Architektura

Wyjątkowa inwestycja w wyjątkowym miejscu

Wyjątkowa inwestycja w wyjątkowym miejscu

O inwestycji mieszkaniowej Apartamenty Krakowska 26 w Łodzi, jej wyjątkowej lokalizacji i zaletach, które trudno znaleźć gdzie indziej, opowiadają Monika Machnicka i Tomasz Kaczmarek, inwestorzy i właściciele Optimum Property oraz Emilia Tyrek, specjalista ds. sprzedaży i obsługi klienta.

LIFE IN Łódzkie: Apartamenty Krakowska 26 to projekt wyróżniający się na mapie miasta. Skąd inwestycja w tak wyjątkowym miejscu?

Monika Machnicka: Z pomysłami bywa tak, że zwykle przychodzą do nas nagle i niespodziewanie. Podobnie było tym razem. Zaczęłam rozglądać się w Łodzi za mieszkaniem dla syna. Przejrzałam wszystkie oferty i nie znalazłam niczego, co by nam odpowiadało. Żadna z inwestycji nie spełniała naszych wymagań, a zależało nam na tym, by mieszkanie było w ciekawym miejscu, w kameralnym budynku, blisko terenów zielonych, a jednocześnie blisko centrum miasta. Powinno posiadać także odpowiedni metraż i rozkład. Ponieważ nasza firma od lat działa w branży inwestycyjnej, choć do tej pory tylko w segmencie nieruchomości komercyjnych, uznaliśmy, że może czas najwyższy rozwinąć skrzydła w nowym kierunku. Przedyskutowaliśmy wszystkie za i przeciw i teraz, przejeżdżając ulicą Krakowską, możecie Państwo dostrzec Apartamenty Krakowska – pierwszą naszą inwestycję mieszkaniową.

To proszę mi powiedzieć, czym różnią się oferowane przez Państwa mieszkania od tych dostępnych już na rynku.

Tomasz Kaczmarek: Przede wszystkim nową jakością, a także wyjątkową lokalizacją, trudno znaleźć podobną w Łodzi. Przyznam, że długo poszukiwaliśmy odpowiedniej działki pod naszą inwestycję, bo musiała spełniać kryteria, o których wspomniała Monika, czyli być wśród terenów zielonych i jednocześnie blisko centrum miasta. Wystarczy przejść na drugą stronę ulicy i jesteśmy w największym łódzkim parku, jednym z największych w Europie – parku na Zdrowiu. To doskonałe miejsce na spacery, ale także do wszelkiego rodzaju sportowych aktywności. Są boiska, siłownie pod chmurką, trasy dla rowerów, olbrzymi plac zabaw dla dzieci, czego chcieć więcej. Niedaleko ogród botaniczny, ZOO, w którym lada moment powstanie przepiękne Orientarium, blisko do aquaparku Fala. Nie brakuje szkół i przedszkoli, a do centrum dojedziemy w kilka minut. Po drugie oferujemy mieszkania w kameralnej inwestycji – w pierwszym etapie oddamy zaledwie 24 lokale o nieco większych metrażach, niż oferowane dziś przez deweloperów.

Monika Machnicka: Ten metraż był dla nas wyjątkowo ważny, nie chcieliśmy budować tak popularnych do niedawna mieszkań inwestycyjnych o niewielkich powierzchniach. Rozumiemy, że budowano je, bo takie były potrzeby rynku, ale tego typu mieszkania niosą za sobą sporo konsekwencji dla mieszkających we wspólnocie. Często zmieniają się ich najemcy, którzy zazwyczaj nie przejmują się sąsiadami za ścianą. My tego chcieliśmy uniknąć – od razu wiedzieliśmy,
że chcemy stworzyć miejsce przyjazne do życia.

Jednym słowem wyszliście Państwo poza schemat utarty przez inwestorów.

Tomasz Kaczmarek: Kiedy przygotowywaliśmy inwestycję Apartamenty Krakowska, to zawsze w dyskusjach podkreślaliśmy, że chcemy stworzyć takie miejsce, w którym nie tylko chętnie zamieszka syn Moniki, ale my sami.

Monika Machnicka: To jest nasza pierwsza tego typu inwestycja. Musi być naszą wizytówką, która będzie świadczyć o nas. Na niej budujemy swoją markę, dlatego robimy wszystko, by była wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.

Tomasz Kaczmarek: Już na etapie projektowania, starannie analizowaliśmy układ każdego mieszkania i toczyliśmy długie dyskusje. Zależało nam na tym, by strefa wspólna dla wszystkich członków rodziny była wystarczająco duża. Staraliśmy się też, by nocna strefa rodziców była oddzielona od strefy dla dzieci. W niektórych głównych sypialniach wydzieliliśmy miejsce na małą łazienkę. Jeśli ktoś będzie taką chciał – nie ma problemu, jest doprowadzona odpowiednia instalacja. Zadbaliśmy o odpowiednią akustykę mieszkań, by sąsiedzi czuli się swobodnie. Mieszkania są doświetlone, mają panoramiczne okna balkonowe, przeszklone balustrady dużych tarasów, a te na parterze posiadają przydomowe ogródki. Ze względu na położenie naszej inwestycji, nacisk położyliśmy na architekturę, która nawiązuje do konceptów organicznych, czyli bryła i materiały wykończeniowe w naturalny sposób współgrają z otoczeniem.

Monika Machnicka: Na bieżąco kontaktujemy się z naszym wykonawcą, słuchamy jego rad, bo mamy do niego wyjątkowe zaufanie. Jeśli radzi, by zastosować dodatkowy materiał, nie widzimy przeciwwskazań. Zrealizowaliśmy wspólnie wiele inwestycji komercyjnych, których jakość nie budzi żadnych zastrzeżeń. Ma on duże doświadczenie w budownictwie wielorodzinnym, więc o jakość wykonania naszych mieszkań jesteśmy naprawdę spokojni.

