Architektura

Aleja Drzew: domy premium doładowane technologią

Aleja Drzew: domy premium doładowane technologią

Aleja Drzew to miejsce, które staje się symbolem nowoczesnego i ekologicznego życia. Pionierski projekt na rynku domów i mieszkań, który pokazuje, że można żyć zarówno proekologicznie, jak i ekonomicznie. To pierwsze w Polsce osiedle, które otrzymało certyfikat Zielony Dom od Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Właśnie rusza sprzedaż drugiego etapu.

 

Osiedle Aleja Drzew zmienia sposób, w jaki myślimy o ekologicznym mieszkaniu, łącząc nowoczesne rozwiązania z oszczędnościami. To świetny przykład na to, jak odpowiedzialne podejście do budownictwa może poprawić jakość życia, jednocześnie dbając o przyszłość naszej planety.

– Projekt osiedla minimalizuje wpływ na środowisko dzięki zastosowaniu technologii i materiałów wspierających ekologię i zdrowie mieszkańców. Jako nieliczni deweloperzy na rynku chwalimy się tym z czego i jak budowane są nasze domy, nie mamy nic do ukrycia. Stosowane przez nas rozwiązania zaliczyć można do najlepszych na świecie – opowiada Jakub Ziętek, współwłaściciel spółki Swiss Tree, realizującej inwestycję.  – Współpracujemy z zaawansowanymi technologicznie firmami, które zaproponowały rozwiązania specjalnie dedykowane naszym domom. Zastosowana technologia ma na celu zarówno ułatwienie życia, zapewnienie bezpieczeństwa jak i wygenerowanie oszczędności oraz ochronę naszego zdrowia.

– Chcemy,  aby mieszkańcy naszych domów mogli cieszyć się zdrowiem i urokiem życia w komfortowych warunkach, z możliwością wykorzystania najbardziej zaawansowanych technologii przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów utrzymania domu – dodaje Aleksander Kawalec, współwłaściciel spółki Swiss Tree, realizującej inwestycję. – Poprzez zastosowanie wysokiej jakości materiałów do budowy jak i wykończenia domów są one o około siedemdziesiąt procent tańsze w utrzymaniu. W każdym pomieszczeniu, łącznie z garażem, rozprowadzone jest ogrzewanie podłogowe, w przydomowym ogródku znajduje się ekologiczna oczyszczalnia ścieków. Jest system mechanicznej rekuperacji uniemożliwiający rozwój grzybów i pleśni, są pompy ciepła, a dachy idealnie przygotowane pod systemy fotowoltaiczne. Minimalizujemy wszelkie marnotrawstwo, nie obciążamy środowiska, idziemy z duchem czasu.

Pompy ciepła i ogrzewanie podłogowe

Osiedla Aleja Drzew realizowane jest etapami, w pierwszym, którego budowa obecnie trwa, powstaje 12 domów, docelowo w kolejnych etapach powstaną jeszcze 32 domy. W każdym z nich zainstalowane są pompy ciepła efektywnie współpracujące z ogrzewaniem podłogowym.

– Pompy ciepła to innowacyjne rozwiązanie, które rewolucjonizuje sposób, w jaki ogrzewamy i chłodzimy nasze domy. Dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej są nie tylko ekologiczne, ale także efektywne pod względem kosztów. Mogą być stosowane zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia pomieszczeń oraz do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Zaawansowane i sprawdzone rozwiązania dostarcza nam polska firma KENSOL, działająca na rynku od 2014 roku. Klienci korzystający z tych produktów mogą liczyć na wsparcie serwisu fabrycznego i Autoryzowanych Partnerów Serwisowych, a także dodatkowego ubezpieczenia  – opowiada Jakub Ziętek.

– Ta sama firma odpowiedzialna jest także za systemy rekuperacji w naszych domach zapewniające komfortowe warunki przez cały rok. Wymiana powietrza, szczególnie gdy otaczają nas drzewa, jest wyjątkowo ważna. Prawidłowa wentylacja dba nie tylko o brak pleśni i grzybów, zabezpieczając nasze zdrowie, ale także zapewnia oszczędności związane z ogrzewaniem i pozwala cieszyć się dobrym samopoczuciem  – mówi Aleksander Kawalec.

