Polecamy

Art_Inkubator, czyli początek drogi na biznesowy szczyt!

Art_Inkubator, czyli początek drogi na biznesowy szczyt!

Jest takie miejsce w Łodzi, gdzie biznes łączy się ze sztuką, a osoby kreatywne, zdolne i przedsiębiorcze próbują osiągnąć sukces. Miejsce unikatowe i nowoczesne, które sprawia, że każdy start-­up branży kreatywnej chciałby właśnie tutaj zacząć swój marsz na biznesowy szczyt!

Art_Inkubator przy Tymienieckiego 3 jako instytucja otoczenia biznesu już od sześciu lat przyciąga osoby prowadzące działalność gospodarczą związaną z kulturą i twórczością, łączące działalność artystyczną z przedsiębiorczością. Mogą tu znaleźć miejsce w pracowni, biurze albo galerii, ale mogą też zostać rezydentami bez stałego miejsca i korzystać ze strefy coworkingowej. Przez sześć lat przez Art_Inkubator przewinęło się ponad 70 przedsiębiorców z branży kreatywnej. Wielu z nich cały czas aktywnie działa na rynku. Każdy kryzys gospodarczy zawsze najboleśniej uderza w tych, którzy są na początku swojej drogi biznesowej. Ale każdy kryzys może być też okazją, którą warto dostrzec i wykorzystać. W ciężkich czasach warto też pomagać i dzielić się z tymi, którzy tego potrzebują i oczekują. A zatem dzielimy się – zaprosiliśmy na łamy LIFE IN. Łódzkie obecnych rezydentów Art_Inkubatora, by mogli zaprezentować swoją działalność. Na ich potrzeby oddaliśmy kilka stron i trochę miejsca na naszej stronie internetowej. W ten sposób chcemy pomóc w rozpropagowaniu ich działalności.

Maciej Trzebeński, Dyrektor Fabryki Sztuki (jej częścią jest Art_Inkubator):
Kiedy mnie ktoś prosi, żebym krótko scharakteryzował, czym jest Art_Inkubator, to mówię, że to specyficzne laboratorium. Rezydenci się nie powtarzają, każdy jest inny, ma inne pomysły, potrzeby, kompetencje i oczekiwania. Mamy też świadomość, że wszyscy są na początku swojej drogi biznesowej i czasami trudno im na stałe zdefiniować swoją przyszłość. Dlatego od czasu do czasu, mniej lub bardziej delikatnie, przypominamy im, że są tutaj po to, żeby tworzyć nową wartość i zarabiać na tym. Formuła Art_Inkubatora wciąż ewoluuje. Zależy nam na tym, aby to miejsce było cały czas otwarte dla wszystkich tych, którzy mają pomysł na biznes. Chcemy dać im szansę w każdym momencie ich działalności, a nie raz na dwa lata, czy raz na rok. Tym bardziej że – jak mówią sami rezydenci – jest to prestiżowe miejsce, dlatego chcemy, żeby było dostępne dla większej liczby przedsiębiorców.


Fabryka Sztuki w Łodzi
Łódź, ul. Tymienieckiego 3
tel. 42 207 35 70, fax 42 207 35 70
e-mail: art_in@fabrykasztuki.org
www.artinkubator.com

 

REZYDENCI

Yatta Architekci

Projektowanie architektoniczne wymaga specjalistycznej wiedzy oraz pasji. Właśnie tym charakteryzuję się nasz zespół. Jesteśmy pracownią architektoniczną z uprawnieniami do projektowania bez ograniczeń. Dla naszych klientów przygotowujemy projekty budynków mieszkalnych, biurowych i przemysłowych. Zawsze ściśle współpracujemy z inwestorem, aby na końcu powstał budynek, który w pełni spełnia jego oczekiwania. Nasza młoda pracownia zdobyła już kilka nagród w międzynarodowych konkursach. Ważne jest dla nas również dokształcanie się w zakresie ochrony środowiska. W składzie projektowym posiadamy architekta z europejskim certyfikatem projektanta domów pasywnych i energooszczędnych. Mamy nadzieję na dalszy rozwój oraz pomoc w tworzeniu wartościowych przestrzeni, które podnoszą poziom życia ich użytkowników i otoczenia.

