Polecamy

ArtGalery w Monopolis – tu sztuka spotyka się z biznesem

ArtGalery w Monopolis – tu sztuka spotyka się z biznesem

.

Poszukiwanie partnerstwa, wzajemności i innowacyjności to powody do współpracy przedsiębiorców z artystami i tworzenia strefy sztuki w postindustrialnej przestrzeni. Połączenie sztuki i biznesu w Monopolis, to proces trwający od wielu lat i ciągle doskonalony.

Teatr, koncerty, muzeum, spotkania teatralne w Parku Źródliska, promocja artystów w wydawanym Kalendarzu Virako, wspieranie określonych grup społecznych to droga do stworzenia przyjaznej i atrakcyjnej przestrzeni – Monopolis. Miejsca uhonorowanego światową nagrodą, w której tradycja spotyka się z nowoczesnością.

 

Sztuka zawsze ma ogromny potencjał wspierania transformacji i rozwoju takich miejsc, jak zakłady po dawnym Monopolu Spirytusowym. Intensywność tych zmian zwykle zależy od wizji i filozofii wspierającej jej nowoczesnej kadry. Dzięki współpracy artyści mogą poszerzać swoją misję, zdobywając nowe obszary i inspiracje do dalszego działania.

W obecnym, trudnym pod wieloma względami, czasie „cyfrowego świata” i okresie postpandemicznym powstało w Monopolis miejsce, w którym możemy spotkać się twarzą w twarz ze sobą i ze sztuką. Stworzone z potrzeby dzielenia się, a nie podziałów, twórczego podejścia do rzeczywistości i połączenia potrzeb ludzi. ArtGalery – przestrzeń do spotkań potrzebnych i istotnych w życiu każdego z nas.

Pierwsza wystawa w ArtGalery to połączenie różnych osobowości i dziedzin sztuki. Daniela Kryśka Jałkiewicz – rzeźba, Darek Fiet – malarstwo, Sylweriusz Koperkiewicz – design i Jerzy Maciej Koba – fotografia. Cztery osoby, cztery wizje, abstrakcja i realność, kształt i forma, fotografia i malarstwo. Poszukujemy i tworzymy nowe miejsce na mapie naszej Łodzi.

Spotkajmy się w nowej ArtGalery na wystawie, którą stworzyliśmy wspólnie, artyści i wspaniały zespół ludzi z Monopolis. Zapraszam!

Jerzy Maciej Koba