Uroda

Bądź piękna na co dzień

Bądź piękna na co dzień

O naturalnym pięknie, gładkiej skórze, pozbyciu się zbędnej tkanki tłuszczowej oraz holistycznym podejściu do pacjenta, rozmawiamy z Moniką Zabielską, kosmetolog, właścicielką Select Beauty, nowego salonu kosmetologicznego w Łodzi.

LIFE IN. Łódzkie: Select Beauty to nowe miejsce w Łodzi, w którym kompleksowo możemy zadbać o urodę. Proszę powiedzieć, w czym się specjalizujecie?

Monika Zabielska: Oferujemy szeroki wachlarz zabiegów odmładzających na twarz, modelujących ciało, epilacji laserowej, a także tych, służących relaksowi. W naszym salonie najważniejsze są dwa aspekty – konsultacja kosmetologiczna i najnowocześniejsze urządzenia wspomagające naszą pracę. Doradzamy i opiekujemy się pacjentami kompleksowo, jesteśmy z nimi w stałym kontakcie – niemal jak trener personalny, dostępne 24 godziny. Każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia, ale nie ukrywam, że istnieje też pewna sezonowość i moda również w branży kosmetologicznej.

Co jest więc teraz trendy?

Na pewno epilacja laserowa, która już od lat jest zabiegiem pożądanym zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. Na pozbycie się zbędnego owłosienia jest wiele sposobów, niestety większość z nich kojarzy się z dużą bolesnością. Wiemy od pacjentów, że najczęściej rezygnują z epilacji właśnie ze względu na duży ból towarzyszący zabiegowi i to zabiegowi najczęściej długiemu, wymagającemu woreczków z lodem. W Select Beauty zapominamy o tych minusach epilacji. Wprowadziliśmy nowy laser – Thunder MT. Jest to najszybszy i najmocniejszy sprzęt, dzięki czemu sam zabieg trwa krótko, jest bezbolesny, a przy tym nie traci na skuteczności. Polecam każdej pani, oczywiście panowie też są mile widziani.

Czy można wskazać moment, kiedy pierwszy raz powinniśmy oddać się w ręce profesjonalistów?

Nie ma idealnego momentu na pierwszą wizytę w salonie kosmetologicznym. Najczęściej trafiamy do gabinetu za namową kogoś, z polecenia. Są jednak pewne objawy, które podpowiadają pacjentowi, że już najwyższa pora skorzystać z wiedzy profesjonalistów w tym zakresie. Zwykle powodem pierwszej wizyty u młodszych pacjentów są problemy ze skórą trądzikową. Dorośli pojawiają się, gdy zauważają u siebie pierwsze oznaki starzenia – przesuszoną skórę, pierwsze mocniej widoczne zmarszczki. Inni przychodzą, bo zauważyli w lustrzanym odbiciu jakąś niedoskonałość i chcą z nią coś zrobić. Bez względu na wiek pacjenci przychodzą na epilację laserową. Matki przyprowadzają swoje córki na pierwszą epilację. Same zaś po spotkaniu z Thunderem i zakończeniu serii zabiegów na jednej partii ciała zaczynają kolejne. Panie namawiają do wizyt także swoich mężczyzn. Współczesna kosmetologia ma naprawdę dużo do zaoferowania i jest to praca, której efekty mogą pozytywnie zaskoczyć.

Co jest podstawą skutecznych zabiegów?

Kosmetolog o holistycznym podejściu, taki który potrafi kompleksowo spojrzeć na problem pacjenta, potrafi go dobrze zdiagnozować, dobrać indywidualną terapię, a gdy istnieje taka konieczność – wskazać innych specjalistów. Ważne jest także samo zaangażowanie pacjenta – regularne korzystanie ze wskazanych zabiegów, dbanie o siebie i stosowanie na co dzień pielęgnacji, którą zalecił kosmetolog. Uważam, iż równie ważne jest stosowanie oryginalnych technologii oraz skrupulatne przestrzeganie procedur zabiegowych, co jest podstawą naszej pracy w Select Beauty.

W ofercie znalazłam też modelowanie sylwetki.

Mamy najnowocześniejsze urządzenia wspomagające spalanie tłuszczu, modelowanie sylwetki, konturów twarzy czy pozbycie się cellulitu. Szczególnie polecam zabieg ONDA Deka. Zabieg pomagający walczyć z nadmiarem tkanki tłuszczowej wykorzystujący technologię unikalnych mikrofal Coolwaves™. Precyzyjnie niszczy komórki tłuszczowe, prowadząc do ich usunięcia z organizmu. Ta przełomowa technologia pozwala osiągnąć spektakularne efekty w szybki i komfortowy dla pacjenta sposób. Już po trzech zabiegach zmniejszyłam u mojego narzeczonego obwód w pasie o pięć centymetrów. Kolejna rewelacyjna technologia to Endermologie LPG Alliance, czyli masaż podciśnieniowy. To skuteczna, bezpieczna i nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki, a w połączeniu z ONDA Deka daje spektakularne efekty.

Które zabiegi są wybierane najczęściej w Select Beauty? Tak jak wspomniałam, mamy pewną sezonowość i teraz, ze względu na pogodę, króluje epilacja laserowa. W tym okresie jest ona najbezpieczniejsza i widać, że nasi pacjenci przygotowują się już do lata. Dobierając technologie depilacji laserowej do Select Beauty, spędziliśmy długie godziny testując je na sobie. Bezbolesność i wysoka skuteczność przekonały nas do urządzenia Thunder MT. Thunder MT to duża oszczędność czasu – bikini zajmuje około piętnastu minut, a nogi pół godziny. Zostaje więc jeszcze kilka minut na pyszną kawę w naszych różowych fotelach.

Kosmetologia, to dziedzina, w której wszystko zmienia się dynamicznie, jak Pani nadąża za tymi zmianami?

Kosmetologia jest nie tylko moim zawodem, ale też pasją. Szkolę się więc nieustannie, by poszerzyć swoją wiedzę. Naszym celem jest dążenie do naturalnego piękna i poprawy jakości życia pacjentów, a osiągamy to łącząc w swojej pracy profesjonalizm i wiedzę z pasją i zaangażowaniem.

 

Rozmawiała Beata Sakowska
Zdjęcia Paweł Keler i Select Beauty

Select Beauty
Łódź, ul. Nowomiejska 5/U1
tel. 668 520 947
office@selectbeauty.pl
www.selectbeauty.pl