YATTA ARCHITEKCI
90-312 Łódź, ul. Zwycięstwa 2
tel. 513 094 481
e-mail: biuro@yatta-architekci.pl
www.yatta-architekci.com
facebook.com/yattaarchitekci/

 

Ada Skotnicka

Zajmuje się grafiką i ilustracją. Specjalizuje się w projektowaniu wzorów na wyroby tekstylne. Pomagam markom modowym tworzyć unikatowe nadruki do kolekcji. Firmom wnętrzarskim proponuję współpracę w zakresie projektowania tapet, tkanin obiciowych, wszelkiego rodzaju tekstyliów domowych, firmom papierniczym oferuję projekty papeterii, papierów pakowych, kartek okolicznościowych. Każdy mój projekt tworzony jest z pasją – elementy, których używam do zbudowania kompozycji, są ręcznie malowanie lub rysowane. Oprócz nadruków tworzę także ilustracje na zamówienie. Niebawem oferta zostanie poszerzona o gotowe plakaty i kartki, które będą mogły ozdobić wnętrza Państwa domów. Masz pomysł na wzór, ale nie wiesz jak go zrealizować? Pomogę!

ADA SKOTNICKA
90-365 Łódź, Tymienieckiego 3
tel. 514 386 898
adriannaskotnicka@gmail.com
www.adaskotnicka.com
instagram.com/adaskotnicka

 

Agnieszka Cytacka Fotografia

Po roku intensywnej pracy nad projektem Łodzianki. Atlas Piękna z sesjami 101 kobiet na tle łódzkich plenerów, zostałam rezydentką Art_Inkubatora. To tutaj zapraszam na indywidualne sesje. Przez lata zajmowałam się słowami, bo w nich upatrywałam mądrości i możliwości życia wieloma życiami. Potem pochłonął mnie teatr, gdzie latami oswajałam się z żywym obrazem. W międzyczasie coraz aktywniej zaczęłam poznawać świat na własną rękę, dokumentując fotograficznie zastany krajobraz i pisząc o tym na stronie takenfromtravel.com. Świat okazał się absorbujący, wielki, smakowity i zachwycający w swej różnorodności. W krajobrazie coraz częściej dostrzegałam człowieka. Podchodziłam do niego coraz bliżej, by wreszcie spojrzeć mu w samą źrenicę. Z tych materii zrodził się portret – tkanie indywidualnej historii za pomocą światła i emocji.

AGNIESZKA CYTACKA FOTOGRAFIA
90-365 Łódź, ul. Tymienieckiego 3
agnieszka.cytacka@gmail.com
facebook.com/agnieszkacytacka.photography
instagram.com/agnieszkacytacka.fotografia/

 

Animusz Studio

Studio animacji, założone przez Magdalenę Parszewską. Z pasją i profesjonalizmem realizujemy krótkie formy filmowe w szerokim wachlarzu technik – to zarówno cyfrowe 2D, jak i tradycyjna animacja lalkowa, wycinankowa, plastelinowa i mieszana. Tutaj – jak to w animacji – wszystko może się zdarzyć! Ogranicza nas tylko wyobraźnia, a tej mamy nieskończone pokłady. Przyjdź do nas ze swoim projektem, a my tchniemy w niego życie, uczynimy wyjątkowym i wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązania, dostosowując realizację do Twoich potrzeb. W Animusz Studio podejmujemy się zadań specjalnych, żaden projekt nie jest zbyt mały lub zbyt wielki. Wykonujemy animowane krótkie metraże, teledyski, spoty, wizualizacje, elementy na strony www, a także filmy edukacyjne i instruktażowe. Prowadzimy również warsztaty filmowe w Fabryce Sztuki w Łodzi, gdzie znajduje się nasza siedziba.

