w sobie charakter cukierni i kawiarni z dodatkiem piekarni i bistro. Poza słodkościami i kawą można tutaj kupić tradycyjne wypieki cukiernicze i chleby, zjeść sałatkę, kanapkę czy szybki lunch. To wszystko w nowoczesnej i stylowej przestrzeni. Klimatyczne kawiarnie wciąż jeszcze wielu osobom kojarzą się z zaciemnionymi wnętrzami.

W Bakes&Cakes jest zupełnie inaczej – ogromne, przeszklone ściany z widokiem na ulicę i Pałac Poznańskich to coś, co daje niezapomniane wrażenia i pozwala na całkowity relaks. Lokal doskonale wpisuje się także w modną dziś koncepcję insta-friendly, czyli miejsca z wnętrzem nadającym się do zrobienia ładnych i klimatycznych zdjęć, którymi później chwalimy się na naszych profilach w mediach społecznościowych.

W Bakes&Cakes rzeczywiście wystarczy przekroczyć próg i jeszcze przed zamówieniem ciastka i kawy, ręce same sięgają po aparat. Otoczeni roślinami i stylowymi meblami czujemy się tam przytulnie i ciepło. Duże wrażenie na gościach lokalu robią podwieszone pod sufitem dekoracje – ponad 200 słoi wypełnionych zielenią.

Bakes&Cakes to biżuteryjna cukiernia znanego, łódzkiego i istniejącego od ponad 35 lat zakładu piekarsko-cukierniczego Piekarenka. Za efekty odpowiadają w głównej mierze, działający w łódzkiej gastronomii Przemysław Wieloch, uznany łódzki szef kuchni oraz Mariusz Siewierski, szef produkcji sieci Piekarenka. Dzięki współpracy obu panów udało się stworzyć oryginalne połączenia smaków proponowanych w monoporcjach. Próbowaliście kiedyś połączyć smak szpinaku, malin i orzechów laskowych albo chałwę z rabarbarem i sezamem? Naprawdę warto!

W Bakes&Cakes można również kupić ciasta i torty na wagę, praliny i czekolady, drożdżówki, pączki i nadziewane rogaliki. Dostępny jest świeży i pachnący chleb, a także słodkie bułki znane z Piekarenki. Nie brakuje także sałatek, dań lunchowych czy kanapek z oryginalnymi połączeniami. Szczególnie warte polecenia są łosoś z mascarpone z chrzanem, mostek wołowy z brie i sosem z dodatkiem palonej cebuli czy tuńczyk z fasolką szparagową i ziemniakiem. Do tego soki z Wiatrowego Sadu i wyśmienite mieszanki kaw i herbat, które już niedługo będzie można kupić na wynos, podobnie jak sprowadzane z całego świata markowe czekolady.

W tygodniu Bakes&Cakes pracuje od 9.00 do 19.00, w soboty w godzinach 9.00-18.00.

Bakes&Cakes
Łódź, ul. Ogrodowa 8
tel. 506 691 409
facebook.com/BakesCakesLodz