Kto zamieszka w apartamentach przy Krakowskiej?

Emilia Tyrek: Klienci, którzy interesują się naszą inwestycją, to osoby szukające harmonii pomiędzy pracą zawodową a życiem osobistym. Z jednej strony ceniący spokój, ale z drugiej ciekawi świata i otwarci na to, co oferuje miasto. Ważne jest dla nich złapanie oddechu i własnego rytmu w wybranej przez siebie przestrzeni do życia i w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Oferta naszych mieszkań jest różnorodna pomimo niewielkiej ich liczby. Znajdziemy tu lokale trzy- i czteropokojowe z przestronnymi salonami o powierzchni około trzydziestu metrów kwadratowych, ale również mniejsze dwupokojowe mieszkania, których przemyślana koncepcja pozwoli na zaprojektowanie przyjaznej, jasnej przestrzeni do życia. Osoby poszukujące większego metrażu mogą liczyć na naszą pomoc i wsparcie w połączeniu wybranych lokali dla uzyskania optymalnej powierzchni ponad stu metrów kwadratowych.

Na jakie rozwiązania i udogodnienia będą mogli liczyć przyszli mieszkańcy apartamentów?

Tomasz Kaczmarek: Naszą inwestycję realizujemy z materiałów najwyższej jakości, wykorzystanych zarówno w zakresie samej konstrukcji, jak i elewacji, pokrycia dachu czy wykończenia klatek schodowych. Stworzymy zadbane zielone podwórko, pojawi się specjalne miejsce dla rowerów, hala garażowa oraz zewnętrzny parking, stacja ładowania samochodów elektrycznych i zewnętrzny zestaw do naprawy rowerów. No i najważniejsze – kameralność inwestycji, o czym już wspominaliśmy, ale ma ona naprawdę dla nas niebagatelne znaczenie.

Monika Machnicka: Kameralność to nasz niebywały atut, to ta nasza wyjątkowość. Inaczej mieszka się w budynku, w którym jest sto mieszkań, a inaczej w takim, w którym są zaledwie 24. Apartamenty Krakowska to jeden dwuklatkowy budynek mający trzy piętra, a na każdym z nich trzy mieszkania.

Inwestycja ma tyle atutów, że od razu ma się ochotę tam zamieszkać. Proszę powiedzieć, ile wobec tego kosztuje metr kwadratowy.

Tomasz Kaczmarek: Cena jest adekwatna do tego, co oferujemy i oscyluje w granicach od 6950 do 7300 zł za mkw. Zauważyliśmy również, że nasza inwestycja jest często rozpatrywana przez naszych klientów jako ta docelowa – na całe życie. Dlatego ważne jest dla nas bezpieczeństwo i komfort mieszkańców.

Rozumiem, że na jednej inwestycji mieszkaniowej się nie skończy, bo słyszę, z jaką radością w głosie opowiadacie Państwo o tym projekcie.

Monika Machnicka: Tak, to prawda. Czekamy na pozwolenie na budowę dla nieco większego obiektu wielorodzinnego, przy ul. Przybyszewskiego w Łodzi, który zamierzamy oddać do użytku w 2022 roku. Duże zainteresowanie naszym pierwszym projektem przy ul. Krakowskiej 26 dało nam również motywację do rozpoczęcia działań związanych z kolejnym jego etapem, czyli jeszcze jednym kameralnym budynkiem.

Czyli już w ogóle rezygnujecie z inwestycji komercyjnych?

Tomasz Kaczmarek: Absolutnie nie, będziemy działać w tych dwóch obszarach jednocześnie.

Mieszkania budować będzie Państwo tylko w Łodzi?

Tomasz Kaczmarek: Wychodzimy z założenia, że inwestycje powinniśmy realizować tam, gdzie znamy specyfikę rynku i oczekiwania mieszkańców, gdzie możemy na bieżąco nadzorować budowę, dbając o zachowanie jak najwyższych standardów. Tu w Łodzi, w naszym mateczniku, mamy pełną kontrolę nad każdym detalem. Gdyby nie zależało nam na solidności i rzetelności, pewnie moglibyśmy myśleć o realizacji innych inwestycji w pozostałych miastach w Polsce.
Nam zależy na wyjątkowej jakości za rozsądną cenę.

Kiedy do apartamentów wprowadzą się mieszkańcy?

Monika Machnicka: Jesienią przyszłego roku.

A jeśli chodzi o formę finansowania zakupu mieszkania, to na co może liczyć klient?

Emilia Tyrek: Klienci mogą  liczyć na nasze wsparcie na każdym etapie kupna mieszkania. Wiemy, jak ważne dla wszystkich jest bezpieczeństwo transakcji, dlatego zdecydowaliśmy się na najlepszą z możliwych form zabezpieczeń – rachunek powierniczy zamknięty. Wpłacone przez klientów pieniądze są zdeponowane w banku do końca realizacji inwestycji, a do nas trafiają dopiero po podpisaniu aktu notarialnego przenoszącego własność na kupującego. Takie rozwiązanie pozwala na bardzo indywidualne podejście do klienta i dostosowanie ustalonego harmonogramu wpłat do jego sytuacji. Mieszkanie z powodzeniem można sfinansować zatem z własnych środków, ze sprzedaży dotychczasowej nieruchomości, jak również z kredytu bankowego, w którego realizacji staramy się jak najbardziej pomóc.

Rozmawiała Beata Sakowska
Zdjęcie Paweł Keler

tel.790 298 888
biuro@apartamentykrakowska.pl
www. apartamentykrakowska.pl