ANIMUSZ STUDIO
90-365 Łódź, ul. Tymienieckiego 3, lok. 129A
tel. 796 633 631
magdallena.parszewska@gmail.com
www.animuszstudio.com

 

Archizo

Design i edukacja? Estetyka i świetna zabawa? Mądry gadżet, który zmienia oblicze marketingu? Architektoniczna układanka Archizo łączy wszystkie te elementy w spójną całość. To intrygujący i mądry gadżet zaprojektowany w formie klocków do samodzielnego złożenia przedstawiający perły architektury. Klocki zostały pocięte tak, aby odzwierciedlać elementy fasady takie, jakie rzeczywiście są, a każdy detal architektoniczny odwzorowywany jest przy pomocy precyzyjnie grawerowanych linii. Dzięki temu układanka świetnie wygląda, angażuje i perfekcyjnie odzwierciedla wygląd budynku. Archizo to świetna zabawa, edukacja, design który robi dobrze w marketingu, nagradzany i doceniany przez profesjonalistów. Układanka została wyróżniona w konkursie Must Have 2020 organizowanym przez Lodz Design Festival oraz zdobyła brązowy medal w międzynarodowym konkursie Design That Educates w kategorii product design.

ARCHIZO
90-365 Łódź, ul. Tymienieckiego 3
tel. 601 518 014, 794 052 612
archizoblocks@archizo.eu
www.archizo.pl
facebook.com/ArchizoBlocks
instagram.com/archizoblocks

 

ARR Architecture

Jesteśmy firmą doradczo-projektową. Naszym mottem jest creating sharef value – czyli kreowanie wartości dodanej, nie tylko dla klientów bezpośrednich, ale również dla odbiorcy końcowego. Wartość tę realizujemy poprzez rozwiązania, które wynikają z potrzeby i wymagań miejsca, nie definiując z góry określonego schematu. Pamiętamy, że przestrzeń i budynek tworzony jest przez ludzi i dla ludzi, stąd wierzymy, że komunikacja i zaufanie jest podstawą dobrego zespołu. Posiadamy międzynarodowe doświadczenie zdobyte w krajach takich jak Polska, Niemcy czy Szwajcaria. Możemy prowadzić projekty w języku polskim, niemieckim i angielskim. Posiadamy uprawnienia do projektowania w Polsce oraz na terenie Niemiec. Współpracując z deweloperami, agencjami nieruchomości oraz biurami projektowymi, przygotowujemy projekty osiedli i budynków mieszkaniowych, biurowych, wielofunkcyjnych oraz projekty typu repositioning projects.

ARR ARCHITECTURE
90-365 Łódź, Tymienieckiego 3
tel. 692 594 120
info@arr-architecture.com
www.arr-architecture.com

 

Bechann

Z paski tworzenia z tego co jest! To krótkie zdanie określa to, co robię. Od zawsze tak było, lecz nie zawsze zwracałam na to uwagę. Świadomość dotarła do mnie kilka lat temu. Odkrycie tego, było przełomem – dostrzegłam moje „diamentowe pole”. Z tego powodu znalezienie zużytego materiału do kreatywnego, ponownego przetworzenia było tak łatwe, że wręcz niezauważalne. W ten sposób powstały pierwsze prace – obrazy, niewielkie multiplikacje. Stare kable doskonale sprawdziły się też jako materiał do wytworzenia oryginalnej biżuterii, abażurów czy pasków do toreb. W całości wykonywanych ręcznie, z największą starannością. Ale to industrialne obrazy stanowią clou mojej działalności. „Nowe Połączenia” to seria pierwszych z nich, które trwale zdefiniowały to, co tworzę. Z jednej strony, pokazują możliwość kreowania nowych kształtów, na bazie zużytych materiałów a z drugiej dały mi łączność z tym, co czuję, widzę i mogę stworzyć.

BECHANN
90-365 Łódź, ul. Tymienieckiego 3, budynek B, galeria 08
tel. 608 054 050
a.b@bechann.com
www.bechann.com
facebook.com/annabecherka/

 

Brave Boy Studio

– dwóch dyplomantów Fotografii i Multimediów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Na koncie mają współpracę z wieloma muzykami z Polski, Czech, Chin itd. Współtworzą seriale realizowane w Polsce i Izraelu, współpracowali z Canal + Global, a obecnie pracują nad pełnometrażowym dokumentem realizowanym w Estonii i Rosji. Brave Boy Studio powstało z miłości do filmu. Wytwórnie tworzą: Wojciech Kamerys, uczestnik wielu wystaw w Łodzi, Gdyni i Bydgoszczy, który w swojej twórczości porusza tematy relacji człowieka i architektury, funkcji światła i cienia w klasycznej fotografii srebrowej oraz Jan Kazimierz Barnaś, który w swoich pracach bardzo często podejmuje temat destrukcji obrazu fotograficznego, a poza fotografią pasjonuje się filmem i sztuką video.