Wiele korzyści zapewni także podłogowe ogrzewanie w każdym z pomieszczeń, nawet w garażu. Po pierwsze panować będzie jednolita temperatura we wszystkich pomieszczeniach. Po drugie ogrzewanie będzie bardziej efektywne, ponieważ działa na zasadzie promieniowania ciepła, które ogrzewa przestrzeń od dołu do góry. Po trzecie brak grzejników zapewni większą swobodę w aranżacji pomieszczeń. Po czwarte takie ogrzewanie można zintegrować z systemami automatyki domowej, co pozwala na programowanie harmonogramu grzewczego i dostosowywanie temperatury do indywidualnych potrzeb domowników.

Inteligentne systemy i energooszczędne okna

Każdy z domów wyposażony jest standardowo w DomatIQ, zaawansowany system inteligentnego domu, który łączy w sobie nowoczesne technologie z wygodą użytkowania.

– Dzięki niemu możemy kontrolować różne urządzenia w domu za pomocą jednego panelu lub smartfona, bez względu na to, gdzie się znajdujemy. System umożliwia automatyzację oświetlenia, ogrzewania, klimatyzacji, a nawet monitorowanie stanu bezpieczeństwa, co przekłada się na większy komfort życia oraz oszczędność energii. DomatIQ jest także skalowalny, co oznacza, że można rozbudowywać go według własnych potrzeb i preferencji – tłumaczy Jakub Ziętek.

– Warto również wspomnieć o energooszczędnych i funkcjonalnych oknach HST  (Hidden Sash Technology), których raczej nie znajdziemy w innych inwestycjach deweloperskich. Dzięki innowacyjnemu designowi skrzydło okienne jest ukryte w ramie, zyskujemy efekt minimalistycznego wyglądu i zwiększa się przepuszczalność światła. Okna HST oferują również doskonałą izolację termiczną i akustyczną, co przekłada się na oszczędność energii oraz komfort akustyczny w domu. Dodatkowo ich konstrukcja zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki zastosowaniu solidnych materiałów i zaawansowanych mechanizmów zabezpieczających – dodaje Aleksander Kawalec.

Fotowoltaika i przydomowe oczyszczalnie

Każdy z domów przystosowany jest również do montażu już we własnym zakresie paneli fotowoltaicznych. Na życzenie klienta mogą one od razu zostać zamontowane.

– Współpracujemy z firmą Zielona Energia, która oferuje wsparcie w uzyskaniu dotacji na instalację fotowoltaiczną. Dla mieszkańców Alei Drzew dostępne są dotacje z programu Mój Prąd. Firma Zielona Energia pomoże dopełnić wszelkich formalności w tym zakresie. Co ważne każdy klient, który zdecyduje się zakupić dom, otrzyma po zakupie dotację, stanowiącą swoisty „cash-back”  – informuje Jakub Ziętek.

Domy na osiedlu Aleja Drzew posiadają także przydomowe oczyszczalnie, które przyniosą przyszłym mieszkańcom długoterminowe oszczędności.

– Wszystkie technologie, o których tutaj piszemy, w inwestycji Aleja Drzew są w standardzie. Nie chcemy robić domów, które trzeba doposażać. Chcemy, aby nasi klienci docenili to, że myślimy za nich i wybieramy rozwiązania, które w przyszłości będą przynosić im same korzyści  – wyjaśnia Aleksander Kawalec.  – Aleja Drzew to flagowa inwestycja w Łodzi, wyznaczająca nowe standardy wykonania domów deweloperskich. Każdy detal został przemyślany, a nad realizacją czuwa zespół architektów i inżynierów.

Aleja Drzew to kameralne i bezpieczne osiedle, które łączy współczesne potrzeby z ekologicznymi rozwiązaniami. Oryginalne, estetyczne bryły domów idealnie komponują się z widokiem za oknem – kojącą zielenią. Aleja Drzew znajduje się w pobliżu Rynku Nowosolna, z dala od miejskiego zgiełku. Ale z łatwym dojazdem do centrum i dostępem do wszelkich sklepów i usług nie dalej niż w zasięgu 500 metrów.

Kontakt w sprawie zakupu domu

Dawid Pawłowski
Concierge Projektu
e-mail: dawid@alejadrzew.pl
+48 733 333 366
www.alejadrzew.pl