BRAVE BOY STUDIO
90-365 Łódź, ul. Tymienieckiego 3, lok. 129A
tel. 530 450 322
braveboystudio@gmail.com
www.braveboystudio.com
facebook.com/braveboystudio
instagram.com/braveboystudio

 

Ciężko Zmazać

Przedstawiamy nasz siostrzany tandem: Karolina, tatuatorka, projektantka graficzna, za chwilę mama małej Kalinki, a przy okazji szczęśliwa żona niepoprawnego optymisty Arka oraz Michalina, mózg operacyjny, życiowa farciara, w naszej firmie zajmuje się dokumentacją, social mediami, oraz jest mistrzynią makijażu permanentnego brwi, prywatnie mama super Mikołaja i żona nieokiełznanego Mateusza. Od dawna marzyło nam się prawdziwe studio tatuażu, nie chciałyśmy już pracować u kogoś, bo wiedziałyśmy, że zawsze będziemy to robić pod czyimś szyldem, a przecież same miałyśmy dużo do zaoferowania robiąc coś po swojemu. W swoich tatuażach Karolina głównie inspiruje się motywami zwierzęcymi, roślinnymi. W naszej pracy inspiracją może być wszystko, bo wszystko można ze sobą łączyć. Karolina lubi też pracować na podstawie czyjegoś pomysłu, ale stara się zaproponować swoją wizję danej koncepcji. Stawiamy na naturalność, bezpieczeństwo i komfort naszych klientów i staramy się każdego traktować po przyjacielsku.

CIĘŻKO ZMAZAĆ – STUDIO TATUAŻU
90-365 Łódź, ul. Tymienieckiego 3
tel. 579 633 454
ciezkozmazac@gmail.com
facebook.com/studiotattoostudioprojektowemakijazpermanentny
instagram.com/ciezko_zmazac_permanent_makeup/

 

Endless Tree Production

To mobilne studio nagrań dźwiękowych – w lesie, sali koncertowej, przy kominku… Nagrania z partyturą, udźwiękowienie filmów, montaż audio, miks, mastering – usługa kompleksowa, okraszona zaraźliwie doskonałym samopoczuciem realizatora. To również kompozycja muzyki i oddanie jej w postaci pliku dźwiękowego lub nut. To także warsztaty muzyczne i okołomuzyczne dla wszystkich, bez granic wiekowych, bez edukacji muzycznej i na każdym stopniu „wtajemniczenia”, zajęcia indywidualne i grupowe. Bo nieprawdą jest, że muzyka jest tylko dla wybranych. Muzyka to życie, a życie – to my. To również management, czyli organizowanie życia artystycznego od pierwszej do ostatniej sekundy. Wnioski o dofinansowanie – to chleb powszedni! ETP to Paweł Odorowicz – muzyk, kompozytor, producent, zdystansowany do siebie, uzależniony od uśmiechu życiolub. Ma na koncie ponad 40 produkcji audio i wideo. I dalej mu się chce.

 

ENDLES TREE PRODUCTION
Paweł Odorowicz
90-365 Łódź, Tymienieckiego 3
tel. 501 765 699
p.odorowicz@gmail.com
www.endlesstree.eu

 

Ewelina Madalińska

Jest projektantką wzornictwa przemysłowego oraz przestrzeni. Tworzy pracownię projektowania produktu i architektury wnętrz. Pomaga firmom wdrażać nowe produkty na rynek, tak by zwiększyć ich konkurencyjność. Ma doświadczenie w zarządzaniu procesem na wszystkich etapach: od koncepcji, przez prototypowanie aż do wdrożenia. Specjalizuje się w projektowaniu form wyposażenia wnętrz, mebli, oświetlenia, zabawek, opakowań. We wzornictwie nie unika nowych wyzwań. Swobodnie porusza się w obszarze łączenia produktu z przestrzenią. W swojej pracowni projektuje również wnętrza i przestrzenie wystawiennicze, handlowe oraz ekspozycyjne. W projektowaniu stara się szukać balansu pomiędzy potrzebami przemysłu i środowiska naturalnego. Chętnie łączy się w zespoły składające się ze specjalistów różnych branż, współpracując z technologiami, architektami czy strategiami.

EWA MADALIŃSKA
90-365 Łódź, ul. Tymienieckiego 3
tel. 607 334 989
ewmadalinska@gmail.com
www.ewelinamadalinska.pl
facebook.com/product.interior.visual

 

JO

Nazywam się Jacek Olszewski i jestem profesjonalnym fotografem. Fotografia towarzyszy mi od kilkunastu lat, jest moim wykształceniem, zawodem i pasją. Fotografia wnętrz, architektury i mebli, to dziedziny wymagające nie tylko doświadczenia i technicznej biegłości. To dyscypliny, do których potrzebny jest wewnętrzny spokój, cierpliwość i wyczucie kompozycji, ale też zrozumienie rynku, a przede wszystkim potrzeb poszczególnych grup klientów. Moimi klientami są przede wszystkim biura architektoniczne i projektanci wnętrz, którzy właśnie za pomocą profesjonalnych sesji zdjęciowych mogą zaprezentować zrealizowane projekty. Pracuję także z deweloperami, właścicielami hoteli, producentami mebli oraz bezpośrednio z wykonawcami. W skład zespołu, z którym pracuję wchodzą, stylista, mający wieloletnie doświadczenie w projektowaniu wnętrz oraz retuszer na co dzień zajmujący się postprodukcją zdjęć produktowych.

JACEK OLSZEWSKI
90-365 Łódź, ul. Tymienieckiego 3, lok. 129A
tel. 668 361 274
poczta@jacekolszewski.com
www.jacekolszewski.com
facebook.com/jacekolszewskicom/

 

Ju/Like/Design

Autorska pracownia zajmująca się projektowaniem wnętrz oraz tworzeniem fotorealistycznych wizualizacji. Pracownia specjalizuje się w projektowaniu wnętrz mieszkalnych i użyteczności publicznej, wykonuje projekty i aranżacje pojedynczych pomieszczeń oraz całych mieszkań, domów lub przestrzeni publicznych. Z oferty mogą Państwo wybrać projekt wykonawczy lub koncepcyjny wnętrza, a także fotorealistyczne wizualizacje wnętrz, produktów, mebli oraz architektury. Julia Dydel to założycielka Ju/ Like/Design. Jest absolwentką Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Swoje doświadczenie zdobyła w Polsce i za granicą, w pracowniach projektowych, przy współpracy z projektantami, architektami oraz deweloperami.

JU/LIKE/DESIGN
Pracownia Projektowa Julia Dydel
90-635 Łódź, ul. Tymienieckiego 3
tel. 579 651 239
pracownia@julikedesign.pl
www.julikedesign.pl
facebook.com/pracowniajulikedesign
instagram.com/julikedesign

 

Mioou

Tworzymy meble dla kotów służące do drapania, które powstały z potrzeby chwili, miłości do kotów, pięknych przedmiotów i troski o meble w domu. Powszechnie wiadomo, że koty uwielbiają tekturę, a szczególnie puste pudła i pudełka, w których z wielką przyjemnością się układają. Kochają też filc, bo jest podobny do materiałów obiciowych naszych kanap i foteli. Z połączenia, tych lubianych przez koty materiałów, powstały meble do drapania, po to, by koty mogły się swobodnie bawić, spać lub wypoczywać. One doskonale wiedzą, że meble Mioou są dla nich i nikt nie będzie ich przeganiał, gdy będą z nich korzystały. Projektując zadbaliśmy o to, by kocie meble mogły służyć także ludziom jako poręczny, przenośny stolik, podnóżek czy schowek na drobiazgi. Sprawiamy, by wasze koty były szczęśliwe po sam ogon.

MIOOU – MEBLE DLA KOTÓW
90-365 Łódź, Tymienieckiego 3
tel. 666 314 181
hello@miooudesign.com
www.miooudesign.com
facebook.com/miooudesign/
instagram.com/miooudesign/

 

Mito Sito

Jesteśmy pracownią sitodruku jak i marką autorskich nadruków na koszulki, bluzy i inne przedmioty użytkowe. Celem naszego przedsięwzięcia jest wyjście ze sztuką w przestrzeń publiczną. Uważam, że nasza garderoba jest do tego najlepszym sposobem. Każdy, kto wyjdzie na ulicę w ubraniu z naszym printem, chcąc nie chcąc, stanie się częścią ruchu promocji sztuki. Sztuki, która według nas ma szanse wzbogacić wrażliwość odbiorcy Dodatkowo prowadzimy warsztaty z sitodruku, organizujemy konkursy oraz wykonujemy zlecenia. Jesteśmy otwarci na wszelkie colabo, w których potrzeba coś wydrukować. Częścią naszej działalności jest również sklep internetowy, na którym sprzedajemy własne kolekcje, jak i owoce współpracy z zewnętrznymi artystami – tatuażystami, ilustratorami. Staramy się, by przynajmniej raz w miesiącu powstawał nowy wzór Mito Sito. Dodatkowo w kwietniu 2020 zaczęliśmy drukować również na maseczkach, które od niedawna stały się nowym elementem garderoby każdego z nas.

MITO SITO
90-365 Łódź, ul. Tymienieckiego 3
tel. 535 992 908
mitosito.lipman@gmail.com
mitosito.shoplo.com
facebook.com/mitosito.brand/
instagram.com/mito.sito/

 

Onion Milk

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jaką strukturę ma twoja dusza? Jest ona bytem, w którym można wyodrębnić trzy części. Odpowiadają one odpowiednio za: fizyczność, emocje oraz talenty. Każda z nich może być rozwinięta w różnym stopniu. Nad każdą z nich – pojedynczo – można przejąć kontrolę. Wyobraź sobie, że przejęcie tylko jednego z tych aspektów mogłoby mieć fatalne skutki. Tymczasem… tylko ty wiesz, że można przejąć je wszystkie. Tylko ty wiesz, kto chce posiąść tą moc. Tylko ty masz możliwość go powstrzymać. Podążaj za żądnym władzy magiem przez portale. Zbieraj przydatne ci przedmioty. Rośnij w siłę! OnionMilk pracuje obecnie nad grą Dunrog i w związku z tym pragniemy ogłosić, że w połowie maja startujemy ze zbiórką Kickstarterową na rzecz gry. Zapraszamy do zapoznania się z naszą produkcją i wsparcia nas w realizacji naszych celów!

RAFAŁ ROMANOWICZ
90-365 Łódź, ul. Tymienieckiego 3
tel. 607 452 267
onionmilkorg@gmail.com
www.onionmilk.org
store.steampowered.com/app/1047860/Dunrog

 

Shop Lifting

Wykonujemy sesje zdjęciowe wnętrz prywatnych oraz komercyjnych dla architektów, salonów meblowych i producentów mebli, którzy chcą udokumentować swoją realizację. Każdy kadr jest przez nas wystylizowany zgodnie z aktualnymi trendami, tak, aby bez dodatkowej obróbki mógł trafić na stronę www, Facebook czy Instagram. W ofercie mamy również sesje zdjęciowe dla house flipperów, pośredników nieruchomości oraz prywatnych inwestorów, którzy chcą sprzedać lub wynająć dom czy mieszkanie. Współpracujemy ze sklepami meblowymi, a także posiadamy własną bogatą bazę dodatków dekoracyjnych, dzięki czemu jesteśmy w stanie wystylizować każdą przestrzeń, aby wyglądała atrakcyjnie na zdjęciach. Jeżeli wnętrze wymaga metamorfozy również w realu, to proponujemy usługę home stagingu, czyli przygotowania nieruchomości na sprzedaż lub wynajem.

 

SHOP LIFTING
90-365 Łódź, ul. Tymienieckiego 3
tel. 512 225 587, 793 331 070
contact@shoplifting.pl
www.shoplifting.pl